Ухвала
від 30.12.2024 по справі 503/2755/24
КОДИМСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 503/2755/24

Провадження № 2-о/503/100/24

УХВАЛА

30 грудня 2024 року м. Кодима

Суддя Кодимського районного суду Одеської області Вороненко Д.В., дослідивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, про усиновлення дітей, на відповідність вимогам ст. 175, 177 ЦПК України,

встановив:

До суду надійшла вище вказана заява в порядку окремого провадження.

Однак, заява не відповідає вимогам ст. 175, 177, 311 ЦПК України та підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

1) Згідно ч.1 ст. 220 СК України, на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.

Водночас пунктом 1 ч.2 ст. 311 ЦПК України передбачено, що до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи як копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя.

Однак, заявником у змісті своєї заяви не зазначено чи перебуває вона у шлюбі, а із змісту доданих документів цього також не вбачається. Тому дана обставина має бути додатково зазначена заявником у письмовій формі і в залежності від цього виникає або не виникає необхідність в наданні до суду згоди іншого подружжя на усиновлення дитини.

2) Згідно пунктів 5 і 8 ч.1 ст. 212 СК України, не можуть бути усиновлювачами особи, які перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері та страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

Водночас пунктом 2 ч.2 ст. 311 ЦПК України передбачено, що до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи як медичний висновок про стан здоров`я заявника.

При цьому, заявником у змісті своєї заяви зазначено, що її «стан здоров`я задовільний, хронічних захворювань та протипоказань щодо усиновлення дітей не має (відповідні довідки та висновки про стан здоров`я додаю)», а також в додатку під № 7 зазначено «Висновок про стан здоров`я», але фактично такі документи зявником до своєї заяви не додано.

З урахуванням особливостей предмету розгляду у даній справі, належним документом про стан здоров`я заявника є відповідний медичний висновок, який є додатком 3 до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 905 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2011 р. № 1123), та надається закладом охорони здоров`я з врахуванням наказу Міністерства охорони здоров`я України від 20.08.2008 року № 479 (у редакції наказу МОЗ України від 17.08.2020 року № 1898).

3) Згідно пункту 7 ч.1 ст. 212 СК України, не можуть бути усиновлювачами особи, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).

При цьому, заявником до своєї заяви додано копію соціального паспорту прийомної сім`ї, в якому зазначено, що вона є самозанята, а також копію довідки Кодимського відділу УСЗН Подільської РВА від 24.12.2024 року № 1161, згідно якої заявник щомісячно отримує призначену їй соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам.

Водночас пунктом 3 ч.2 ст. 311 ЦПК України передбачено, що до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи як довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи.

Однак, з урахуванням особливостей предмету розгляду у даній справі, суд вважає, що належним документом про наявність постійного заробітку (доходу) заявника можуть бути відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків управління Державної податкової інспекції в Одеській області про джерела/суми виплачених йому доходів, з відомостями у них за період принаймні за період останнього року до звернення до суду з заявою про усиновлення, які можна отримати як за зверненням до органу Державної податкової служби України так і шляхом виконання електронного запиту в «Електронному кабінеті» Державної податкової служби України через офіційний веб-сайт за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/.

4) Згідно пункту 4 ч.2 ст. 311 ЦПК України, до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи як документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.

У змісті копії акту комісії обстеження житлово-побутових умов від 23.12.2024 року № 293, який доданий заявником до своєї заяви, відзначено ту обставину, що прийомна сім`я проживає в приватному будинку, право власності на який належить синові заявника - ОСОБА_2 .

Однак, самої копії документа, який би підтверджував згадане вище право власності, заявником до своєї заяви не додано.

Згідно першого речення ч.3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Відповідно до ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи наведене, для усунення зазначених вище недоліків заявнику необхідно подати до суду в кількості з врахуванням кількості учасників справи уточнену заяву, яка б містила зазначення відомостей про перебування/не перебування заявника у шлюбі, а також відповідні документи про свій стан здоров`я, доходи та правовстановлюючий документ на житло.

Керуючись ст. 175, 185, 258-260, 294 ЦПК України,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, про усиновлення дітей залишити без руху.

Визначити строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали надіслати заявнику та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків заяви у встановлений суддею строк, вона буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.В. Вороненко

СудКодимський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.12.2024
Оприлюднено31.12.2024
Номер документу124135041
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —503/2755/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Кодимський районний суд Одеської області

Вороненко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні