Справа № 206/6771/24
Провадження № 2/206/2482/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2024 року суддя Самарського районного суду міста Дніпропетровська Кушнірчук Р.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області, третя особа ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2024 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровська надійшла вказана позовна заява.
Перевіривши матеріали поданої позовної заяви та додані до неї документи, суддя приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Так, порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов, визначених зокрема ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позовній заяві зазначено, що при житті ОСОБА_3 склала заповіт, посвідчений спеціалістом першої категорії виконкому Кіровської селищної ради м. Дзержинська Донецької області Панфіловою І.М. від 24 березня 2011 року, реєстровий №78, згідно якого, усе належне їй майно, де б воно не знаходилось та з чого воно не складалось, заповідала на користь її єдиної доньки ОСОБА_1 .
Всупереч цьому, до позовної заяви не додано вказаний заповіт ОСОБА_3 .
Крім того, зі свідоцтва про право власності на житло, виданого Відділом приватизації державного фонду УЖКГ в/о «Дзержинськвугілля» 17 вересня 1993 року вбачається, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної власності ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6 .
Оскільки позовна вимога полягає у визнанні додаткового строку для прийняття спадщини, яка складається, зокрема, з 1/4 квартири АДРЕСА_1 , позивачем має бути вирішено питання про залучення до участі в справі іншого співвласника вказаної квартири ОСОБА_6 , або зазначити причини з яких його не залучено.
Згідно із ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі Закон), за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» № 3460-IX від 09 листопада 2023 року, з 1 січня 2024 року визначено прожитковий мінімум на одну працездатну особу 3028 гривні.
Таким чином, за подання позовної заяви фізичною особою з однією вимогою немайнового характеру має бути сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 гривень.
Всупереч цьому, до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В свою чергу, суддя звертає увагу, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доТорецької міськоївійськово-цивільноїадміністрації Бахмутськогорайону Донецькоїобласті,третя особа ОСОБА_2 провизначення додатковогостроку дляприйняття спадщини залишити без руху.
Для виправлення зазначених в ухвалі недоліків встановити позивачу строк, який не може перевищувати 3 (трьох) днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Попередити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Кушнірчук
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124168614 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Кушнірчук Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні