Справа № 523/19381/24
Провадження №2-н/523/2658/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" грудня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Боков О.М., розглянувши матеріали заяви Приватного акціонерного товариства «Промінь-1» про видачу судового наказу про солідарне стягнення боргу за надані житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ,
В С Т А Н О В И В:
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшла вказана вище заява.
Дослідивши матеріали заяви, суддя дійшов до висновку, що у видачі судового наказу слід відмовити виходячи з таких підстав.
Як вбачається з вищевказаної заяви ПАТ «Промінь-1» просить суд видати судовий наказ, яким стягнути солідарно з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на його користь заборгованість за надані житлово-комунальні послуги.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 541 ЦК України, солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання.
Згідно частин 1, 4 ст. 543 ЦК України, у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо. Виконання солідарного обов`язку у повному обсязі одним із боржників припиняє обов`язок решти солідарних боржників перед кредитором.
Частинами 1, 2 ст.544ЦК України встановлено, що боржник, який виконав солідарний обов`язок, має право на зворотну вимогу (регрес) до кожного з решти солідарних боржників у рівній частці, якщо інше не встановлено договором або законом, за вирахуванням частки, яка припадає на нього. Якщо один із солідарних боржників не сплатив частку, належну солідарному боржникові, який у повному обсязі виконав солідарний обов`язок, несплачене припадає на кожного з решти солідарних боржників у рівній частці.
Виходячи з аналізу наведених норм, враховуючи неподільність предмета зобов`язання при солідарному стягненні, право регресної вимоги у солідарних боржників, суд вважає, що у випадку наявності підстав для відмови у видачі судового наказу відносно одного з солідарних боржників, відсутні підстави для видачі наказу відносно другого боржника, оскільки таким шляхом суд змінює порядок стягнення, визначений заявником при подачі заяви, що є недопустимим в наказному провадженні.
Заразом, в силу ч. 9 ст.165ЦПК України у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
За нормами ст.3Закону України"Просвободу пересуваннята вільнийвибір місцяпроживання вУкраїні" реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором.
Згідно відомостей Департаменту, інформація про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території м. Одеси відсутня.
Отже, отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) одного зі солідарних боржників ОСОБА_2 .
За таких обставин, враховуючи визначений заявником ПАТ «Промінь-1» саме солідарний порядок стягнення заборгованості з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , на виконання ч. 9 ст. 165 ЦПК України, суд вважає що відсутні правові підстави для видачі судового наказу.
Також судом роз`яснюється, що відповідно ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
У разі неможливості в подальшому встановити місце реєстрації боржника ПАТ «Промінь-1» має можливість пред`явити позову заяву до суду скориставшись правом передбаченим ч. 9 ст. 28 ЦПК України.
Керуючись ст. 165, 260, 261, 316, 353 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити у видачі судового наказу за заявою Приватного акціонерного товариства «Промінь-1» про видачу судового наказу про солідарне стягнення боргу за надані житлово-комунальні послуги з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцять днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.
Суддя О.М.Боков
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124134146 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Боков О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні