Справа № 509/7196/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2024 року смт. Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Спічак В.О., розглянувщи заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбінат комунальних послуг Гарант» (ЄДРПОУ: 41521089, місцезнаходження: 65110, Одеська область, Одеський район, смт.?Авангард, вулиця Торгова, 11, офіс 1) про видачу судового наказу?за оплату житлово-комунальних послуг з Боржника: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 )
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат комунальних послуг Гарант» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 17768 гривень 64 копійок та судового збору у розмірі 302 гривні 80 копійок.
Як вбачається з відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України в Одеській області від 17.12.2024 року, боржник ОСОБА_2 зареєстрованим по м. Одесі та Одеській області не значиться.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу
Згідно з ч. 1ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Частиною 2?статті 163 ЦПК України визначено, що у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.
Згідно з ч. 9 ст. 165 ЦПК України, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи боржника, суд відмовляє у прийняті заяви про видачу судового наказу.
Крім того, згідно з п.3, 4 ч.3 ст.163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Пунктом 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 N 14 "Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження" роз`яснено, що якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення (пункт 3 частини першоїстатті 96 ЦПК), судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуг.
Наданий до суду договір не підписаний боржником, суду не надано жодного доказу того, що зазначена боржником особа є власником чи основним квартиронаймачем, не долучено також інших доказів, які б обґрунтовували підстави вимоги про стягнення заборгованості із ОСОБА_1 , а саме факт його проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того, відповідно доположень п.2 частини 2 статті 163 ЦПК України, у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено, крім іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету заявника і боржника.
Як вбачається, заява подана з порушенням приписів статті 163 ЦПК України, оскільки в ній відсутні відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету заявника та боржника.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимогстатті 163 цього Кодексу
Суд звертає увагу, що заяву про видачу судового наказу подано особою, яка у відповідності до ст.14 ЦПК України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але у заяві відсутні відомості про його наявність.
Згідно з ч.6 ст.14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
За приписами п.2-1 ч.1 ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано особою, яка відповідно дочастини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але незареєструвала його.
Відповідно до відомостей підсистеми «Електронний суд» заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат комунальних послуг Гарант» (ЄДРПОУ: 41521089) не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Суд звертає увагу на обов`язок заявника зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 ЦПК України, у разі його відсутності, та зазначати про наявність електронного кабінету та його адресу у заяві.
Крім того, суд роз`яснює заявнику можливість перевірити інформацію про наявність або відсутність електронного кабінету у боржника на порталі Державної системи електронної ідентифікації Електронний суд за посиланням https://id.court.gov.ua/. Інформацію про результати такої перевірки з метою дотримання вимог ч. 1 ст. 163 ЦПК України необхідно зазначити у заяві про видачу судового наказу.
Враховуючи, що тримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи боржника, заявником не зазначені відомості про наявність або відсутність електронного кабінету заявника і боржника, не додано необхідні документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Відповідно до частини 1 статті 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2-1, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись статтями 162, 163, 165,166,167 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Комбінат комунальних послуг «Гарант» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Комбінат комунальних послуг «Гарант», що згідно ч. 1ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Спічак В.О.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124149430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Спічак В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні