Справа № 133/755/22
Провадження №1-кп/132/456/24
Вирок
Іменем України
17 грудня 2024 року
Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в м. Калинівка в режимі відеоконференції об`єднане кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022025230000066 від 19.03.2022 року, № 12022025230000127 від 14.06.2022 року відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Козятин, Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , освіта неповна вища, раніше не судимого,
по вчиненню кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 309 КК України,
за участі сторін кримінального провадження:
прокурора Козятинського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 , діючи умисно, посягаючи на встановлені чинним законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, суспільні відносини, що охороняють здоров`я населення України, в порушення вимог ст. ст. 7, 12, 17, 25 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995, Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також зловживання ними» від 15.02.1995, постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 та наказу Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01.08.2000 (з наступними змінами та доповненнями до наведених нормативних актів), будучи особою, яка періодично вживає наркотичні засоби, достовірно знаючи про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів на території України та відповідальність за їх незаконний обіг, восени 2021 року, точний час в ході досудового розслідування встановити не представилось за можливе, в чагарниках, що знаходяться на краю села Козятин Хмільницького району Вінницької області, виявив дикоростучі рослини коноплі.
Після чого ОСОБА_3 , достовірно знаючи, що рослини коноплі є наркотичним засобом, обіг яких обмежено, маючи умисел на незаконне придбання наркотичних засобів, зірвав виявленні ним рослини коноплі, таким чином незаконно придбав наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс.
В подальшому, знайдений наркотичний засіб - канабіс ОСОБА_3 переніс за місцем свого проживання, що по АДРЕСА_1 , де частину незаконно придбаних рослин коноплі сховав в спальній кімнаті під ліжком, а іншу частину - висушив, склав на пергаментний папір та розмістив на підлозі спальної кімнати, таким чином виготовив наркотичний засіб.
Після цього, ОСОБА_3 почав незаконно зберігати за місцем свого проживання наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для власного вживання в якості наркотичного засобу, шляхом куріння, без мети збуту.
18.03.2022 на підставі добровільної згоди, зазначеної у письмовій заяві ОСОБА_5 , яка є матір`ю ОСОБА_3 та проживає разом із ним, проведено огляд домоволодіння за місцем проживання ОСОБА_3 , а саме в будинку АДРЕСА_1 , де в спальній кімнаті останнього виявлено та вилучено сухі стебла з листям зеленого кольору та суху подрібнену речовину рослинного походження зовні схожі на рослини конопель.
Відповідно до висновку експерта № СЕ-19/102-22/3321-НЗПРАП від 14.04.2022 надані на дослідження листя та верхівкові частини речовини рослинного походження, а також суміш грубо подрібненої речовини рослинного походження та здерев`янілих стебел, що супроводжуються листям, є наркотичним засобом - канабісом, загальною масою у перерахунку на висушену речовину 254, 66 г.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 року «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» («Список № 1 Наркотичні засоби та рослини, обіг яких обмежено» в «Таблиці 2»,) канабіс віднесено до наркотичного засобу та рослин, обіг яких обмежено.
Згідно наказу Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01.08.2000, маса вилученого у ОСОБА_3 наркотичного засобу канабісу становить більш ніж невеликий розмір, тобто більше 5 г.
Тобто, маса вилученого у ОСОБА_3 наркотичного засобу - канабісу перевищує невеликий розмір, встановлений відповідними нормативними актами України з протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Крім того, ОСОБА_3 , діючи умисно, посягаючи на встановлені чинним законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, суспільні відносини, що охороняють здоров`я населення України, в порушення вимог ст. ст. 7, 12, 17, 25 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995, Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також зловживання ними» від 15.02.1995, постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 та наказу Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01.08.2000 (з наступними змінами та доповненнями до наведених нормативних актів), будучи особою, яка періодично вживає наркотичні засоби, достовірно знаючи про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів на території України та відповідальність за їх незаконний обіг, восени 2021 року, точний час в ході досудового розслідування встановити не представилось за можливе, в чагарниках, що знаходяться на краю села Козятин Хмільницького району Вінницької області, виявив дикоростучі рослини коноплі.
Після чого, ОСОБА_3 , достовірно знаючи, що рослини коноплі є наркотичним засобом, обіг яких обмежено, маючи умисел на незаконне придбання наркотичних засобів, зірвав верхні частини виявлених ним рослин коноплі, таким чином незаконно придбав наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс.
В подальшому, знайдений наркотичний засіб - канабіс ОСОБА_3 переніс за місцем свого проживання, що по АДРЕСА_1 , де вирвані ним рослини конопель висушив, після чого склав в паперові згортки для зручності зберігання та розмістив на столі спальної кімнати, таким чином виготовив наркотичний засіб.
Після цього, ОСОБА_3 почав незаконно зберігати за місцем свого проживання наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для власного вживання в якості наркотичного засобу, без мети збуту.
14.06.2022 на підставі добровільної згоди, зазначеної у письмовій заяві ОСОБА_5 , яка є матір`ю ОСОБА_3 та проживає разом із ним, проведено огляд домоволодіння за місцем проживання ОСОБА_3 , а саме в будинку АДРЕСА_1 , де в спальній кімнаті останнього виявлено та вилучено чотири паперові згортки з сухою подрібненою речовиною рослинного походження, зовні схожою на рослини конопель.
Відповідно до висновку експерта № СЕ-19/102-22/8801-НЗПРАП від 28.06.2022 надані на дослідження речовини рослинного походження, є наркотичним засобом - канабісом, загальною масою у перерахунку на висушену речовину 7,82 г.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 року «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» («Список № 1 Наркотичні засоби та рослини, обіг яких обмежено» в «Таблиці 2»,) канабіс віднесено до наркотичного засобу та рослин, обіг яких обмежено.
Відповідно до таблиці 1 «Невеликі, великі та особливо великі розміри наркотичних засобів, що знаходяться у незаконному обігу», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України № 188 від 01.08.2000, невеликий розмір канабісу - цілих або різного ступеня подрібнення будь-яких частин рослини роду коноплі або їх суміш (за винятком власне дозрілого насіння) незалежно від того, піддавались вони екстракції, деструкції, гниттю чи враженню пліснявою, становить кількість масою до 5,0 г.
Тобто, маса вилученого у ОСОБА_3 наркотичного засобу - канабісу перевищує невеликий розмір, встановлений відповідними нормативними актами України з протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Прокурор по справі ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав обставини, викладені в обвинувальному акті даного кримінального провадження, щодо повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 309 КК України відносно ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, суд приймає рішення за клопотанням прокурора ОСОБА_4 про скорочений судовий розгляд, так як учасники судового провадження вважають, що обставини справи доведені наявними у справі доказами, вони не потребують дослідження у ході судового розгляду і ніким не оспорюються.
З урахуванням думки учасників судового провадження, суд вважає необхідним допитати в судовому засіданні обвинуваченого ОСОБА_3 , а також дослідити докази, що характеризують особу обвинуваченого.
Суд також роз`яснив, що при розгляді судової справи в скороченому провадженні сторони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку.
Обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у скоєному кримінальному правопорушені визнав повністю, суду показав, що восени 2021 року, він, в чагарниках, що знаходяться на краю села Козятин Хмільницького району Вінницької області, виявив дикоростучі рослини коноплі.
Після чого, зірвав виявленні ним рослини коноплі та переніс за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , де частину сховав в спальній кімнаті під ліжком, а іншу частину - висушив, склав на пергаментний папір та розмістив на підлозі спальної кімнати, для власного вжмвання в якості наркотичного засобу, шляхом куріння, без мети збуту.
18.03.2022 на підставі добровільної згоди його матері ОСОБА_5 , працівниками поліції було проведено огляд вищевказаного домоволодіння, де в спальній кімнаті було виявлено та вилучено сухі стебла з листям зеленого кольору та суху подрібнену речовину рослинного походження зовні схожі на рослини конопель.
Крім того, восени 2021 року, він, в чагарниках, що знаходяться на краю села Козятин Хмільницького району Вінницької області, виявив дикоростучі рослини коноплі.
Після чого, зірвав верхні частини виявлених ним рослин коноплі та переніс за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , де вирвані ним рослини висушив, склав в паперові згортки для зручності зберігання та розмістив на столі спальної кімнати, для власного вжмвання в якості наркотичного засобу, шляхом куріння, без мети збуту.
14.06.2022 на підставі добровільної згоди його матері ОСОБА_5 , працівниками поліції було проведено огляд вищевказаного домоволодіння, де в спальній кімнаті було виявлено та вилучено чотири паперові згортки з сухою подрібненою речовиною рослинного походження, зовні схожою на рослини конопель.
В скоєному розкаюється, просить суворо не карати.
Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності в їх сукупності, вважає їх достатніми для прийняття рішення по справі.
Кваліфікація дій обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень (проступків), передбачених ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, є вірною.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , передбачена ст. 66 КК України, є щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , передбачена ст. 67 КК України, є вчинення злочину особою повторно.
На підставі викладеного, враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_3 вперше притягується до кримінальної відповідальності, розкаявся у вчиненому кримінальному правопорушенні, по місцю проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, суд вважає необхідним обрати ОСОБА_3 покарання в межах, встановлених в санкції ч. 1 ст. 309 КК України, у виді пробаційного нагляду і відповідно ст. 59-1 КК України зобов`язати ОСОБА_3 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Призначення ж іншого, більш суворого виду покарання, на думку суду, є недоцільним, зважаючи на характеризуючі особу дані, визнання вини та відношення останнього до скоєного. Саме така міра покарання сприятиме вихованню особи в дусі додержання законів України, тобто формування в неї звички законослухняної поведінки й не бажання в майбутньому повторювати дії, які мають наслідком встановлення зазначених обмежень.
На досудовому слідстві запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_3 не обирався.
Витрати на залучення експертів по об`єднаному кримінальному провадженню становлять 3981,56 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.
Встановлено, що на підставі ухвал слідчого судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області № 133/457/22 від 22.03.2022 року, № 133/1145/22 від 17.06.2022 року накладено арешт на майно, яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
З урахуванням, зазначеного вище, суд дійшов висновку про те, що потреба у подальшому застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження щодо арешту вищевказаного майна, відпала, а тому, арешт вказаного майна слід скасувати.
Долю речових доказів, суд вважає необхідним вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 349 ч.3, 373, 374 КПК України (в ред. 2012 року), перехідних положень до КПК України (в ред. 2012 року), суд,
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 визнати винним по ч. 1 ст. 309 КК України і призначити йому покарання у виді пробаційного нагляду строком на 2 (два) роки.
На підставі пунктів 1, 2, 3 ч. 2 ст. 59-1 КК України зобов`язати ОСОБА_3 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислювати з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути із засудженого ОСОБА_3 на користь держави витрати за проведення експертиз в сумі 3981,56 грн.
Скасувати арешт з майна, накладений згідно ухвал слідчого судді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області № 133/457/22 від 22.03.2022 року, № 133/1145/22 від 17.06.2022 року.
Речові докази по кримінальному провадженню № 12022025230000066 від 19.03.2022 року, № 12022025230000127 від 14.06.2022 року, а саме: стебла з листям зеленого кольору, зовні схожі на рослини конопель; суху подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, 4-ри паперові згортки з сухою подрібненою речовиною ослинного походження, зовні схожою на рослини конопель, які передано на зберігання до кімнати речових доказів відділення поліції № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ГУНП у Вінницькій області знищити.
Вирок може бути оскаржений на протязі 30 днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду. З підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювались під час судового розгляду і дослідження яких було визначено судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України, вирок суду першої інстанції не може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Суддя:
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124146763 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Калинівський районний суд Вінницької області
Аліменко Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні