Справа № 496/5333/24
Провадження № 2-о/496/161/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2024 року Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Буран В.М.,
за участю: секретаря Бойчук Р.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Біляївка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вигодянська сільська рада Одеського району Одеської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
В С Т А Н О В И В :
Заявниця звернулась до суду із заявою, в якій просить суд встановити факт, що встановити факт належності її Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, наданого на ім`я ОСОБА_2 , Секретарівською сільською радою народних депутатів, Біляївського р-ну, Одеської області від 03.06.1998 року, за р/н: 195, на право постійного користування земельною ділянкою для ведення особистого підсобного господарства розміром 0,74 гектара на території Секретарівської сільської ради народних депутатів, Біляївського району Одеської області.
Свої вимоги мотивує тим, що за заявницею ОСОБА_1 , закріплено право постійного користування земельною ділянкою, розміром 0,74 га, для ведення особистого підсобного господарства, розташованій на території Секретарівської сільської ради народних депутатів, Біляївського р-ну, Одеської області, згідно Державного акту на право постійного користування землею від 03.06.1998 року, р/н: 195. В даному Державному акту, складеному на Українській державній мові, заявниці прізвище записано неправильно, помилково - ОСОБА_3 . Дана обставина перешкоджає заявниці оформленню, згідно діючого законодавства, права власності на дану земельну ділянку. Заявниця звернулась до Вигодянської сільської ради, що є правонаступником Секретарівської сільської ради, з заявою про внесення виправлень її прізвища у вищевказаному Державному акті. Але заявниці в цьому відмовлено, тому вона змушена звернутись до суду з даною заявою.
Ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 28.08.2024 р. відкрито провадження у справі (а.с.14).
Заявниця всудове засідання не з`явилась, але в матеріалах справи наявна заява в якій вона просить розглядати заяву без її участі, на задоволенні заяви наполягає (а.с.21).
Заінтересована особав судовезасідання нез`явилась, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно державного акту на право постійного користування землею належить ОСОБА_2 , яка мешкає с. Секретарівка, у тому, що на підставі рішення Секретарівської сільської ради народних депутатів Біляївського району Одеської області від 23.05.1995 р. №20, вказаному громадянину надається у постійне користування земельна ділянка площею 0,74 гектарів в межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території Секретарівської сільської ради, землю надано для ведення особистого підсобного господарства. Акт зареєстровано в Книзі реєстрації Державних актів на право постійного користування землею за №195 (а.с.7-8).
Згідно витягу з реєстру територіальної громади ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована з 01.11.2016р. за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.9).
Відповідно до листа Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області від 12.08.2024р. №104/К-90, повідомляють, що відповідно до пункту 4.1. НАКАЗУ державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 р. за №325, «Про затвердження Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою», виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається, а тому для виправлення розбіжностей в паспорті та державному акті на право постійного користування землею рекомендуємо Вам по даному питанню звернутися до суду (а.с.10).
За паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 виданого Біляївським РВ УМВС України в Одеській області від 06.04.1999 року, прізвище заявника « ОСОБА_4 », карта фізичної особи-платника податків видана також на прізвище « ОСОБА_4 » (а.с.3).
Вищевказані розбіжності у написані прізвища заявниці в державному акті на право постійного користування землею та паспорті, стало підставою для звернення заявниці до суду з метою становлення факту належності її правовстановлюючого документу, що усуне порушення права власності на належне її майно.
Виходячи з вищевказаного, суд приходить до висновку, що розбіжність в написанні прізвища заявниці є формальною помилкою, що пов`язано з перекладом прізвища з української на російську мову та навпаки.
Відповідно до ст. 234 ЦПК України,окреме провадження-це вид непозовного
цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження
наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно роз`яснень, які містяться в п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про встановлення фактів, що мають юридичне значення» (з подальшими змінами) в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Правова позиція, яка містяться в п. 12 Постанови при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, вказує на те, що суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що заява обґрунтована, встановлення вказаного факту має для заявника юридичне значення, так як від нього залежить, надане йому ст. 41 Конституції України, право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, тому заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.234, 259,263,265,268, 315, 318, 319 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вигодянська сільська рада Одеського району Одеської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, виданого на ім`я ОСОБА_2 Секретарівською сільською радою народних депутатів,
Біляївського р-ну, Одеської області від 03.06.1998 року, за р/н: 195, на право постійного користування земельною ділянкою для ведення особистого підсобного господарства розміром 0,74 гектара на території Секретарівської сільської ради народних депутатів, Біляївського району, Одеської області.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду на протязі 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя В.М. Буран
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124165431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Буран В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні