Справа № 210/7188/24
Провадження № 2-о/210/148/24
У Х В А Л А
іменем України
18 грудня 2024 року суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Літвіненко Н. А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Військова частина НОМЕР_1 , Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про оголошення фізичної особи померлою,
В С Т А Н О В И В:
В провадження Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вищевказана заява про оголошення фізичної особи померлою.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.3 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.
Відповідно до ч.3 та ч.4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.3 ст.42 ЦПК України, у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно ч.4 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Суд звертає увагу, що за правові наслідки оголошення фізичної особи померлою прирівнюються до правових наслідків, які настають у разі смерті фізичної особи, а саме: на майно такої особи відкривається спадщина. Спадкоємці фізичної особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п`яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв`язку з відкриттям спадщини (ч.2 ст.47 ЦК України).
Таким чином, заінтересованими особами у даній справі, окрім відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану, є усі спадкоємці особи, яку заявник просить оголосити померлою, якщо вони є, чи відповідна територіальна громада.
Суд встановив, що з поданої заяви не вбачається інформації про наявність чи відсутність інших спадкоємців ОСОБА_3 , а тому заявнику або її представнику необхідно або залучити до участі у справі таких спадкоємців або зазначити про відсутність таких спадкоємців.
Крім того, відповідно до висновку Верховного Суду, який зроблений в його постанові від 10 липня 2024 року у справі № 686/11198/22, під час встановлення юридичного факту смерті військовослужбовця у справах про оголошення його померлим або визнання його безвісно відсутнім Міністерство оборониУкраїни або відповідні військові частини підлягають залученню до участі у справі з метою захисту інтересів держави, оскільки визнання в судовому порядку військовослужбовця безвісно відсутнім або оголошення його померлим є підставою для виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини та припинення виплати членам його сім`ї грошового забезпечення.
Суд встановив, що представником заявника не залучено до участі у справі Міністерство оборони України, що підлягає виправленню.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, суд протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність залишення заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Співак В.А., без руху до усунення вищевказаних недоліків заяви, шляхом подачі до суду цієї заяви з зазначенням усіх заінтересованих осіб.
Керуючись ст.185, 187, 260, 261, 293, 294, 358 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Військова частина НОМЕР_1 , Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про оголошення фізичної особи померлою - залишити без руху.
Надати заявнику або її представнику десятиденний строк для усунення недоліків заяви, який відраховується з дня отримання заявником або її представником копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику та її представнику, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись не поданою і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Н. А. Літвіненко
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124136412 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Літвіненко Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні