справа № 285/6490/24
провадження у справі № 2/0285/2100/24
У Х В А Л А
про залишенняпозовної заявибез руху
30.12.2024 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Коцюба О.М., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Брониківської сільської ради Звягельського району Житомирської області про визнання права на земельну частку (пай), -
встановив:
27.12.2024 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до Брониківської сільської ради Звягельського району Житомирської області про визнання права на земельну частку (пай).
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який діє на дату звернення з позовною заявою, встановлені ставки судового збору в таких розмірах: за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана: фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З поданої позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу слід заплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Однак, квитанції про сплату судового збору до матеріалів справи не додано.
До матеріалів справи додано копію посвідчення учасника бойових дій. Однак, суд зауважує, що п. 13, ч. 1, ст. 5 Закону України «Про судовий збір», який передбачає, що учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав, стосується справ, де порушені права осіб як учасника бойових дій, учасники Революції Гідності чи Героя України.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись статтями 177, 185, 293, 294, 354 ЦПК України, - суддя
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Брониківської сільської ради Звягельського району Житомирської області про визнання права на земельну частку (пай) залишити без руху, надавши позивачу строк 5 днів з дня отримання цієї ухвали, для усунення зазначених в ній недоліків, шляхом подання документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Роз`яснити позивачу, що в іншому випадку позовна заява може бути визнана неподаною і матеріали повернуті позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Коцюба
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124139746 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Коцюба О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні