Справа № 489/1802/22
Провадження №2-о/489/252/24
УХВАЛА
про призначення судово-психіатричної експертизи
30 грудня 2024 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді Микульшиної Г.А.,
із секретарем судового засідання Тищенко Д.О.,
за участі:
заявника ОСОБА_1 , його представника ОСОБА_2 ,
представника особи, щодо якої розглядається клопотання ОСОБА_3 адвоката Семененка В.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві в порядку окремого провадження цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10.01.2023 по справі № 489/1802/22 про визнання особи недієздатною та призначення їй опікуна, заінтересована особа: Опікунська рада при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради,
встановив:
В грудні 2024 року ОСОБА_1 через свого представника адвоката Гордашко О.В. звернувся до суду із заявою, в якій просив про продовження строку дії рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10.01.2023 по справі № 489/1802/22 про визнання ОСОБА_3 недієздатною та призначення їй опікуна. Також до заяви долучено клопотання ОСОБА_1 про призначення по справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_3 .
Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 27.12.2024 заяву прийнято до розгляду та призначено справу до розгляду за правилами окремого провадження.
Заявник ОСОБА_1 та його представник Гордашко О.В. в судовому засіданні клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи підтримали. Також просили долучити до матеріалів справи для проведення експертизи оригінали медичних карток ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Протокольно клопотання про доручення до матеріалів справи для проведення експертизи медичних карток ОСОБА_3 задоволено.
Представник особи, щодо якої розглядається клопотання, ОСОБА_3 адвокат Семененко В.Б. в судовому засіданні проти задоволенні клопотання про призначення експертизи не заперечував.
Представник Опікунської ради при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради в судове засідання не з`явився, повідомлявся судом про розгляд справи належним чином. Від нього 30.12.2024 надійшла заява про розгляд справи без його участі.
Вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 Цивільного процесуального кодексу України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
У відповідності до ст.21Закону України«Про психіатричнудопомогу» судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Статтею 7Закону України«Про судовуекспертизу» визначено, що виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
За приписами п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є інвалідом І групи безстроково, що підтверджується Довідкою до акта огляду МСЕК від 23.06.2022 серії 12ААВ №452295.
Згідно рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10.01.2023 по справі №489/1802/23 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатною та встановлено над нею опіку, призначено ОСОБА_1 її опікуном; строк дії рішення визначено тривалістю два роки.
Продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_3 недієздатною та призначено заявника її опікуном необхідно ОСОБА_1 для реалізацією прав і обов`язків в інтересах недієздатної.
Враховуючи, що наявні достатні дані про розлад здоров`я ОСОБА_3 , а вирішення питання чи може вона розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в галузі психіатрії, суд вважає необхідним призначити у справі судово-психіатричну експертизу. На час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі частини 2статті 299 Цивільного процесуального кодексу України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження фізичної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Керуючись статтями105,253,298, 299 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у цивільній справі за клопотанням ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 10.01.2023 по справі № 489/1802/22 про визнання особи недієздатною та призначення її опікуна судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експерту (експертам) Миколаївської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (54020, м.Миколаїв, вул.Корабелів, 14-Б).
На вирішення експерта (експертів) поставити наступні питання:
1) Чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням; в разі, якщо страждає, то яким саме, з якого часу?
2) Чи здатна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
Для проведення експертизи заявнику ОСОБА_1 забезпечити прибуття до експерта (експертів) для огляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Надати експертам для вивчення матеріали даної цивільної справи, а також оригінали медичних карток ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини першої статті 109ЦПК Україниу разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або з дня складання повного тексту ухвали. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 30.12.2024.
Суддя Г.А. Микульшина
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124147559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Микульшина Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні