Справа №760/31733/24
1-кс/760/15006/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваної ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Солом`янського районного суду м. Києва клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені 25.04.2024 до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 42024100000000192 у відношенні:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеса, працюючої на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС», заміжньої, маючої на утриманні двох малолітніх дітей, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та мещкаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, в обґрунтування якого слідчий посилається на таке.
Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024100000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.04.2024, за підозрою ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.
З матеріалів провадження вбачається, що громадянка України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Холодна Балка Біляївського району Одеської області, раніше не судиму, працюючу на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС», яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні нею, пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки, передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 07.04.2003 за адресою: Одеська обл., Овідіопольський р-н, село Лиманка, Ж/М "СОВІНЬЙОН", ОДЕСЬКИЙ БУЛЬВАР, будинок 5, зареєстроване ПП НВФ «ЕЛЄКС» (код ЄДРПОУ - 32431676). Вказана юридична особа здійснює господарську діяльність з виробництва інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (КВЕД 26.51). Згідно зі статутними документами керівником та генеральним директором ПП НВФ «ЕЛЄКС» є ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками є ОСОБА_9 та ОСОБА_6 .
Також встановлено, що 29.01.2018 за адресою: Одеська область, місто Одеса, проспект Небесної Сотні, будинок 101/11, зареєстроване ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС» (код ЄДРПОУ - 41896495). Вказана юридична особа здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу інтернет (КВЕД 47.91). Згідно зі статутними документами керівником та директором ТОВ НВФ «АНТС» є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками є ОСОБА_6 та ОСОБА_9 .
Крім того, основними торговим партнерами ПП НВФ «ЕЛЄКС» є ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (Код підприємства - 7724449481), яке зареєстроване 09.08.2018 року за адресою: рф, м. Москва, Муниципальный округ Царицыно, вул. Промышленная, буд. 11, генеральним директором та засновником вказаного російського підприємства є громадянин України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , основним видом діяльності якого є: «Торговля оптовая неспециализированная» та додатковими: «Производство электродвигателей, электрогенераторов и трансформаторов; Производство электрической распределительной и регулирующей аппаратуры; Производство прочего электрического оборудования та ін.», а також ООО «НПО «Вольт» (Код підприємства - 7736248050), яке зареєстроване 01.07.2015 року за адресою: рф, м. Москва, Муниципальный округ Царицыно, вул. Промышленная, буд. 11, приміщення 3, кімната 28, генеральним директором якого є громадянин України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , засновниками є громадяни України ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , основним видом діяльності є: «Торговля оптовая неспециализированная» та додатковим: «Производство электродвигателей, электрогенераторов и трансформаторов; Производство электрической распределительной и регулирующей аппаратуры; Производство прочего электрического оборудования та ін.».
Починаючи з 2015 року розпочато торговельні відносини (експортні операції) між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «Вольт», а з 2018 року з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» предметом постачання були інструменти і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші.
В свою чергу, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, ОСОБА_9 , у період з 24 лютого 2022 року по листопад 2023 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, а також про те, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), переслідуючи мотиви, які спрямовані на надання матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, які можуть використовуватись у військово-промисловій сфері на розвиток військово-промислового комплексу РФ, які виразились в постачанні інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації з території України, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора та у взаємодії з державою-агресором, в тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, вирішив в обхід застосованих відносно держави-агресора Україною та США санкцій на ведення господарської діяльності та експорт будь-яких товарів, налагодити протиправний механізм постачання товарів, а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. на підконтрольне йому підприємство розташоване на території держави-агресора ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», де директором значиться його син - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , залучивши до вказаної протиправної діяльності підконтрольні йому підприємства ООО «ROBOTICS SOLUTINS» (Республіка Узбекистан), «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Республіка Молдова), «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Республіка Польща), тим самим вирішив провадити господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечувати російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяти у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України.
Таким чином, за викладених вище обставин у ОСОБА_9 , виник злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій з організації роботи підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора.
Враховуючи викладені обставини, а також усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних підприємств, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора неможливо ОСОБА_9 залучив до своєї протиправної діяльності довірених осіб з числа діючих працівників належних йому підприємств та близьких осіб, які володіють організаторськими здібностями, здатні вирішувати поставлені завдання, успішно організовують та забезпечують ведення результативної роботи, виконують усі накази та розпорядження, володіють професійними знаннями і навичками, мають необхідний досвід роботи для виконання організаційно-розпорядчих та управлінських функцій щодо організації та здійснення господарської діяльності підконтрольних підприємств, у тому числі на території держави-агресора, Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, зокрема свого сина ОСОБА_10 (директора ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ», рф), свою дружину ОСОБА_6 (директора ТОВ «НВФ «АНТС»), ОСОБА_11 (бухгалтер ПП НВФ «ЕЛЄКС»,Україна), ОСОБА_12 (менеджер з продажу ПП НВФ «ЕЛЄКС») та інших осіб з числа співробітників підконтрольних йому підприємств, які розділяючи погляди ОСОБА_9 , за взаємною згодою погодились приймати участь у протиправній діяльності.
Вищевказані особи, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно небезпечних дій, добровільно домовились про спільне вчинення злочину, а саме здійснення пособництва державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора.
Разом з тим, ОСОБА_9 за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств, а саме: а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, для уникнення санкцій РНБО України розробив план дій, необхідний для досягнення мети протиправного механізму, який включав в себе: залучення до вказаної протиправної діяльності осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольних йому підприємствах; підшукання шляхів постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» з території України на територію рф шляхом прихованого транзиту товарів через Республіку Узбекистан та Республіку Молдова; реєстрацію підприємства на території Республіки Молдова на підставну особу; підшукання логістичних компаній, які здійснюватимуть постачання вказаних товарів на територію рф через митний пункт Республіки Литва; підшукання підприємств (покупців) на території держави-агресора, які здійснюють в тому числі виготовлення обладнання для захисту від БЛА.
В свою чергу, встановлено, що ОСОБА_9 та ОСОБА_6 будучи засновниками ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ТОВ «НВФ «АНТС», з метою виконання спільного злочинного плану розробленого ОСОБА_9 направленого на ведення господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) та здійснення пособництва державі-агресору, попередньо домовились, що для його прикриття, а також відведення уваги державних контролюючих органів, постачання товарів, а саме: комплектів стабілізаторів та їх частин з маркуванням «Елєкс», у разі необхідності та різні періоди часу буде здійснюватись з ТОВ «НВФ «АНТС» на підприємство розташоване на території Республіка Молдова, з метою подальшого їх перенаправлення на підконтрольне їм підприємство розташоване на території держави-агресора.
В свою чергу, ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним та призведе до сплати податкових зобов`язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу допомагатиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора, а відтак сприятиме у здійсненні військової агресії проти України, будучи директором ТОВ «НВФ «АНТС», для забезпечення прикриття постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» з території України на територію рф шляхом прихованого транзиту через Республіку Молдова, у невстановлений досудовим розслідуванням час розробила план дій, необхідний для досягнення вказаної мети, який включав в себе: закупівлю товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на ТОВ «НВФ «АНТС», та їх подальше постачання на «S.R.L Argo Power» (Республіки Молдова); зберігання вказаних товарів виробником яких зазначається ПП НВФ «ЕЛЄКС» на вказаному підприємстві та подальше їх перенаправлення через митний пункт Республіки Литва із залученням логістичних компаній на підконтрольне їм підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф).
Зокрема, встановлено, що ОСОБА_9 будучи директором на ПП НВФ «ЕЛЄКС» здійснював контроль за виробництвом товарів та організовував постачання вироблених товарів на підприємства, які розташовані на території Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, підписував договори про поставки та контролював їх виконання, здійснював підшукання логістичних компаній, які постачатимуть вказані товари на територію рф через митний пункт Республіки Литва, підшукував довірених осіб, які володіють спеціальними знаннями у торгово-промисловій сфері та зможуть виконувати функції по веденню господарської діяльності на підконтрольних йому підприємствах, у тому числі на території держави-агресора, Республіки Узбекистан та Республіки Молдова, організував реєстрацію підприємства на території Республіки Молдова на підставну особу, здійснював контроль за постачанням товарів з території України на територію держави-агресора, вчиняв інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.
В свою чергу, ОСОБА_10 будучи директором ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) здійснював контроль за доставкою товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підконтрольне йому підприємство, контролював зберігання вказаного товару, підшукував підприємства та укладав договори з вказаними суб`єктами господарювання, які розташовані на території держави-агресора про купівлю товарів (виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС»), з метою виготовлення в тому числі обладнання для захисту від БЛА, організовував продаж товарів, які надійшли ПП НВФ «ЕЛЄКС» та території держави-агресора, з метою отримання прибутку, здійснював контроль за сплатою податків підконтрольним йому підприємством, вчиняв інші дії спрямовані на пособництво державі-агресору.
Також, ОСОБА_11 будучи бухгалтером ПП НВФ «ЕЛЄКС», усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, у відповідності до її посадових обов`язків здійснювала ведення обліку матеріальних цінностей (товарів), ведення податкового обліку, здійснювала розрахунок і сплату податкових платежів, підготовку необхідних документів для забезпечення дотримання податкового законодавства, здійснювала підготовку необхідних документів для звітності державних контролюючих органів щодо господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС» та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф); контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power», вчиняла інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.
В свою чергу, ОСОБА_12 будучи менеджером з продажу ПП НВФ «ЕЛЄКС», усвідомлюючи, що вказане підприємство продовжує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, у відповідності до її посадових обов`язків здійснювала підготовку супровідних документів (контрактів, специфікацій, інвойсів, комерційних пропозицій та інше) до товарів, які експортувались з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) до «S.R.L Argo Power» (м. Комрат, Молдова) та в подальшому перенаправлялись на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала експорт товарів (загрузку та доставку) з ПП НВФ «ЕЛЄКС» до «S.R.L Argo Power» (Молдова) та подальше постачання вказаного товару на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power», вчиняла інші організаційні дії спрямовані на пособництво державі-агресору.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_6 будучи директором ТОВ «НВФ «АНТС», усвідомлюючи що ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) здійснює пособництво державі-агресору, забезпечуючи російську економіку постійними надходженнями у вигляді податкових зобов`язань та зборів, а відтак сприяє у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України, з метою прикриття вказаної протиправної діяльності та відвернення уваги державних контролюючих органів від ведення господарської діяльності між ПП НВФ «ЕЛЄКС», «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова) та ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), надавала вказівки на підготовку документів для державних контролюючих органів щодо прикриття ведення господарської діяльності ПП НВФ «ЕЛЄКС» у взаємодії з державою-агресором; надавала вказівки та контролювала на закупівлю товарів з ПП НВФ «ЕЛЄКС» на ТОВ «НВФ «АНТС» та подальше їх постачання «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Республіка Молдова) усвідомлюючи та бажаючи подальшого його перенаправлення на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф); підписувала документи щодо ведення господарської діяльності між ТОВ «НВФ «АНТС» та «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова).
Так, з метою реалізації злочинного плану, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2022 року ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_13 », який прив`язав до належного йому номеру мобільного телефону: НОМЕР_1 , вступив в злочинну змову з невстановленою особою, яка користується акаунтом з іменем користувача « ОСОБА_14 », з номером мобільного телефону: НОМЕР_2 , яка є представником ООО «ROBOTICS SOLUTINS» (ІНН - 309423907, Республіка Узбекистан, м. Ташкент, Яшнабатський район, вул. С. Азимова, буд. 68), з метою постачання на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші (виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС»), шляхом прихованого транзиту через вказане підприємство розташоване на території Республіки Узбекистану.
Надалі, на початку серпня 2022 року ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, продовжуючи реалізацію свого злочинного плану та бажаючи продовження ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, користуючись технічним пристроєм, який перебував у його користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Telegram», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_13 », який прив`язав до належного йому номеру мобільного телефону: НОМЕР_1 , вступив в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами, які перебувають на території Республіки Молдова, з метою підшукання та оренди приміщення для відповідального зберігання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС», які поставлятимуться з території України, накопичуватимуться та в подальшому будуть перевозитись на територію держави-агресора.
Крім того, у середині серпня 2022 року ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою маскування ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) та приховування транзиту постачання товарів, усвідомлюючи, що ведення такої господарської діяльності можливе лише у взаємодії з державою агресором, шляхом сплати податків, реалізації товарів на її території та надання іншої допомоги, вирішив для реалізації злочинного плану зареєструвати підприємство на підставну особу на території Республіки Молдова, яке буде покупцем товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС».
З цією метою, 18.08.2022 року було створено підприємство «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Код підприємство - 1022611001604, розташоване за адресою: Республіка Молдова, АТО Гагаузія, мун. Комрат, вул. Бузина, буд. 2) директором вказаного підприємства є ОСОБА_15 , основним видом діяльності є торгівля інструментами і обладнанням для вимірювання, дослідження та навігації.
Так, у період часу з початку вересня 2022 року по кінець жовтня 2023 року, ОСОБА_9 , за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою продовження ведення господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також усвідомлюючи, що вказані дії будуть направлені на шкоду Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів у вигляді товарів, а саме: інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; електродвигунів, генераторів і трансформаторів; електророзподільчої та контрольної апаратури та ін. а також інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, організував постачання товарів вироблених на ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підприємство «S.R.L Argo Power» для подальшого їх перевещення на територію держави-агресора.
Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з початку вересня 2022 року по кінець жовтня 2023 року з компанії ПП НВФ «ЕЛЄКС» на підприємство «S.R.L Argo Power» виконано наступні постачання товарів:
- згідно митної декларації - МД UA500100/2022/007100 від 19.09.2022 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power» (адреса: вул. Бузина, буд. 2, мун. Комрат, АТО Гагаузія, Республіка Молдова). Здійснено постачання наступних товарів: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 40шт.,№12 на 14кВА, LED-экран - 20шт, №12 на 18кВА, LED-экран - 30шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 18452,3, вага нетто (кг) - 17765, загальна сума за рахунком - 140 065,97 EUR.;
- згідно митної декларації - МД 22UA500100007313U5 від 10.11.2022 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Предметом товару виступає: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 60шт.,№12 на 5кВА, LED-экран - 15шт., №12 на 7кВА, LED-экран - 60шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 15854,2, вага нетто (кг) - 15277, загальна сума за рахунком - 129 904.05 EUR.;
- згідно митної декларації - МД 23UA500100001293U4 від 22.03.2023 в межах контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Стабілізатори напруги, однофазові, загального використання, для забезпечення стандартною перемінною напругою 220 В, 50 Гц, що складається з контролера, що вимірює та порівнює вхідну напругу, екрана для відображення даних, та виконавчого пристроя (електронні ключи): Комплект-стабілізатора напруги:№12 на 11кВА, LED-экран - 40шт.,№12 на 14кВА, LED-экран - 30шт.,№12 на 18кВА, LED-экран - 20шт. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 9549, вага нетто (кг) - 9202,5, загальна сума за рахунком - 76 148,00 EUR.;
- згідно митної декларації - МД 23UA500500024770U4 від 19.07.2023 в межах додаткової угоди №1 до контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Прилади та апарати для автоматичного регулювання або керування виключно цивільного призначення:- артикул АРН №12 на 11 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 60 шт, - артикул АРН №12 на 14кВА - Автоматичний регулятор напруги - 50 шт,- артикул АРН №12 на 18кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 5 кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 7кВА, інші вироби з пластмас виключно цивільного призначення: втулка панелі лицьової Ам(v2.1) Гц-Дуо Мр-Дуо 9/12/16/36-1/25-80 - 1200 шт, втулка панелі лицьової Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3,0 - 4400 шт, кнопка панелі лицьової Ам(v2.1) Гц-Дуо Мр-Дуо 9/12/16/36-1/25-80 - 300 шт, кнопка панелі лицьової Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 1100 шт, кришка клемника пластикова АмГб 7/9/12/16 1/25-80 v2.1 - 1400. Код УКТЗЕД - 90328900000 та 39269097900, вага брутто (кг) - 17820,2 (по коду УКТЗЕД 90328900000) та 163,3 (по коду УКТЗЕД 39269097900) вага нетто (кг) - 16774,22, (по коду УКТЗЕД 90328900000) та 132,6 (по коду УКТЗЕД 39269097900), загальна сума за рахунком - 209331,38 EUR.;
- згідно митної декларації - МД 23UA500500036515U7 від 16.10.2023 в межах додаткової угоди №1 до контракту №070922-UA-1 від 07.09.2022 де продавцем виступає ПП «Нвф «Елєкс», а покупцем S.R.L. «Agro Power». Здійснено постачання наступних товарів: Прилади та апарати для автоматичного регулювання або керування виключно цивільного призначення:- артикулАРН №12 на 11 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 40 шт, артикул АРН №12 на 14кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 18кВА - автоматичний регулятор напруги - 30 шт,- артикул АРН №12 на 7 кВА - Автоматичний регулятор напруги - 30 шт, артикул АРН №12 на 9кВА. Інші вироби з пластмас виключно цивільного призначення: втулка панели лицевой Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 4900 шт, кнопка панели лицевой Гц 9/12/16/36-1/25-125 v3.0 - 1230 шт, крышка клеммника пластиковая АмГб 7/9/12/16-1/25-80 v2.1- 1240 шт, опора радиатора левая Ам ГбГ цМр 7/9/12/16/36-1-3/25-160 - 3640 шт,- опора радиатора правая АмГбГцМр 7/9/12/16/36-1-3/25-160 - 3640 шт. Вироби з чорних металів виключно цивільного призначення: Крышка верхняя Гц 16/36-1/25-32-40 v3.0 - 175 шт, крышка верхняя Гц 16/36-1/50-63-80 v3.0 - 145 шт. Код УКТЗЕД - 90329000000, 39269097900 та 73269098900, вага брутто (кг) - 20660 (по коду УКТЗЕД 90328900000), 118,2 (по коду УКТЗЕД 39269097900), 592,935 (по коду УКТЗЕД 73269098900), вага нетто (кг) - 19586,218, (по коду УКТЗЕД 90328900000), 110,79 (по коду УКТЗЕД 39269097900), 554,135 (по коду УКТЗЕД 73269098900), загальна сума за рахунком - 227200,65 EUR.
Крім того, встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01.10.2022 року, ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності на території держави-агресора, у тому числі надання послуг і робіт, постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств є незаконним, будучи засновником ПП НВФ «ЕЛЄКС», бажаючи прикриття незаконної діяльності, а саме продовження ведення вказаним підприємством господарської діяльності з ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також відвернення уваги держаних контролюючих органів від вказаної протиправної діяльності, перебуваючи на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС» підписала контракт на поставку товарів № 011022-UA-2 від 01.10.2022 року щодо здійснення продажу товарів з ТОВ «НВФ «АНТС» підприємству «Societatea cu Rгspundere Limitatг ARGO POWER» (Код підприємство - 1022611001604, розташоване за адресою: Республіка Молдова).
В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01.10.2022 року, за вказівкою ОСОБА_6 товариством з обмеженою діяльністю «НВФ «АНТС» було здійснено закупівлю з ПП НВФ «ЕЛЄКС» наступних товарів: комплектів стабілізаторів та їх частин з маркуванням «Елєкс», для подальшого їх постачання на підприємство «S.R.L Argo Power».
Надалі, встановлено, що ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами організувала та в подальшому контролювала постачання товарів відповідно до контракту № 011022-UA-2 від 01.10.2022 з ТОВ «НВФ «АНТС» на «S.R.L Argo Power» (Республіка Молдова) та у грудні 2022 року було здійснено постачання наступних товарів:
- згідно митної декларації «22UA500100007447U2» від 05.12.2022 ТОВ «НВФ «АНТС» експортувало на адресу «S.R.L Argo Power»: комплекти стабілізаторів напруги на 14кВа, 8кВа, 9кВа, 22кВа, 3,5кВа, 11кВа загальною кількістю 143 од. на суму 29 300,78 Євро. Код УКТЗЕД - 90328900000, вага брутто (кг) - 3150,5, вага нетто (кг) - 3040;
- згідно митної декларації 22UA500100007618U2» від 22.12.2022 ТОВ «НВФ «АНТС» експортувало на адресу «S.R.L Argo Power»: комплекти стабілізаторів напруги на 11кВа, 18кВа, 7кВа, 10,5кВа, 14кВа, 9кВа та їх частин загальною кількістю 16683 на суму 149 323,04 Євро. Стабілізатори напруги - код УКТЗЕД - 90328900000, частини до комплектів - код УКТЗЕД - 3926909790, блоки управлінь - 9032900000, вага брутто (кг) - 2710,8, вага нетто (кг) - 2565.
Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, а не пізніше початку вересня 2022 року, невстановлені досудовим розслідуванням особи, з числа співробітників «S.R.L Argo Power», за попередньою домовленістю з ОСОБА_9 , перебуваючи на території Республіка Молдова, на виконання спільного злочинного плану, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), діючи умисно, вступили в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа представників логістичної компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Код підприємства - 5423454596, адреса реєстрації: Республіка Польща, м. Білосток, вул. Людвіка Заменгофа 29/У3, акціонером якої є транспортна компанія «Uab 8 Banginiai» (Литовська Республіка)) та за вказівкою ОСОБА_9 , використовуючи можливості вказаної логістичної компанії організували постачання товарів виробником яких є ПП НВФ «ЕЛЄКС» (інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інші) через територію Республіки Литва та територію держави-агресора на адресу ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ».
Внаслідок зазначених вище протиправних дій, у період часу з вересня 2022 по листопад 2023 року з компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» на підприємство ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» виконано наступні постачання товарів:
- згідно даних митної декларації російської федерації, 25.11.2022 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна експортувало логістичне підприємство UAB «8 Banginiai» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки основные» загальною фактурною вартістю 164 268,2 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, вага брутто (кг) - 18788,8, вага нетто (кг) 18205,5;
- згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/130223/3065944), 13.02.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «прибoры и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки основные» загальною фактурною вартістю 170697,7 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, вага брутто (кг) - 19004,7, вага нетто (кг) 18317;
- згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/170423/3173890), 18.04.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока нагрузки., основны та электронный модуль, представляет собой печатную плату, с установленными на ней активными и пассивными элементами, разъемами. предназначен для ремонта и обслуживания ранее ввезённых комплект-стабилизаторов напряжения различных номинальных электрически» загальною фактурною вартістю 141 572,8 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, 8538909200 вага брутто (кг) - 10 990,6, вага нетто (кг) 10 536,9;
- згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/290923/3422324), 29.09.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «части и принадлежности аппаратуры автоматического регулирования и управления. не военного назначения, приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока. не военного, готовые изделия из пластмасс изготовленные сособом литья под давлением, предназначены для для сборки стабилизаторов. не военного назначения», загальною фактурною вартістю 123 708 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032890000, 3926909709 вага брутто (кг) - 10 990,6, вага нетто (кг) 10 536,9;
- згідно даних митної декларації російської федерації (ДТ 10013160/131123/3482551), 14.11.2023 продукцію під маркуванням ЧП «НПФ «Элекс» та країною виробництва - Україна, експортувало логістичне підприємство «United 8 spolka z o.o.» на адресу ООО «НПО «Вольт Инжиниринг», предметом експорту виступало «части и принадлежности аппаратуры автоматического регулирования и управления. не военного назначения, готовые изделия из пластмасс изготовленные сособом литья под давлением, предназначены для для сборки стабилизаторов. не военного назначения, приборы и устройства для автоматического регулирования: комплект-стабилизаторы напряжения, которые предназначены для поддержания выходного напряжения в узких пределах, при существенном изменении входного напряжения и выходного тока», загальною фактурною вартістю 138 396,8 EUR. Код товару по «ТН ВЭД» - 9032900000, 3926909709 вага брутто (кг) - 10 231,81, вага нетто (кг) 9 604,39.
Крім того, ОСОБА_12 , за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території України, за вказівкою ОСОБА_9 здійснювала підготовку супровідних документів (контрактів, специфікацій, інвойсів, комерційних пропозицій та інше) до товарів, які експортувались з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна) до «S.R.L Argo Power» (м. Комрат, Молдова) та в подальшому перенаправлялись на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), а також користуючись технічним пристроєм, який перебував у її користуванні, під`єднаним до глобальної мережі Інтернет, використовуючи програму для обміну миттєвими повідомленнями «Viber», за допомогою акаунту з іменем користувача « ОСОБА_16 », який прив`язала до належного їй номеру мобільного телефону: НОМЕР_3 та за вказівкою ОСОБА_9 здійснювала контролювала експорт товарів (загрузку та доставку) з ПП НВФ «ЕЛЄКС» до «S.R.L Argo Power» (Молдова) та подальше постачання вказаного товару на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), контролювала надходження грошових коштів на рахунок підприємства розташованого на території Республіки Молдова від ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), як розрахунок за товари, які надійшли на адресу останнього та в подальшому перерахунок вказаних коштів на рахунок ПП НВФ «ЕЛЄКС» від «S.R.L Argo Power».
За результатом постачання товарів на адресу ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф) з підприємства ПП НВФ «ЕЛЄКС» (Україна), шляхом прихованого транзиту через підприємство «S.R.L Argo Power» (Молдова) та за використанням послуг логістичної компанії «UNITED 8 SPOLKA Z.O.O.» (Польща), ОСОБА_10 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території рф, виконуючи функції директора підприємства-одержувача товарів, здійснював контроль за його зберіганням та організовував подальший його продаж іншим суб`єктам господарювання, які розташовані на території держави-агресора.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та у невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_10 за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, перебуваючи на території рф, будучи директором ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» на виконання раніше обумовленого злочинного плану спрямованого на пособництво державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, сформованих з податкових зобов`язань та зборів представникам держави-агресора, діючи умисно, вступив в змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з числа співробітників ООО Научно-производственное предприятие «Новые Технологии Телекоммуникаций» (код підприємства - 7804177339, адреса реєстрації: рф, м. Санкт?Петербург, вул. Софії Ковалевської, буд. 20, корп. 1, літ. А, приміщення № 22-Н, основним видом діяльності якої є розробка, проектування, дослідно-конструкторське та серійне виробництво засобів та систем зв`язку, вимірювальної апаратури, систем захисту від БЛА, комплексів із застосуванням робототехніки, а також систем обробки та аналізу інформації), з метою продажу останній товарів отриманих з ПП НВФ «ЕЛЄКС» (виробник) на території держави-агресора та її подальшого використання під час виробництва систем захисту від БЛА та ін.
При цьому встановлено, що ООО Научно-производственное предприятие «Новые Технологии Телекоммуникаций» - найбільший в Росії виробник засобів та систем зв`язку, вимірювальної апаратури, систем захисту від БЛА, комплексів із застосуванням робототехніки, а також систем обробки та аналізу інформації, який відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» відноситься до юридичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції).
Внаслідок зазначених вище протиправних дій, згідно даних з книги продажів компанії ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» про операції за податковий період 02.11.2023, виявлено що 23.05.2023 відбувся взаєморозрахунок (продаж) в адресу російського підприємства - ООО НПП «НТТ» (Код підприємства - 7804177339), на загальну суму 22 980, 00 руб.
Отже, у 2022 році ОСОБА_9 за попередньою змовою з ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, на виконання спільного злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору і вчинення умисних дій з організації роботи підконтрольних компаній, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), організував постачання інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження, навігації та інших товарів на ООО «НПО «ВОЛЬТ ИНЖИНИРИНГ» (рф), внаслідок чого до бюджету держави-агресора останнім перераховано грошові кошти у сумі 1 996 400 рублів, що відповідно до офіційно встановленого середнього курсу Національного банку України станом на 31.12.2022 становило 917 773,54 гривні, чим здійснив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом передачі інших активів державі агресору у вигляді грошових коштів, отриманих як прибуток представниками держави-агресора на визначену суму.
Таким чином, ОСОБА_6 , підозрюється у вчиненні пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки, передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
29.11.2024 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, уродженку с. Холодна Балка Біляївського району Одеської області, раніше не судиму, працюючу на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС», яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Вказане повідомлення про підозру було вручено особисто ОСОБА_6 у присутності захисника.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 інкримінованого їй правопорушення повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами: протоколами оглядів мобільних телефонів, ноутбуків та сайтів, протоколами обшуків, протоколами допитів свідків, протоколом допиту підозрюваного, протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій іншими матеріалами кримінального провадження.
Сторона обвинувачення на підставі оцінки сукупності отриманих доказів стверджує, що причетність особи до вчинення нею злочинів є достатньою для застосування щодо особи запобіжного заходу.
На даний час є необхідність у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_6 , оскільки є достатньо підстав вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені п. п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПУ України: обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з конфіскацією майна, а тому, усвідомлюючи тяжкість та реальність покарання, в разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою, остання може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, з метою уникнення покарання, а від так встановлена наявність достатніх підстав для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з метою забезпечення безперешкодного, повного та всебічного досудового розслідування та судового розгляду даного кримінального провадження, що повністю підтверджує наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Наявність ризику, передбаченого п. 2 ст. 177 КПК України: обґрунтовується тим, що перебуваючи на волі ОСОБА_6 може знищити, сховати або спотворити речові докази, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а саме враховуючи, що підозрювана ОСОБА_6 перебуває на посаді директора ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС» має доступ до документів (в тому числі електронних) та може знищити докази своєї злочинної діяльності, зокрема, вказані документи та інші речі, які підтверджують факт вчинення нею злочину передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України;
Наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України: обґрунтовується тим, що перебуваючи на волі ОСОБА_6 , з метою уникнення покарання за кримінальне правопорушення, в якому вона на даний час підозрюється, може впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні. Враховуючи те, що в ході проведення обшуків були залучені поняті та підозрюваній надані копії відповідних процесуальних документів із зазначенням їх анкетних даних, на переконання сторони обвинувачення підозрювана ОСОБА_6 може незаконно впливати на зазначених свідків, з метою зміни показів останніми в ході досудового розслідування та судового розгляду.
Наявність ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України: підозрювана ОСОБА_6 може перешкоджати проведенню досудового розслідування іншим чином, а саме враховуючи, що підозрювана ОСОБА_6 є лише ланкою добре налагодженої злочинної схеми щодо здійснення пособництва державі агресору, перебуваючи на свободі остання може перешкоджати органу досудового розслідування встановлювати інших можливих співучасників;
Наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України: підозрювана ОСОБА_6 може вчиняти інші кримінальні правопорушення, оскільки не має іншого джерела прибутку крім як працюючи на посаді директора ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС», де в ході виконання свої функціональних обов`язків здійснювала пособництво в умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та свої матеріальні потреби намагається задовольнити злочинним шляхом, що й стало причиною вчинення нею вказаного злочину.
Інші більш м`які запобіжні заходи застосовані до підозрюваної ОСОБА_6 не забезпечать її належної процесуальної поведінки, призведуть до продовження злочинної діяльності, нададуть змогу переховуватись від органів досудового розслідування та впливати на розслідування кримінального провадження.
На підставі викладеного слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду із відповідним клопотанням.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та доводи викладені в ньому та пояснив, що підозра, пред`явлена ОСОБА_6 та ризики, викладені у клопотанні обґрунтовані і підтверджуються належними доказами. Просив клопотання задовольнити та застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування без визначення розміру застави.
Підозрювана ОСОБА_6 та її захисники заперечували проти задоволення клопотання, оскільки вважали підозру необґрунтованою, а ризик, викладені у клопотанні -безпідставними. Просили суд відмовити у задоволенні заявленого клопотання повністю.
Заслухавши пояснення прокурора, підозрювану та її захисників, дослідивши матеріали досудового розслідування та копії матеріалів, якими слідчий та прокурор обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Метою застосування запобіжних заходів відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобіганню спробам:1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3)незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст.177 цього Кодексу слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріали зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі вагомість наявних доказів вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення, наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні даного кримінального правопорушення, а також наявність доказів, яким обґрунтовуються відповідні обставини.
В судовому засіданні встановлено, що подане прокурором клопотання відповідає вимогам ст. ст. 183, 184 КПК України, а вручення письмового повідомлення про підозру у вчинені кримінального правопорушення та копії клопотання і матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу здійснено з дотриманням строків, передбачених ч. 2 ст. 278 КПК України та ч. 2 ст. 184 КПК України відповідно.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
У провадженні слідчого відділу Солом`янського УП ГУНП в м.Києві перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесені 25.04.2024 до Єдиного реєстру досудового розслідування за № 42024100000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань підозрою ОСОБА_9 , ОСОБА_6 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, а також за підозрою ОСОБА_11 та ОСОБА_12 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 178 КПК України слідчий суддя перевіряє вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення.
29.11.2024, відповідно до вимог ст. ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколами оглядів мобільних телефонів, ноутбуків та сайтів, протоколами обшуків, протоколами допитів свідків, протоколом допиту підозрюваного, протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій іншими матеріалами кримінального провадження.
Слідчий суддя вважає, що за обставин, викладених у клопотанні про застосування запобіжного заходу, слідчим та прокурором доведено наявність обґрунтованої підозри щодо вчинення ОСОБА_6 інкримінованих їй органом досудового розслідування кримінальному правопорушенні та існування фактів, які в контексті практики Європейського суду з прав людини можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що підозрювана могла вчинити дані злочини.
При цьому слідчий суддя враховує, що на даній стадії кримінального провадження та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті. Судом лише вирішується питання про обґрунтованість підозри та наявність ризиків для обрання відповідного запобіжного заходу, з огляду на викладене слідчий суддя не оцінює докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а тому докази, які є достатніми для висновку про наявність обґрунтованої підозри, не обов`язково мають бути настільки ж переконливими та повними, як докази на стадії висунення особі обвинувачення у вчиненні злочину або на стадії судового розгляду такого обвинувачення.
З огляду на викладене слідчий суддя відхиляє доводи сторони захисту щодо відсутності обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих їй органом досудового розслідування кримінального правопорушення.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що в судовому засіданні стороною обвинувачення надано достатньо доказів щодо обґрунтованості підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме пособництва державі-агресору, а саме умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинених громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільного збору, підготовки, передачі матеріальних ресурсів та інших активів у вигляді грошових коштів, представникам окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб.
Так, відповідно до п. 2 ч.1 ст. 178 КПК України слідчий суддя пересвідчився у тяжкості покарання, що загрожує ОСОБА_6 у разі визнання її винуватою у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого вона підозрюється, оскільки санкція ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст.178 КПК України слідчий суддя зауважує, що підозрювана має середній вік, групи інвалідності не має, має задовільний стан здоров`я.
Відповідно до вимог п. 4 ч.1 ст.178 КПК України слідчий суддя встановив, що підозрювана має міцні соціальні зв`язки, зокрема має постійне місце мешкання, заміжня та має на утриманні двох малолітніх дітей ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Встановлюючи обставини, передбачені п. 5 ч.1 ст.178 КПК України слідчий суддя визначив, що підозрювана вищу освіту, працевлаштована на посаді директора ТОВ «НВФ «АНТС».
Щодо репутації підозрюваного, відповідно до вимог п. 6 ч.1 ст.178 КПК України встановлено, що даних про негативну репутацію підозрюваної в ході судового розгляду клопотання слідчому судді не надано.
Щодо майнового стану підозрюваного, в дотримання вимог п. 7 ч.1 ст.178 КПК України, слідчий суддя відзначає, що підозрювана працевлаштована, проте відомостей щодо майнового стану підозрюваної слідчому судді не надано.
На виконання вимог п. 8, 9, 10 ч.1 ст. 178 КПК України слідчий суддя зазначає, що підозрювана раніше не судима. Даних про застосування до підозрюваної інших запобіжних заходів не надано, як і відомостей про наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення.
Відповідно до вимог, визначених п. 11 ч. 1 ст.178 КПК України, слідчий суддя зазначає, що відповідно до наданих суду матеріалів розміру майнової шкоди у даному кримінальному провадженні не встановлено.
На виконання вимог п. 12 ч.1 ст.178 КПК України, слідчий суддя зазначає, що відсутні ризики продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризику летальності, що створює підозрювана, у зв`язку з його доступом до зброї у судовому засіданні не встановлено.
Крім того, стороною обвинувачення доведено існування ризику, передбаченого п. 2 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме можливості підозрюваної знищити, сховати або спотворити речові докази, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки підозрювана ОСОБА_6 перебуває на посаді директора ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС» має доступ до документів (в тому числі електронних) та може знищити докази своєї злочинної діяльності, зокрема, вказані документи та інші речі, які підтверджують факт вчинення нею злочину передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Разом з тим, слідчий суддя погоджується із доводами сторони захисту та вважає, що стороною обвинувачення не доведеним існування ризиків, передбаченого п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, переховуватись від органу досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчиняти інші кримінальні правопорушення, оскільки вказані ризики належним чином не обґрунтовані у клопотанні, не віднайшли об`єктивного підтвердження у судовому засіданні та ґрунтуються на припущеннях слідчого, прокурора.
Слідчий суддя враховує доводи сторони захисту, викладені користь ОСОБА_6 та вважає, що у даному випадку ці доводи не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому досудовому розслідуванні особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки вчиненого в умовах воєнного стану у встановлені законом строки, а також забезпечення запобіганню процесуального ризику, передбаченого ч. 1 ст. 177 КПК України.
Однак, при вирішенні питання щодо заявленого клопотання, слідчий суддя приймає до уваги практику Європейського суду з прав людини, а саме справу «Мамедова проти Росії», ЄСПЛ зазначив, що посилання на тяжкість обвинувачення як на головний чинник при оцінці ймовірності того, що особа буде переховуватиметься від правосуддя, перешкоджатиме ходові розслідування або вчинятиме нові злочини є недостатнім, хоча суворість покарання і є визначальним елементом при оцінці ризику переховування від правосуддя чи вчинення нових злочинів, і що потребу позбавлення волі не можна оцінювати з винятково абстрактного погляду, беручи до уваги тільки тяжкість злочину.
При цьому ЄСПЛ зазначає, що існує презумпція на користь звільнення з-під варти. Доводи «за» і «проти» такого звільнення не повинні бути «загальними й абстрактними» (рішення ЄСПЛ у справі «Смирнова проти Росії» ). У всіх випадках, коли ризик ухилення обвинуваченого від слідства (суду) можна запобігти за допомогою застави чи інших запобіжних заходів, обвинуваченого має бути звільнено, і в таких випадках національні органи завжди мають належним чином досліджувати можливість застосування таких альтернативних заходів (рішення ЄСПЛ від 23 вересня 2008 року у справі «Вренчев проти Сербії»).
Водночас, відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.
Згідно із ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Слідчий суддя враховує встановлені у судовому засіданні обставини та процесуальну поведінку підозрюваної, яка з моменту повідомлення про підозру, тобто з 29.11.2024 до моменту розгляду даного клопотання перебувала без застосування запобіжного заходу та дотримувалась покладених на неї процесуальних обов`язків підозрюваної, той факт, що підозрювана, будучі обізнаною про розпочате вісім місяців тому досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо неї та її чоловіка ОСОБА_19 і, маючи реальну можливість перетнути державний кордон у період дії воєнного стану не виїхала за межі України, за її участю проводились слідчі (розшукові) дії, яким вона опору не чинила та співпрацювала зі слідством. Слідчий суддя, також, враховує її майновий стан та міцність її соціальних зв`язків, зокрема той факт, що підозрювана перебуває у декретній відпустці та має на утриманні двох малолітніх дітей ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Оцінюючу у сукупності встановлені у судовому засіданні обставини, відомостей щодо особи підозрюваної та її процесуальну поведінку підозрюваної, слідчий суддя приходить обґрунтованого висновку, що прокурором не доведено обставин, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 194 КПК України, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, у зв`язку із чим клопотання підлягає частковому задоволенню.
Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, у розумінні вимог ч.1 ст.176 КПК України є більш м`яким запобіжний заходом ніж тримання під вартою, однак більш суворим ніж запобіжний захід у вигляді застави.
Застосування відносно підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту не може вважатись спів мірним особі підозрюваної та встановленим у судовому засіданні обставинам, визначеним ст. ст. 177-178 КПК України.
Слідчий суддя, також, позбавлений можливості застосувати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді застави, оскільки сторонами не надано відомостей щодо майнового стану підозрюваної, яка, хоча і займає посаду директора ТОВ «НАУКОВО ВИРОБНИЧА ФІРМА «АНТС», однак перебуває у декретній відпустці по догляду за дітьми віком до трьох років.
Слідчий суддя, також, не може застосувати відносно підозрюваної запобіжний захід у вигляді особистої поруки, оскільки у судовому засіданні не заявлено осіб, що заслуговують на довіру (поручителів) та наявність письмового зобов`язання про те, що такі особи поручаються за виконання підозрюваною покладених на неї обов`язків.
З огляду на викладене, за встановлених фактичних обставин, з урахуванням даних в їх сукупності про особу ОСОБА_6 яка має міцні соціальні зв`язки та постійне місце мешкання, має на утриманні двох малолітніх дітей ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , репутації підозрюваної, яка співпрацює зі слідством та її процесуальної поведінки, слідчий суддя приходить до обґрунтованого висновку про те що доцільним, дієвим та таким, що досягне мети, визначеної ч.1 ст. 177 КПК України є запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, який необхідно застосувати в межах строку досудового розслідування строком на один місяць та дев`ятнадцять днів, тобто по 12 лютого 2025 року включно.
Керуючись ст.ст.110, 131, 132, 176-178, 179, 183, 184, 186, 193, 194, 196, 197, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Покласти на підозрювану ОСОБА_6 , обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду ;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
-не відлучатися із населеного пункту, де ОСОБА_6 фактично проживає, а саме с. Лиманка Овідіопольського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора, суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвала в частині покладених обов`язків діє в межах строку досудового розслідування строком на один місяць та дев`ятнадцять днів, тобто по 12 лютого 2025 року включно та підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_6 , що у разі невиконання вказаних обов`язків до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладене грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, який здійснює досудове розслідування даного кримінального правопорушення, а на час перебування справи у провадженні суду - на прокурора.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124142739 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Воронкін О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні