справа № 462/9792/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 грудня 2024 року Залізничний районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальне провадження №120 24141390001191 від 14.12.2024 про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Драгово Закарпатської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 , всупереч вимог Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої Наказом МВС України № 622 від 21.08.1998, близько 20:00 год 13.12.2024, не маючи передбаченого законом дозволу, діючи з прямим умислом та усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, перебуваючи біля Привокзального ринку у м. Львові, що за адресою: м.Львів, вул.Городоцька, 155, біля одного із смітників виявив (придбав) патрони у кількості 50 штук із маркувальними позначеннями «SB 9 mm Вг.С», які знаходилися в картонній коробці компанії-виробника «SellierBellot», та являються боєприпасами, патронами кал.9x17 мм Вг.С (браунінг короткий), що призначені для стрільби із короткоствольної, нарізної вогнепальної зброї, пістолетів та пістолет-кулеметів відповідного калібру та є придатними до стрільби, які в подальшому носив та зберігав при собі в кишені куртки, в яку був одягнений.Того ж дня близько 21:00 год. ОСОБА_4 , зберігаючи при собі вказані патрони, перебуваючи за адресою: м. Львів вул. Чернівецька, 7, на пішохідній частині дороги біля магазину «Vodafone», був зупинений працівниками поліції, які виявили та вилучили у нього вищевказані патрони у кількості 50 штук із маркувальними позначеннями «SB 9 mm Вг.С», які знаходилися в картонній коробці компанії-виробника «SellierBellot», та які він незаконно придбав, носив та зберігав при собі без передбаченого законом дозволу.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 263 КК України, при вищезазначених обставинах визнав повністю та підтвердив обставини вчинення ним кримінального правопорушення, зазначивши, що дійсно він 13.12.2024, перебуваючи біля Привокзального ринку у м. Львові, знайшов біля смітників коробку з патронами, яку вирішив забрати з метою продажу. Однак, цього ж дня по вул.Чернівецькій у м.Львові він був зупинений працівниками поліції, якими було виявлено і вилучено у нього коробку з 50 патронами. У вчиненому щиро розкаюється та просив суворо не карати.
На підставі ч. 3 ст. 349 КПК України за згодою учасників судового провадження судом визнано недоцільним дослідження доказів у справі щодо тих обставин, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що сторони правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає; останнім судом було роз`яснено, що у такому випадку, вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
За викладених вище обставин суд, допитавши обвинуваченого та дослідивши матеріали кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого, приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, за обставин, встановлених судом.
Дії обвинуваченого ОСОБА_4 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.263 КК України, оскільки він вчинив придбання, носіння та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
При призначенні обвинуваченому виду та міри покарання суд враховує загальні засади призначення покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу винного.
При визначенні виду та міри покарання суд враховує ступінь тяжкості кримінального правопорушення, яке відноситься до тяжких злочинів, особу обвинуваченого, який вперше притягається до кримінальної відповідальності, на обліках в наркологічному та психоневрологічному диспансерах не перебуває, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого, відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Враховуючи викладені дані про особу винного, конкретні обставини справи, обставини, що пом`якшують покарання, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 слід призначити покарання у виді позбавлення волі у межах санкції ч.1 ст. 263 КК України.
Разом з тим, враховуючи конкретні обставини справи, викладені дані про особу обвинуваченого, яка раніше не судимий, обставини, що пом`якшують покарання, а саме щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, відсутність обставин, що обтяжують покарання, позицію прокурора щодо призначення покарання, не пов`язаного з позбавленням волі, суд приходить до висновку, що виправлення обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства та вважає за необхідне застосувати до нього ст.75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням, однак в умовах здійснення контролю за його поведінкою в період строку звільнення від покарання з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України, що на переконання суду буде справедливим та співмірним із тяжкістю вчиненого кримінального правопорушення та особою винного.
Підлягають відшкодуванню обвинуваченим процесуальні витрати на залучення експерта в розмірі 3183 гривні 60 копійок.
Питання щодо речових доказів у кримінальному проваджені суд вирішує у відповідності до ст.100 КПК України.
Запобіжний захід ОСОБА_4 у вигляді особистого зобов`язання залишити без змін до набрання вироком законної сили.
На підставі викладеного та керуючсь ст.ст.373, 374 КПК України, суд-
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст.75 КК України, звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням протягом іспитового строку тривалістю один рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_4 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід ОСОБА_4 у вигляді особистого зобов`язання залишити без змін до набрання вироком законної сили.
Стянути з ОСОБА_4 документально підтверджені витрати на залучення експерта в розмірі 3183 гривні 60 копійок на користь держави.
Речові докази: картонну коробку компанії-виробника «SellierBellot» з патронами із маркувальними позначеннями «SB 9 mm Вг.С» у кількості 50 штук - знищити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Залізничного районного суду м.Львова від 16 грудня 2024 року на речові докази у кримінальному провадженні №12024141390001191 від 14.12.2024, а саме: на патрони в кількості 50 штук золотого кольору, кожен із яких на дні гільзи має маркування «SB 9 mm Вг.С».
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Залізничний районний суд м. Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення з урахуванням особливостей, передбачених ч.2 ст.349 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124171075 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Палюх Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні