Ухвала
від 31.12.2024 по справі 367/13284/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/13284/24

Провадження №2-н/367/2689/2024

УХВАЛА

Іменем України

31 грудня 2024 року місто Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Білогруд О.О., розглянувши заяву Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства «Гостомель» Гостомельської селищної ради про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком,

установив:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшла заява КП «Управління житлово-комунального господарства «Гостомель» Гостомельської селищної ради про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком та судового збору, сплаченого заявником під час звернення до суду із вказаною заявою.

Частиною 1 та 2 статті 160 ЦПК України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 ЦПК України. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно з підпунктом 2 частини другої статті 163 ЦПК України у заяві, крім іншого повинно бути зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника фізичної особи, а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, згідно з підпунктами 4 та 5 вказаної частини статті 163 ЦПК України - вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються, перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

До заяви про видачу судового наказу додаються інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги (пункт 4 частини третьої статті 163 ЦПК України).

Відтак, суть стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості, у наказному провадженні полягає в тому, що суд не викликає стягувача та боржника до суду, не відбувається судових засідань. Стягувач подає до суду відповідну заяву із визначенням, крім іншого, суми заборгованості, періоду за який вона виникла, та додає докази якими обґрунтовує свої вимоги і свідчитиму про правильність розрахунків та безспірність вимог заявника.

Пунктом першим частини 1 статті 165 ЦПК України передбачено, що у разі якщо заява подана з порушенням вимог статті 163 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу. Суд також відмовляє у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи боржника (частина дев`ята статті 165 ЦПК України).

Перевіривши заяву та додані до неї докази, якими заявник обгрунтовує свої вимоги, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 163 ЦПК України з огляду на таке.

І. У заяві про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком заявником КП «Управління житлово-комунального господарства «Гостомель» Гостомельської селищної ради не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника ОСОБА_1 . Крім того, не зазначено будь-яких інших відомостей, які дали змогу його ідентифікувати, зокрема дати народження та/або серії, номера паспорта громадянина України.

ІІ. Заявник звернувся із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_1 , вказуючи у заяві, що ОСОБА_1 є споживачем такої послуги за вказаною адресою. Однак жодних доказів на підтвердження належності йому об`єкта нерухомості, за яким нараховано заборгованість (право власності, користування, володіння тощо), додано не було.

ІІІ. На запит суду, направлений на підставі частини п`ятої статті 165 ЦПК України, Гостомельська селищна військова адміністрація Бучанського району Київської області листом від 26.12.2024 № 05-08/8205 (вх. № 65540 від 30.12.2024 ) повідомила, що відомості щодо реєстрації місця проживання/перебування та інші персональні дані ОСОБА_1 у реєстрі територіальної громади селища Гостомель відсутні.

Водночас сформувати суддею запит до Єдиного державного демографічного реєстру відповідно до частини сьомої статті 165 ЦПК України не можливо, у зв`язку з відсутністю ідентифікуючих даних, обов`язкових для внесення до картки запиту.

Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржників на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

У разі якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги (пункт 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 № 14 «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження»).

Таким чином суддя дійшла висновку, що зміст заяви про видачу судового наказу не відповідає вимогам частини другої статті 163 ЦПК України, також із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником КП «Управління житлово-комунального господарства «Гостомель» Гостомельської селищної ради подано заяву про видачу судового наказу, заявником не доведено безспірність вимог та виникнення в нього права вимоги до боржника, а тому у видачі судового наказу слід відмовити відповідно до пунктів 1, 8 частини першої та частини дев`ятої статті 165 ЦПК України.

Водночас, суддя звертає увагу заявника, що відповідно до частини першої статті 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених підпунктами 1, 2, 2-1, 8 та 9 частини першої статті 165 ЦПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому розділом ІІ ЦПК України, після усунення її недоліків.

Керуючись статтями 165, 166, 352, 353, 354, 355 ЦПК України, суддя -

постановив:

у видачі судового наказу за заявою Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства «Гостомель» Гостомельської селищної ради про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або з дня складання повного тексту ухвали.

Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.

Суддя О.О. Білогруд

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення31.12.2024
Оприлюднено02.01.2025
Номер документу124176338
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —367/13284/24

Ухвала від 31.12.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Білогруд О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні