Справа № 461/1293/24
Провадження № 1-кс/461/7879/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про примусове відібрання біологічних зразків, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 120231400000001237 від 27.12.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27- ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України, про примусове відібрання біологічних зразків букального епітелію в підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою використання таких під час проведення судових експертиз.
Подане клопотання мотивує тим, що 18.06.2024 ОСОБА_6 підозри у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та пред`явлені постанови слідчого про відібрання біологічних взірців, останній відмовився надати добровільно будь-які біологічні зразки. Вказує на те, що отримані дані можуть мати значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні та не можуть бути встановлені іншими способами.
В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.
Неявка учасників в судове засідання для розгляду даного клопотання, відповідно до положень ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 120231400000001237 від 27.12.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27- ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 - ч. 5 ст. 191 КК України.
18.06.2024, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених передбачених ч.ч. 2, 3, 5 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України в складі організованої злочинної групи, 10.12.2024 ОСОБА_9 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених передбачених ч. 3, ст. 27 - ч. 5 ст. 191, КК України в складі організованої злочинної групи.
Слідчий зазначає, що на даний час, з метою проведення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування та встановлення об`єктивної істини в межах вказаного кримінального провадження в сторони обвинувачення виникла необхідність у відібрані біологічних зразків букального епітелію в підозрюваного ОСОБА_6 , з метою використання їх як об`єкт дослідження в межах вказаного кримінального провадження, шляхом призначення судових експертиз.
Разом з тим встановлено, що після оголошеної підозри у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та пред`явлені постанови слідчого про відібрання біологічних взірців, останній відмовився надати добровільно будь-які біологічні зразки.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, cторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч.1,2ст.245 КПК України, у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом.
Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166цього Кодексу).
Відбирання біологічних зразків у особи здійснюється за правилами, передбаченимистаттею 241цього Кодексу. У разі відмови особи добровільно надати біологічні зразки слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, що розглядається в порядку, передбаченомустаттями 160-166цього Кодексу, має право дозволити слідчому, прокурору (або зобов`язати їх, якщо клопотання було подано стороною захисту) здійснити відбирання біологічних зразків примусово (ч.3 ст.245 КПК України).
Із аналізу таких нормКПК Українивипливає, що відібрання зразків для проведення експертизи, в тому числі й біологічних зразків, можливе лише після її призначення на підставі відповідного процесуального рішення.
Як вбачається із долучених до клопотання документів, слідчому судді не надано доказів призначення експертизи, для проведення якої стороні обвинувачення необхідно отримати зазначені у клопотанні біологічні зразки; крім того у клопотанні не зазначено, яке значення має відібрання біологічних зразків у особи та не додано матеріалів, які обґрунтовують вимоги клопотання.
Відтак, з урахування вищенаведеного, приходжу до переконання про безпідставність поданого клопотання, а тому в задоволенні такого слід відмовити.
Одночасно, зважаючи на положення ч.2 ст.9 КПК України з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, вважаю за необхідне роз`яснити слідчому, що відмова в задоволенні даного клопотання не позбавляє його засобів для встановлення обставин, які він мав намір встановити, подаючи дане клопотання, іншими засобами доказування, в межах КПК України.
Керуючись ст.ст. 162-166, 241,245 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання старшогослідчого вособливо важливихсправах відділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіслідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті ОСОБА_3 про примусовевідібрання біологічнихзразків букальногоепітелію впідозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124134529 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні