Рішення
від 02.12.2024 по справі 361/6725/23
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/361/1310/24, cправа № 361/6725/23

02.12.2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

«02»грудня 2024року місто Бровари

Броварського району

Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Василишина В.О.,

за участю секретаря судових засідань Бас Я.В.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вприміщенні суду цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

в с т а н о в и в:

У серпні 2023 року ТОВ «Кредитсервіс» звернулося до суду із даним позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором від 25 вересня 2020 року № 200925-001 у розмірі 50549 грн. 72 коп., а також судові витрати у розмірі 2684 грн.

00 коп., та витрати на правничу допомогу у розмірі 7000 грн. 00 коп.

В обґрунтування позову зазначається про те, що 25 вересня 2020 року між ТОВ «Кредитсервіс» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 200925-001, відповідно до якого відповідач отримала кредитні кошти у розмірі - 22000 грн. 00 коп., та зобов`язалася повернути та оплатити за користування кредитом на умовах, передбачених договором. Свої зобов`язання за кредитним договором позивач виконав у повному обсязі, а саме надав відповідачу можливість розпоряджатися кредитними коштами на умовах, передбачених договором та в межах встановленого кредитного ліміту.

Взяті на себе зобов`язання щодо своєчасного повернення кредиту, сплати процентів та інших витрат, відповідач ОСОБА_1 належним чином не виконала, тому у неї утворилася заборгованість перед банком у розмірі 50549 грн. 72 коп.

Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 01 вересня 2023 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

У судове засідання позивач ТОВ «Кредитсервіс» представника не направив, 29 січня

2024 року від представника позивача Павленко С.В. надійшло клопотання в якому він просив розглядати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримав, не заперечував щодо винесення заочного рішення у разі неявки відповідача.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, про дату, час і місце розгляду справи повідомлялась у встановленому цивільним процесуальним законодавством порядку. Причини неявки суду не повідомлені. Будучи належним чином повідомленою про розгляд справи, відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористалася.

Відповідно до частини другої статті 247Цивільного процесуальногокодексу України (далі - ЦПК України) у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно із статтею 280 ЦПК України, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи й ухвалити заочне рішення на підставі наявних у ній доказів.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 25 вересня 2020 року між ТОВ «Кредитсервіс» та ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 200925-001.

Кредитний договір підписано електронним підписом позичальника, відтвореним шляхом використання Позичальником одноразового ідентифікатора і був надісланий на номер мобільного телефону відповідача.

Відповідно до копії платіжного доручення № 1 від 25 вересня 2020 року

ТОВ «Кредитсервіс» перерахувало на рахунок ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 20702 грн. 00 коп.

Згідно із розрахунком заборгованості, викладеним у позовній заяві ТОВ «Кредитсервіс», відповідач ОСОБА_1 має заборгованість за кредитним договором від 25 вересня 2020 року

№ 200925-001 у розмірі 50549 грн. 72 коп. (залишок тіла кредиту 14666 грн. 68 коп., відсотки 35883 грн. 04 коп.).

Обґрунтовуючи позовні вимоги, ТОВ «Кредитсервіс» зазначає, що відповідно до укладеного правочину ОСОБА_1 отримала кредит на визначених умовах, однак взяті на себе зобов`язання не виконала.

Зобов`язальні відносини, як і інші цивільні правовідносини, виникають з обставин, визначених законом як юридичні факти.

Відповідно до частин першої, другої статті 207Цивільного кодексуУкраїни

(далі ЦК України) правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей 626, 628ЦКУкраїни договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першою статті 638ЦКУкраїни встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до частини першої статті 1054ЦКУкраїни за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).

За змістом статті 1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Відповідно до частини першої статті 1048ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно зі статтею 1049 згаданого Кодексу позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно із частиною першою статті 1050ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу.

Таким чином, в разі укладення кредитного договору проценти за користування позиченими коштами поділяються на встановлені законом (розмір та підстави стягнення яких визначаються актами законодавства) та договірні (розмір та підстави стягнення яких визначаються сторонами в самому договорі).

Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

При зверненні до суду із даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі

2684 грн. 00 коп.

Відповідно до частини першої статті 141 ЦПК України стягненню із відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі 2 684 грн. 00 коп.

Керуючись статтями 141, 263-265, 280-282 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,

в и р і ш и в:

Позов - задовольнити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитсервіс» з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) заборгованість за кредитним договором № 200925-001 від

25 вересня 2020 року в загальній сумі 50549 (п`ятдесят тисяч п`ятсот сорок дев`ять) грн.

72 коп., а також судовий збір у розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Позивачем рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя В.О.Василишин

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.12.2024
Оприлюднено31.12.2024
Номер документу124140237
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —361/6725/23

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Рішення від 02.12.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Рішення від 02.12.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 01.09.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні