Справа № 203/7382/24
Провадження № 2-о/0203/205/2024
УХВАЛА
25 грудня 2024 року у місті Дніпрі суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Ханієва Ф.М., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління-служба у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення дитини,
Встановив:
13 грудня 2024 року ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська з заявою про усиновлення дитини, заінтересовані особи: Управління-служба у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради, ОСОБА_2 , в якій заявник просить суд:
- постановити рішення про усиновлення ним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та записати його у Книзі реєстрації народжень відділу реєстрації актів цивільного стану батьком усиновленої дитини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2024 року, судову справу №203/7382/24, провадження №2-о/0203/205/2024, було розподілено головуючому судді Ханієвій Ф.М., яка передана судді канцелярією суду - 25.12.2024 року.
Суд зазначає, що у ст. ст. 10, 175, 177, 311, 312 Цивільного процесуального кодексу України визначені вимоги до заяви (позовної заяви).
Водночас, суд, вивчивши заяву ОСОБА_1 , дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог ст. ст. 10, 175, 177, 318 ЦПК України, з огляду на таке.
Так, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Порядок усиновлення громадян України визначається ЦПК України, СК України та постановою КМ України за №905 від 8 жовтня 2008 року «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».
Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України, та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. 311 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Так, в порушення вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заявник не зазначив у заяві зміст вимог та підтвердження про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вимоги та зміст заяви про усиновлення врегульовані статтею 311 ЦПК України, відповідно до якої, заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: 1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; 2) медичний висновок про стан здоров`я заявника; 3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; 4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; 5) інші документи, визначені законом.
Проте, в порушення вимог ч. 1, пунктів 4, 5 ч. 2 ст. 311 ЦПК України у заяві не вказано прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання; до заяви не надано: доказів на підтвердження державної реєстрації ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як фізичної особи-підприємця; документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 312 ЦПК України, суддя під час підготовки справи про усиновлення дитини до розгляду вирішує питання про участь у ній як заінтересованих осіб відповідного органу опіки та піклування, а у справах, провадження в яких відкрито за заявами іноземних громадян, - уповноваженого органу виконавчої влади.
Як видно із заяви ОСОБА_1 , заінтересованою особою відповідного органу опіки та піклування він вказав - Управління-служба у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради. Проте належною заінтересованою особою у справі є орган опіки та піклування - Центральна адміністрація Дніпровської міської ради. Оскільки відповідно до рішення Дніпровської міської ради VIII скликання від 23.06.2021 року №64/8 «Про внесення змін до рішення міської ради від 10.02.2021 року № 6/3 «Про затвердження структури виконавчих органів Дніпровської міської ради, загальної чисельності працівників Дніпровської міської ради та її виконавчих органів», з 05.07.2021 року було утворено Центральну адміністрацію Дніпровської міської ради». Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з 07.07.2021 року Центральна адміністрація Дніпровської міської ради (адреса місцезнаходження: 49006, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Лесі Українки (стара назва - пр. Пушкіна), буд. 65; код ЄДРПОУ 44209446) є органом місцевого самоврядування.
Крім цього, відповідно до ч. 7 ст. 314 ЦПК України, усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.
Заявником у заяві не зазначено як заінтересовану особу орган державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, якому повинно бути надіслано рішення суду для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини, яким є Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (код ЄДРПОУ 33339082; адреса місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, Набережна Січеславська, буд. 10).
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2, ч. 3 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 10, 175, 311, 312 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків заяви.
Керуючись ст. ст. 10, 175, 185, 260, 311, 312, 353 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління-служба у справах дітей Центральної адміністрації Дніпровської міської ради, ОСОБА_2 , про усиновлення дитини - залишити без руху.
Встановити заявнику п`ятиденний строк для усунення недоліків заяви з дня отримання ухвали суду про залишення заяви без руху.
Визначені недоліки заяви заявнику усунути шляхом надання суду:
- виправленої редакції заяви для суду та заінтересованих осіб із зазначенням: прізвища, імені, по батькові, віку усиновлюваної дитини, її місце проживання; змісту вимог заяви та підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав; доказів державної реєстрації ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як фізичної особи-підприємця; документу, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
- залученням належної заінтересованої особи - органа опіки та піклування - Центральної адміністрації Дніпровської міської ради;
- зазначенням як заінтересованої особи органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, якому повинно бути надіслано рішення суду для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини.
Суд роз`яснює заявнику, що у випадку, якщо недоліки заяви не будуть усунені у зазначений строк, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Залишення заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ф.М. Ханієва
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124137248 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Ханієва Ф. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні