Справа № 214/899/24
2-о/214/100/24
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
10 грудня 2024 року м. Кривий Ріг
Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Євтушенка О.І.,
за участю:
секретаря судового засідання - Пугача Р.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу №214/899/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту, що має юридичне значення, -
Представники:
від заявника - Дмитрієв В.О.,
від заінтересованої особи - Ельтерман О.А.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою 29.01.2024, в подальшому замінивши заінтересовану особу, просила суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме: встановити неправильність актового запису про шлюб, складеного ЗАГСом Дзержинського району м. Кривого Рогу від 06.11.1963, запис №1964, серія VII-УР №010039, у частині зазначення дати народження нареченої ОСОБА_2 (після шлюбу - ОСОБА_1 ); зобов`язати Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про шлюб №1964 від 06.11.1963 року, складеного ЗАГСом Дзержинського району м. Кривого Рогу, шляхом виправлення дати народження нареченої з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Вимоги заяви мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_3 , який за життя перебував у шлюбі з ОСОБА_1 , зареєстрованому 06.11.1963 ЗАГСом Дзержинського району м. Кривого Рогу. Будучи спадкоємицею першої черги в порядку спадкування за законом, 14.11.2023 ОСОБА_1 звернулася до приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області Волошко О.М. із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_3 . За результатом розгляду наданих документів, приватним нотаріусом було прийнято рішення про відмову ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 у зв`язку з відсутністю документального підтвердження факту шлюбних стосунків. Причиною цьому стало виявлення розбіжностей у даті народження ОСОБА_1 з документами, що підтверджували факт її перебування у шлюбі з ОСОБА_3 : у паспорті ОСОБА_1 дата її народження зазначена « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №1964 від 06.11.1963 вказано, що датою народження нареченої ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - « ОСОБА_4 ») є « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а у свідоцтві про народження ОСОБА_2 дата її народження зазначена « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Заявник зазначила, що першим документом, який отримує людина при народженні, є свідоцтво про народження, в той час як усі інші документи є похідними від нього. Відтак, ОСОБА_5 народилася саме ІНФОРМАЦІЯ_2 , як це вказано у свідоцтві про її народження. Зважаючи на це, саме при складанні актового запису про шлюб посадовими особами органу державної реєстрації актів цивільного стану було невірно зазначено дату її народження як « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». При зверненні до Саксаганського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з метою внесення виправлень в актовий запис про шлюб їй було відмовлено у вчиненні таких дій, оскільки форми первинної облікової документації в закладах, що надають медичну допомогу вагітним, роділлям та породіллям зберігаються 25 років. При цьому, для усунення розбіжностей їй було рекомендовано звернутися до суду. Оскільки встановлення факту неправильності зазначення в актовому записі про шлюб дати народження нареченої ОСОБА_6 має для неї юридичне значення, створюючи можливість прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , а позасудово це встановити та усунути виявлені розбіжності вона не може, тому за захистом своїх інтересів в обраний спосіб вимушена звернутися до суду.
Ухвалою суду від 31.01.2024 заяву залишено судом без руху.
Ухвалою суду від 19.02.2024 заяву (в уточненій редакції) прийнято до розгляду з відкриттям окремого провадження; задоволено клопотання заявника про витребування доказів. На виконання ухвали суду витребувані докази надійшли на адресу суду 04.03.2024.
Ухвалою суду від 12.03.2024 задоволено клопотання представника заявника ОСОБА_2 - ОСОБА_7 про витребування доказів. На виконання ухвали суду витребувані докази надійшли на електронну пошту суду 09.04.2024 (додатково засобами поштового зв`язку 18.04.2024).
Заявник ОСОБА_1 та її представник - ОСОБА_8 про свою участь в судовому засіданні не заявили, будучи неодноразово повідомленими належним чином. 17.05.2024 від представника заявника через канцелярію суду надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи копії паспорта громадянина України у формі ID № НОМЕР_1 , виданого на ім`я ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 , орган, що видав - 1229, в якому дата її народження зазначена « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». У подальшому заявник та її представник до суду не з`являлись та клопотань про відкладення розгляду справи не подавали.
08.04.2024 від представника заінтересованої особи - начальника Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ельтерман О.А. надійшли письмові пояснення, в яких вона зазначила, що ОСОБА_1 дійсно зверталася до вказаного відділу державної реєстрації актів цивільного стану з приводу внесення виправлень до актового запису про шлюб в частині зазначення дати її народження як нареченої з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (згідно з паспортним документом), в той час як у поданій до суду заяві просить виправити в актовому записі дату її народження з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (відповідно до свідоцтва про народження). 22.11.2023 їй було надано письмове роз`яснення з приводу її звернення та роз`яснено, що для внесення змін до актового запису їй необхідно подати заяву за встановленою формою відповідно до розділу ІІ Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011 (зі змінами), а саме, додаток №1 до Правил. Однак, ОСОБА_1 не подавала таку заяву до Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), а відтак висновок про відмову у внесенні змін до актового запису про шлюб не отримувала. За таких обставин, представник просила врахувати цю обставину та надані нею пояснення при розгляді справи, ухвалити рішення відповідно до чинного законодавства України.
Крім того, 05.09.2024 від начальника Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ельтерман О.А. надійшли додаткові пояснення щодо заявлених ОСОБА_1 вимог, в яких представник зазначила, що 28.05.2024 на підставі заяви ОСОБА_1 та висновку Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внесені зміни до актового запису про шлюб №1964, складеного 06.11.1963, в якому дату народження нареченої ОСОБА_2 виправлено з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Вказану інформацію представник просила врахувати при ухваленні рішення, а справу розглянути за її відсутності.
З огляду на вищенаведене, зважаючи, що жоден з учасників справи не заявив про свою участь в судовому засіданні, суд вважає за можливе справу розглянути за відсутності учасників у справі у письмовому провадженні, оскільки їх участь в судовому засіданні під час розгляду даної категорії справ не є обов`язковою.
Інших заяв, клопотань від учасників справи не надходило. Інші процесуальні дії не вчинялись.
Суд, дослідивши письмові матеріали цивільної справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, застосувавши до правовідносин відповідні норми матеріального права, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до паспорта громадянина України НОМЕР_2 , виданого 01.11.2001, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у м. Кривому Розі Дніпропетровської області.
Державною податковою інспекцією у Саксаганському районі м. Кривого Рогу 20.10.1999 ОСОБА_1 було видано довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру НОМЕР_3 .
Як слідує зі свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 , виданого 06.11.1963 Дзержинським райбюро ЗАГС м. Кривого Рогу, 06.11.1963 ОСОБА_3 , 1939 року народження, та ОСОБА_2 , 1941 року народження, уклали шлюб, актовий запис №1964 від 06.11.1963. Після державної реєстрації шлюбу ОСОБА_2 змінила дошлюбне прізвище « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_9 ».
Разом з тим, із копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 , виданого Дзержинським райЗАГС м. Кривого Рогу, слідує, що ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Кривому Розі Дніпропетровської обл. Її батьками зазначені ОСОБА_10 (рос. - ОСОБА_10 ) та ОСОБА_11 (рос. - ОСОБА_12 ).
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_6 , виданим 29.10.2021 Саксаганським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).
З метою оформлення спадкових прав на майно після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_1 як його дружина та спадкоємиця першої черги в порядку спадкування за законом, звернулася до приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Волошко О.М. Однак, постановою від 16.11.2023 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 їй було відмовлено у зв`язку з відсутністю документального підтвердження факту наявності між нею та спадкодавцем шлюбних відносин з огляду на виявлення розбіжності у даті народження ОСОБА_1 серед поданих нею документів на підтвердження цьому та в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян: за даними реєстру шлюб було зареєстровано 06.11.1963 між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , в той час як у свідоцтві про народження ОСОБА_2 дата її народження зазначена ІНФОРМАЦІЯ_2 , а у паспортному документі - ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Із приводу виправлення в актовому записі про шлюб дати народження нареченої ОСОБА_2 з 14.05.1941 та 11.05.1941, у листопаді 2023 року ОСОБА_1 звернулася до Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса). З відповіді відділу від 22.11.2023 №217/3/9-24 слідує, що факт виявлення розбіжностей в актовому записі про шлюб №1964 від 06.11.1963 з персональними даними ОСОБА_1 дійсно було встановлено, однак заявникові роз`яснено, що такі зміни вносяться на підставі заяви, поданої за встановленою формою, відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5. Додатково заявникові роз`яснено, що підтвердити дату її народження для внесення змін до актового запису про народження не має можливості, оскільки форми первинної облікової документації в закладах, що надають медичну допомогу вагітним, роділлям та породіллям зберігаються 25 років.
З огляду на вищенаведене, ОСОБА_1 звернулася до суду задля встановлення факту неправильності зазначення в актовому записі про шлюб відомостей про її дату народження та внесення змін до актового запису цивільного стану про шлюб відповідних відомостей за датою її народження, зазначеною у свідоцтві про народження « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до ч.1, п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Як визначено в п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Згідно з ч.2 ст.315 ЦПК України, окрім зазначених в ч.1 цієї статті фактів, що мають юридичне значення, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 №12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану», суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису та постановляє рішення про неправильність запису в акті громадянського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану, в порядку встановлення неправильності записів у актах громадянського стану до цих актів вносяться зміни щодо прізвища, імені, по батькові, коли були допущені помилки під час реєстрації акта або коли органами реєстрації актів громадянського стану відмовлено у зміні запису, який провадився відповідно до положень про порядок зміни записів актів громадянського стану (наприклад, при зміні прізвища, імені, по батькові, місця і дати народження; у зв`язку з усиновленням (удочерінням).
Правові та організаційні засади державної реєстрації актів цивільного стану врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків - ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Частинами 2, 3, 4 статті 49 ЦК України встановлено, що актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державна реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону.
Як визначено у ч.1 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою. Відомості про реєстрацію шлюбу, його розірвання підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Так, ч.1 ст.6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» встановлено, що до компетенції органів державної реєстрації актів цивільного стану відноситься державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Згідно із ч.2 ст.9, ч.1 ст.12 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Внесення відомостей про народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях.
Як слідує зі ст.22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд зауважує, що кожен орган діє в межах своїх повноважень, органи цивільного стану покликані займатись веденням актів цивільного стану особи, у тому числі є й чітко регламентований порядок внесення змін до актових записів за заявою особи.
Відповідно до п.1.15, 2.16.7, 2.18 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актовому записі цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Згідно з п.1.7 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у п.2.28 розділу II цих Правил.
Відповідно до п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України №12 від 07.07.1995 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану», питання про встановлення неправильності в актовому записі суд вирішує на підставі письмових (архівних матеріалів, відомостей, які містяться в паспорті; довідок з місця роботи, навчання проживання; військових, профспілкових, інших посвідчень тощо) та інших доказів, що достовірністю підтверджують заявлену вимогу.
Із метою встановлення усіх обставин та перевірки дійсності наявності розбіжностей у зазначенні дати народження заявника при складанні актового запису про шлюб з документами, що посвідчують її особу та факт народження, за клопотанням заявника та її представника - ОСОБА_8 судом було витребувано копії первинної документації - актових записів про народження ОСОБА_2 та шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а також Повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо вказаних актових записів.
Відповідно до архівної довідки від 08.04.2024 №В-1000/0/217-24, наданої Державним архівом Дніпропетровської області, та копії запису акта про народження №823 від 10.06.1941, ОСОБА_13 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками вказані ОСОБА_10 (рос.) та ОСОБА_12 (рос).
При цьому, з Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження від 21.02.2024 №00043704234 слідує, що ОСОБА_13 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками є ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , актовий запис про народження №823, складений 10.06.1941 Дзержинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області.
19.04.2024 ОСОБА_13 повторно отримала свідоцтво про народження серії НОМЕР_7 , видане Криворізьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), де датою її народження зазначена 15.05.1941 відповідно до актового запису №823 від 10.06.1941.
Як слідує з копії актового запису про одруження №1964, складеного 06.11.1963, у відомостях про осіб, які одружуються, зазначено: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , місце народження - м. Кривий Ріг, прізвище після одруження - ОСОБА_9 ; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - м. Кривий Ріг, прізвище після одруження - ОСОБА_9 . Подружжю видано свідоцтво про одруження серії НОМЕР_4 від 06.11.1963, оригінал якого наявний у заявника. Аналогічні відомості зазначені у Повному витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб від 21.02.2024 №00043704550. Будь-яких змін до Державного реєстру та актового запису про шлюб не вносилось.
Таким чином, суд при порівнянні відомостей, зазначених у вказаних вище документах, дійшов висновку, що в актовому записі про шлюб ОСОБА_1 дійсно є неправильності щодо запису дати її народження як нареченої - ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка суперечить даті народження, вказаній в свідоцтві про народження та актовому записі про народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 . Позаяк, судовим розглядом також встановлено наявність розбіжностей у даті народження ОСОБА_1 з датою, вказаною у паспортному документі - ІНФОРМАЦІЯ_4 , на чому суд акцентував увагу заявника в ході розгляду справи. Наявність трьох розбіжностей у даті народження виключала можливість не тільки позасудового внесення змін до актового запису про шлюб, а й встановлення заявленого ОСОБА_1 факту у судовому порядку.
З метою приведення у взаємовідповідність документів, що посвідчують особу ОСОБА_1 з документами, які підтверджують факт народження, остання звернулася до органів державної міграційної служби з приводу заміни паспортного документа. 09.05.2024 ОСОБА_1 отримала паспорт громадянина України у формі НОМЕР_8 , виданий органом 1229, в якому дата її народження зазначена « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Позаяк, в ході судового розгляду справи встановлено, що після отримання паспорта громадянина України у формі ID, ОСОБА_1 звернулася до Криворізького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із заявою про внесення змін до актового запису про шлюб в частині зазначенні її дати народження. За результатами розгляду поданих нею документів, органом державної реєстрації актів цивільного стану громадян було складено висновок та 28.05.2024 внесено зміни до актового запису про шлюб ОСОБА_1 за №1964 від 06.11.1963, а саме, виправлено дату її народження з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Виходячи з того, що рішення суду, яким встановлено неправильність запису в акті громадянського стану є підставою для виправлення такого запису органами державної реєстрації актів цивільного стану, в той час як до ухвалення рішення у даній справі, за зверненням заявника у порядку, регламентованому Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, Криворізьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) такі зміни внесено позасудово при виконанні дискреційних повноважень, суд дійшов висновку, що наразі встановлення заявленого ОСОБА_1 факту у судовому порядку не призведе до настання для неї будь-яких юридичних наслідків, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд доходить висновку, що підстави для задоволення вимог ОСОБА_1 відсутні.
Враховуючи особливості окремого провадження, в якому правила розподілу судових витрат та їх відшкодування не застосовуються, тому в силу ч.7 ст.294 ЦПК України понесені заявником витрати по сплаті судового збору відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст.2, 4, 5, 13, 19, 76-82, 89, 95, 133, 141, 263-265, 267, 268, 273, 293, 294, 315-319, 351-352, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа - Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту, що має юридичне значення - відмовити.
Судові витрати у справі покласти на заявника.
Рішення може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду протягом 30 днів з дати складання судового рішення шляхом подання апеляційної скарги через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
ОСОБА_1 , інн НОМЕР_3 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 .
Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), код ЄДРПОУ 42961727, юридична адреса: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, просп. Металургів, буд.16.
Рішення суду складено та підписано без проголошення 10.12.2024.
Суддя О.І. Євтушенко
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124137944 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Євтушенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні