РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
30 грудня 2024 року м. Рівне№460/15643/24
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду О.Р. Гресько після одержання позовної заяви
ОСОБА_1
доКомунального закладу "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Комунального закладу "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Херсонської міської МСЕК №1 у Херсонській області від 17.10.2024 про невизнання інвалідом;
зобов`яти Херсонську міську МСЕК №1 у Херсонській області та Комунальний заклад "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради прийняти рішення про підтвердження інвалідності ІІІ групи.
Згідно з пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161 цього Кодексу.
Перевіривши відповідність позовної заяви вимогам статей 160, 161 КАС України, суддя встановив наступне.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Частиною четвертою статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позовній заяві позивач покликається, зокрема, що відповідно до листа отриманого 24.11.2024, що підтверджується роздруківкою трекінгу із АТ «УКРПОШТА» Комунальний заклад «Херсонська міська МСЕК № 1 у Херсонській області» прийняло рішення від 17.10.2024 (протокол № 120) про відсутність підстав для визначення групи інвалідності, посилаючись на Довідку про невизнання інвалідом № 13 від 17.10.2024.
Позивач зазначає, що Херсонською міською МСЕК № 1 на його ім`я знову було сформовано лист про відсутність підстав для визначення групи інвалідності; вказано, що Херсонська міська МСЕК № 1 надсилає довідку (консультативний висновок) про невизнання інвалідом № 13 від 17.10.2024.
Разом з тим, всупереч вимогам частини 4 статті 161 КАС України позивачем не додано до позовної заяви листа отриманого 24.11.2024 та спірного рішення 17.10.2024, не зазначено про неможливість подання таких доказів.
Крім того, відповідно до пункту 9 частини першої статті 4 КАС України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Так з позовної заяви встановлено, що позовні вимоги звернені до Херсонської міської МСЕК №1 у Херсонській області та Комунального закладу "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради, однак відповідачем у позовній заяві визначено лише Комунальний заклад "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради.
Також, всупереч пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України позивачем в позовній заяві не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву належить залишити без руху та запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви оформленої у відповідності до вимог статті 160 КАС України (для суду та у відповідності до кількості сторін); належним чином засвідчену копію оспорюваного рішення від 17.10.2024.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Комунального закладу "Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи" Херсонської обласної ради (вул. Перекопська, 153Б,м. Херсон,Херсонський р-н, Херсонська обл.,73002) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної зави протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Олег ГРЕСЬКО
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124163844 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
О.Р. Гресько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні