Справа № 143/1125/24
УХВАЛА
24.12.2024 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про витребування частини домоволодіння з чужого незаконного володіння,-
встановив:
До Погребищенського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про витребування частини домоволодіння з чужого незаконного володіння.
В позовній заяві ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , просить витребувати із незаконного володіння ОСОБА_3 одну другу частину будівель домоволодіння, що складається з житлового будинку позначеного літерою «А» , загальною площею 68 кв.м., житловою площею 38,2 кв.м., житлової прибудови позначеної літерою «А1», веранди позначеної «а», навісу позначеного літерою «а1», сараю позначеного літерою «Б», літньої кухні позначеної літерою «В», погріб з шиєю позначений літерою «Г», криницю позначену за номером 1, огорожу позначену за номером 2 та воріт з хвірткою позначених за номером 3, розташованих в АДРЕСА_1 .
Позов мотивовано, серед іншого, тим, що відповідачці на підставі рішення державного реєстратора речових прав на нерухоме майно від 08.06.2023 року належать на праві власності зазначені об`єкти нерухомості.
Проте, відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 09.11.1993 року спадкоємцями вищезазначених об`єктів нерухомого майна після смерті ОСОБА_4 є в рівних долях позивачка та відповідачка.
Отже, спір між сторонами виник у сфері спадкових правовідносин.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.
За ч.1 ст.58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно дочастин 1,2ст.60ЦПК Українипредставником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно ізп.1абзацу першогоч.4ст.19ЦПК Україниспрощене позовнепровадження призначенедля розгляду малозначних справ.
В силу абзацу другого ч.4 ст.19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
В п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України обумовлено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Системний аналіз наведених приписів цивільного процесуального законодавства дає підстави для висновку, що у спорах щодо спадкування, які розглядаються за правилами загального позовного провадження, інтереси сторін по справі можуть представляти виключно адвокати.
Як слідує із матеріалів справи позовна заява від імені ОСОБА_1 підписана ОСОБА_2 на підставі довіреності, посвідченої 25.06.2024 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Ковальчук Н.М., зареєстрованої в реєстрі за №575.
При цьому у матеріалах, що додаються до позовної заяви, відсутні відомості про те, що Рязанцева Тетяна Валентинівна має статус адвоката.
З огляду на викладене ОСОБА_2 не має права на підписання означеної позовної заяви.
За змістом п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України заява повертається у випадку, коли заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про витребування частини домоволодіння з чужого незаконного володіння - повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Вінницького апеляційного суду через Погребищенський районний суд Вінницької області.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124147097 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Сич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні