Вирок
від 05.09.2024 по справі 761/24370/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/24370/24

Провадження №1-кп/761/3423/2024

В И Р О К

іменем України

05 вересня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

в ході підготовчого провадження розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72024110000000021 від 25.06.2024, щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Добропілля, Донецької обл., громадянина України, з вищою освітою, неодруженого, маючого на утриманні неповнолітніх дітей 2007, 2007 р.н., ФОП « ОСОБА_5 », внутрішньо-переміщеної особи, за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

та

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Первомайський, Харківської обл., громадянина України, з вищою освітою, тренера збірної України зі спортивного покеру, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 ,

обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019),

В С Т А Н О В И В:

Особа № 1, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно-небезпечнх наслідків, створив організовану групу осіб, до якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , а також інших невстановлених осіб, зокрема службових осіб та працівників ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069) на яких поклав обов`язок з організації та проведення азартних ігор з покеру у спеціально обладнаному приміщенні, розташованому за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18) під назвою «FULL HOUSE KHRESCHATYK».

Згідно статті 1 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» № 768-IX від 14.07.2020 (далі - Закон), азартна гра - будь-яка гра, умовою участі в якій є внесення гравцем ставки, що дає право на отримання виграшу (призу), імовірність отримання і розмір якого повністю або частково залежать від випадковості, а також знань і майстерності гравця; азартні ігри казино - циліндричні ігри (т.зв. релутка), ігри в карти (в тому числі гра в покер), ігри в кості, ігри на гральних автоматах. Також покер - азартна гра в карти з неповною інформацією, результат якої визначається залежно від певної комбінації гральних карт згідно з правилами проведення відповідної азартної гри.

Відповідно до статті 2 Закону види діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор на території України можуть проводитися виключно за наявності у суб`єкта господарювання відповідних передбачених цим Законом ліцензій.

При цьому відповідно до ст. 1 Закону азартна гра - це будь-яка гра, обов`язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості.

Статтею 2 Закону передбачено, що в Україні забороняється:

1) проводити азартні ігри та розміщувати гральні заклади на тимчасово окупованій території України;

2) організовувати та проводити азартні ігри особам, які не отримали в установленому законом порядку ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор;

3) організовувати та проводити азартні ігри, що не відповідають вимогам цього Закону, а також поза межами гральних закладів (крім азартних ігор, що проводяться в мережі Інтернет);

4) проводити азартні ігри без використання онлайн-системи організатора азартних ігор, що пов`язана каналами зв`язку із Державною системою онлайн-моніторингу, у випадках, коли використання такої системи є обов`язковим для організатора азартних ігор відповідно до цього Закону;

5) використовувати несертифіковане гральне обладнання для проведення азартних ігор, у випадках, коли Уповноваженим органом встановлена вимога щодо сертифікації такого обладнання.

Виходячи з цього, діючи в порушення діючого законодавства України, Особа № 1, розуміючи протиправний характер своїх дій, вирішив створити і очолити злочинну групу, діяльність якої полягала б в організації функціонування гральних закладів з метою надання доступу до азартних ігор на території міста Києва та міста Одеси, а саме проведення та надання можливості доступу до азартних ігор на гральному обладнанні, умовою яких є придбання гравцем фішок для гри у покер, за допомогою готівкових коштів або безготівкового розрахунку, що дає змогу гравцю як отримати виграш в грошовому еквіваленті, так і не отримати його залежно від випадковості, або його професіональних вмінь.

Особа № 1 не пізніше травня 2019 року розробив злочинний план, згідно із яким заклади під виглядом «Клубу спортивного покеру» під назвою «FULL HOUSE» проводять та надають можливість доступу особам до азартної гри в покер, водночас з метою прикриття такої незаконної діяльності азартну гру названо «одно столовим турніром», що фактично являється грою на гроші.

Відповідно до розробленого плану представники «Клубу спортивного покеру «FULL HOUSE», окрім як організовують проведення спортивного покеру, також організовують азартну гру під час якої учасники власні грошові кошти обмінюють на фішки, які за ігровим столом доступні їм для здійснення ставок (стеків). Вказана гра не має часових рамок, має чітко фіксовані непрогресуючі ставки, які гравець зобов`язаний зробити до того, як він отримає карти (блайндами).

Крім цього, у ході гри в покер адміністрація закладів відраховує з гравців від кожного поту (сформований банк) комісію на користь грального закладу з метою отримання прибутку від проведення вказаної азартної гри.

Водночас гравці у будь-який момент можуть припинити участь у грі, а гральні фішки, які в них залишаться, обготівкувати безпосередньо у гральному закладі.

З метою реалізації свого злочинного плану Особа № 1 вирішив створити (зареєструвати) на підконтрольних осіб ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069), яке повинно надавати незаконні послуги гри в покер під виглядом проведення спортивного покеру за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18).

Відповідно до розробленого плану учасниками указаного підприємства повинні бути інші особи, які фактично підконтрольні Особі № 1, однак можуть бути і не обізнані у його злочинній діяльності, а лише виконувати номінальну роль, що надало б можливість йому впливати на фінансово-господарську діяльність підприємства.

Так, 18.01.2021 протоколом № 1 установчих зборів від 18.01.2021 створено ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069), засновниками якого стали особи, які прямо або ж опосередковано пов`язані із Особою № 1.

Не маючи можливості одноосібно здійснювати злочинну діяльність, Особа № 1, будучи фактичним бенефіціарним власником ТОВ «ФУЛЛ ХАУС ХРЕЩАТИК», маючи лідерські здібності, будучи комунікабельним та вміючи легко входити в довіру до людей, з корисливих мотивів, маючи злочинний намір, направлений на заняття гральним бізнесом, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що організація та проведення азартних ігор усупереч вимогам Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14.07.2020 № 768-IX, переслідуючи мету особистого збагачення шляхом отримання неконтрольованого державою прибутку, умисно, протиправно, усвідомлюючи незаконність даного виду господарської діяльності без ліцензії, створив організовану злочинну групу, до складу якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.

Орієнтовно влітку 2020 року Особа № 1, перебуваючи в офісному приміщенні ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ» розташованому за адресою: м. Київ, вул. Січових Стрільців, будинок 37 - 41, довів до ОСОБА_5 розроблений ним план та запропонував йому долучитись до нього в якості особи, яка буде контролювати діяльність закладу, персонал, а також проведення азартних ігор та спортивного покеру.

Крім того, на ОСОБА_5 покладено наступні обов`язки щодо відкриття закладу для проведення азартних ігор: замовлення меблів, запуск роботи ресторану, підбір та навчання менеджерів, організація та проведення турнірів, залучення гравців та популірізація покеру.

Особа № 1 повідомив ОСОБА_5 , що діяльність закладу буде організовано під прикриттям ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ», керівником якого він являється, що надало можливість отримати акредитацію від громадської організації.

Крім того, Особа № 1 розробив торгівельну марку «FULL HOUSE», який у встановленому Законом порядку зареєстрував 12.08.2019 з порядковим номером реєстрації № 263547 та використовував для рекламування власної марки закладів, у яких надавались злочинні послуги із організації та проведення азартних ігор.

З метою функціонування ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» Особа № 1 у невстановлений період часу, але не пізніше 18.01.2021, залучив ОСОБА_6 за порадою ОСОБА_5 , як особу, яка має великий досвід у грі в покер, який став одним із засновників та директором підприємства ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069).

ОСОБА_6 відповідно до відведеної йому ролі акумулював на власних банківських рахунках кошти, отримані від гри в покер, та перераховував їх на розрахункові рахунки гравців, учасників організованої групи, власні потреби, а також здійснював загальний контроль та підбір персоналу та організацію діяльності закладу.

У подальшому 07.04.2021 ОСОБА_6 звільнено з посади директора та призначено директором підприємства ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069) Особу № 2

Таким чином, перебуваючи на посадах директора суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи ОСОБА_6 та Особа № 2 набули статусу службових осіб суб`єкта підприємницької діяльності, яка виконує організаційні-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Водночас незважаючи на звільнення з посади директора ОСОБА_6 , відповідно до відведеної йому ролі продовжив здійснювати господарську діяльність на підприємстві спрямовану на організацію та проведення азартних ігор за грошову винагороду.

Відповідно до покладених обов`язків на Особу № 2, окрім здійснення указаний функцій, останній зобов`язаний був акумулювати на власних особистих рахунках незаконно отримані кошти для гри в покер, а також розпоряджатися ними шляхом розподілу між всіма учасниками організованої групи, переведення на розрахункові рахунки гравців, а також з безготівкової форми у готівкову.

Також Особа № 1 довів до всіх учасників, що саме Особа № 2 являється його заступником, а тому усі інші особи підзвітні Особі № 2 у своїй роботі. Водночас Особа № 2 був підзвітний Особі № 1 та доповідав про діяльність закладу, його функціонування, отриманий прибуток та інші суттєві обставини.

З метою функціонування закладу для азартних ігор ОСОБА_5 , діючи відповідно до відведеної йому ролі, за вказівкою Особи № 1 на отримані від останнього грошові кошти придбав та встановив необхідне обладнання, а саме: гральні столи, фішки, карти та інші супутні речі, обладнав нежитлове приміщення місцями для проведення азартних ігор, які складаються із столів для гри в покер, робочих місць дилера, місць для безпосередньої гри, робочих місць касирів (адміністраторів) гральних закладів, відеоспостереженням з метою контролю персоналу, барні стійки та обладнання для приготування їжі та інші місця для відпочинку гравців з метою надання доступу населенню до азартних ігор, організував та здійснював забезпечення обслуговування обладнання, доставки і переміщення ігрового обладнання.

Таким чином, Особа № 1 для досягнення злочинної мети, відомої всім учасникам злочинної групи, відвів кожному учаснику його роль, згідно з розробленим планом, а кожний учасник безпосередньо усвідомлював, що вчиняє злочини спільно з іншими учасниками злочинної діяльності та розумів, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті злагодженої спільної злочинної діяльності всіх учасників організованої злочинної групи.

Особа № 1 усвідомлював, що проведення азартної гри без будь-якого прикриття перед контролюючими та правоохоронними органами неможливе. У зв`язку з чим Особа № 1 використовував надані йому повноваження ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ» для прикриття незаконної діяльності з гри в покер шляхом надання документів та створення видимості з проведення турнірів, які названо «одно столовий турнір».

Крім того, з метою прикриття такої незаконної діяльності, окрім проведення азартної гри з покеру, учасниками організованої групи проводились ігри із спортивного покеру.

Відповідно до «Правил спортивних змагань зі спортивного покеру», затверджених наказом Міністерства молоді та спорту №4/5.2/20 від 23.09.2020, змагання зі спортивного покеру проводяться згідно з положенням (регламентом) про проведення відповідного спортивного змагання зі спортивного покеру, який затверджується ВУФСП «Всеукраїнською федерацією спортивного покеру» та організатором змагань у встановленому законодавством порядку.

Змагання зі спортивного покеру проводяться з метою популяризації серед верств населення інтелектуального виду спорту - спортивного покеру, забезпечення прогресивних змін у розвитку інтелектуальних спортивних ігор, що дасть змогу підвищити їх роль в інтелектуальному та духовному розвитку громадян та інше.

На підставі договору про співпрацю № 25/5/18 від 13.12.2018, укладеного між Міністерством молоді та спорту України та Громадською організацією «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», остання є неприбутковою спілкою фізкультурно-спортивної спрямованості.

Крім того, відповідно до умов договору Міністерство молоді та спорту України уповноважує Громадську організацію «Всеукраїнська федерація спортивного покеру» щодо забезпечення розвитку спортивного покеру та надає виключне право представляти вид спорту на міжнародних спортивних змаганнях, також право на організацію та проведення офіційних міжнародних спортивних змагань з виду спорту спортивний покер на території України та всеукраїнських спортивних заходів.

Так, Особа № 1, перебуваючи на посаді керівника Громадської організації «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», будучи наділеним правом з організації та проведення змагань з покеру, систематично організовував турніри з покеру, де надавалася можливість доступу особам до азартних ігор та проводилися так звані «одностолові турніри», під час яких адміністрація вказаних закладів фактично організовує гру на гроші в покер, при цьому отримуючи дохід від незаконної діяльності.

В результаті такої діяльності організованої групи відбувалось отримання незаконного прибутку від діяльності закладу грального бізнесу, що розподілявся за вказівкою Особи № 1 між її учасниками - ОСОБА_6 , Особою № 2 та ОСОБА_5 , а також іншими невстановленими особами.

Крім того, Особа № 1, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно-небезпечнх наслідків, створив організовану групу осіб, до якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , а також інших невстановлених осіб, зокрема службових осіб та працівників ТОВ «ВІН ГЕЙМ» (код ЄДРПОУ 44382109), на яких поклав обов`язок з організації та проведення азартних ігор з покеру у спеціально обладнаному приміщенні, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15) під назвою «FULL HOUSE ODESSA».

Згідно статті 1 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» № 768-IX від 14.07.2020 (далі - Закон), азартна гра - будь-яка гра, умовою участі в якій є внесення гравцем ставки, що дає право на отримання виграшу (призу), імовірність отримання і розмір якого повністю або частково залежать від випадковості, а також знань і майстерності гравця; азартні ігри казино - циліндричні ігри (т.зв. релутка), ігри в карти (в тому числі гра в покер), ігри в кості, ігри на гральних автоматах. Також покер - азартна гра в карти з неповною інформацією, результат якої визначається залежно від певної комбінації гральних карт згідно з правилами проведення відповідної азартної гри.

Відповідно до статті 2 Закону види діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор на території України можуть проводитися виключно за наявності у суб`єкта господарювання відповідних передбачених цим Законом ліцензій.

При цьому відповідно до ст. 1 Закону азартна гра - це будь-яка гра, обов`язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості.

Статтею 2 Закону передбачено, що в Україні забороняється:

1) проводити азартні ігри та розміщувати гральні заклади на тимчасово окупованій території України;

2) організовувати та проводити азартні ігри особам, які не отримали в установленому законом порядку ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор;

3) організовувати та проводити азартні ігри, що не відповідають вимогам цього Закону, а також поза межами гральних закладів (крім азартних ігор, що проводяться в мережі Інтернет);

4) проводити азартні ігри без використання онлайн-системи організатора азартних ігор, що пов`язана каналами зв`язку із Державною системою онлайн-моніторингу, у випадках, коли використання такої системи є обов`язковим для організатора азартних ігор відповідно до цього Закону;

5) використовувати несертифіковане гральне обладнання для проведення азартних ігор, у випадках, коли Уповноваженим органом встановлена вимога щодо сертифікації такого обладнання.

Виходячи з цього, діючи в порушення діючого законодавства України, Особа № 1, розуміючи протиправний характер своїх дій, вирішив створити і очолити злочинну групу, діяльність якої полягала б в організації функціонування гральних закладів з метою надання доступу до азартних ігор на території міста Києва та міста Одеси, а саме проведення та надання можливості доступу до азартних ігор на гральному обладнанні, умовою яких є придбання гравцем фішок для гри у покер, за допомогою готівкових коштів або безготівкового розрахунку, що дає змогу гравцю як отримати виграш в грошовому еквіваленті, так і не отримати його залежно від випадковості, або його професіональних вмінь.

Особа № 1 не пізніше травня 2019 розробив злочинний план, згідно із яким заклади під виглядом «Клубу спортивного покеру» під назвою «FULL HOUSE» проводять та надають можливість доступу особам до азартної гри в покер, водночас з метою прикриття такої незаконної діяльності азартну гру названо «одно столовим турніром», що фактично являється грою на гроші.

Відповідно до розробленого плану представники «Клубу спортивного покеру «FULL HOUSE», окрім як організовують проведення спортивного покеру, також організовують азартну гру під час якої учасники власні грошові кошти обмінюють на фішки, які за ігровим столом доступні їм для здійснення ставок (стеків). Вказана гра не має часових рамок, має чітко фіксовані непрогресуючі ставки, які гравець зобов`язаний зробити до того, як він отримає карти (блайндами).

Крім цього, у ході гри в покер адміністрація закладів відраховує з гравців від кожного поту (сформований банк) комісію на користь грального закладу з метою отримання прибутку від проведення вказаної азартної гри.

Водночас гравці у будь-який момент можуть припинити участь у грі, а гральні фішки, які в них залишаться, обготівкувати безпосередньо у гральному закладі.

З метою реалізації свого злочинного плану Особа № 1 вирішив створити (зареєструвати) на підконтрольних осіб ТОВ «ВІН ГЕЙМ» (код ЄДРПОУ 44382109), яке повинно надавати незаконні послуги гри в покер під виглядом проведення спортивного покеру за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15).

Відповідно до розробленого плану учасниками указаного підприємства повинні бути інші особи, які фактично підконтрольні Особі № 1, однак можуть бути і не обізнані у його злочинній діяльності, а лише виконувати номінальну роль, що надало б можливість йому впливати на фінансово-господарську діяльність підприємства.

Так, 13.08.2021 протоколом № 1/2021 установчих зборів створено ТОВ «ВІН ГЕЙМ» (код ЄДРПОУ 44382109). Указане підприємством створено за вказівкою Особи № 1.

Не маючи можливості одноосібно здійснювати злочинну діяльність, Особа № 1, будучи фактичним бенефіціарним власником ТОВ «ВІН ГЕЙМ», маючи лідерські здібності, будучи комунікабельним та вміючи легко входити у довіру до людей, з корисливих мотивів, маючи злочинний намір, направлений на заняття гральним бізнесом, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що організація та проведення азартних ігор усупереч вимогам Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14.07.2020 № 768-IX, переслідуючи мету особистого збагачення шляхом отримання неконтрольованого державою прибутку, умисно, протиправно, усвідомлюючи незаконність даного виду господарської діяльності без ліцензії, створив організовану злочинну групу, до складу якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.

Орієнтовно влітку 2020 року Особа № 1, перебуваючи в офісному приміщенні ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ», розташованому за адресою: м. Києві по вул. Січових Стрільців, будинок 37 - 41, довів до ОСОБА_5 розроблений ним план та запропонував йому долучитись до нього в якості особи, яка буде контролювати діяльність закладу, персонал, а також проведення азартних ігор та спортивного покеру.

Крім того, на ОСОБА_5 покладено наступні обов`язки щодо відкриття закладу для проведення азартних ігор: замовлення меблів, запуск роботи ресторану, підбір та навчання менеджерів, організація та проведення турнірів, залучення гравців та популірізація покеру.

Особа № 1 повідомив ОСОБА_5 , що діяльність закладу буде організовано під прикриттям ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ», керівником якого він являється, що надало можливість отримати акредитацію від громадської організації.

Крім того, Особа № 1 розробив торгівельну марку «FULL HOUSE», який у встановленому Законом порядку зареєстрував 12.08.2019 з порядковим номером реєстрації № 263547 та використовував для рекламування власної марки закладів, у яких надавались злочинні послуги із організації та проведення азартних ігор.

З метою функціонування ТОВ «ВІН ГЕЙМ» Особа № 1 у невстановлений період часу, але не пізніше 18.01.2021, залучив ОСОБА_6 за порадою ОСОБА_5 , як особу, яка має великий досвід у грі в покер.

З метою функціонування закладу для азартних ігор ОСОБА_5 та ОСОБА_6 діючи відповідно до відведеної їм ролі, виконуючи вказівку Особи № 1, на отримані від останнього грошові кошти придбали та встановили необхідне обладнання, а саме: гральні столи, фішки, карти та інші супутні речі, обладнав нежитлове приміщення місцями для проведення азартних ігор, які складаються із столів для гри в покер, робочих місць дилера, місць для безпосередньої гри, робочих місць касирів (адміністраторів) гральних закладів, відеоспостереженням з метою контролю персоналу, барні стійки та обладнання для приготування їжі та інші місця для відпочинку гравців з метою надання доступу населенню до азартних ігор, організував та здійснював забезпечення обслуговування обладнання, доставки і переміщення ігрового обладнання.

Крім того, на ОСОБА_5 покладено наступні обов`язки щодо відкриття закладу для проведення азартних ігор: замовлення меблів, запуск роботи ресторану, підбір та навчання менеджерів, організація та проведення турнірів, залучення гравців та популірізація покеру.

ОСОБА_6 відповідно до відведеної йому ролі акумулював на власних банківських рахунках кошти, отримані від гри в покер та перераховував їх на розрахункові рахунки гравців, учасників організованої групи, власні потреби, а також здійснював загальний контроль та підбір персоналу та організацією діяльності закладу.

Також з метою організації контролю над закладом для організації та проведення азартних ігор Особа № 1 залучив Особу № 2.

Особа № 1 довів до всіх учасників, що саме Особа № 2 являється його заступником, а тому усі інші особи підзвітні Особі № 2 у своїй роботі. Водночас Особа № 2 був підзвітний Особі № 1 та доповідав про діяльність закладу, його функціонування, отриманий прибуток та інші суттєві обставини.

Відповідно до покладених обов`язків на Особу № 2, окрім здійснення указаний функцій, останній зобов`язаний був акумулювати на власних особистих рахунках незаконно отримані кошти для гри в покер, а також розпоряджатись ними шляхом розподілу між всіма учасниками організованої групи, переведення на розрахункові рахунки гравців, а також з безготівкової форми у готівкову.

Таким чином, Особа № 1 для досягнення злочинної мети, відомої всім учасникам злочинної групи, відвів кожному учаснику його роль, згідно з розробленим планом, а кожний учасник безпосередньо усвідомлював, що вчиняє злочини спільно з іншими учасниками злочинної діяльності та розумів, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті злагодженої спільної злочинної діяльності всіх учасників організованої злочинної групи.

Особа № 1 усвідомлював, що проведення азартної гри без будь-якого прикриття перед контролюючими та правоохоронними органами неможливе. У зв`язку з чим Особа № 1 використовував надані йому повноваження ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ» для прикриття незаконної діяльності з гри в покер шляхом надання документів та створення видимості з проведення турнірів, які названо «одно столовий турнір».

Крім того, з метою прикриття такої незаконної діяльності, окрім проведення азартної гри з покеру, учасниками організованої групи проводились ігри із спортивного покеру.

Відповідно до «Правил спортивних змагань зі спортивного покеру», затверджених наказом Міністерства молоді та спорту №4/5.2/20 від 23.09.2020, змагання зі спортивного покеру проводяться згідно з положенням (регламентом) про проведення відповідного спортивного змагання зі спортивного покеру, який затверджується ВУФСП «Всеукраїнською федерацією спортивного покеру» та організатором змагань у встановленому законодавством порядку.

Змагання зі спортивного покеру проводяться з метою популяризації серед верств населення інтелектуального виду спорту - спортивного покеру, забезпечення прогресивних змін у розвитку інтелектуальних спортивних ігор, що дасть змогу підвищити їх роль в інтелектуальному та духовному розвитку громадян та інше.

На підставі договору про співпрацю № 25/5/18 від 13.12.2018, укладеного між Міністерством молоді та спорту України та Громадською організацією «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», остання є неприбутковою спілкою фізкультурно-спортивної спрямованості.

Крім того, відповідно до умов договору Міністерство молоді та спорту України уповноважує Громадську організацію «Всеукраїнська федерація спортивного покеру» щодо забезпечення розвитку спортивного покеру та надає виключне право представляти вид спорту на міжнародних спортивних змаганнях, також право на організацію та проведення офіційних міжнародних спортивних змагань з виду спорту спортивний покер на території України та всеукраїнських спортивних заходів.

Так, Особа № 1, перебуваючи на посаді керівника Громадської організації «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», будучи наділеним правом з організації та проведення змагань з покеру, систематично організовував турніри з покеру, де надавалася можливість доступу особам до азартних ігор та проводилися так звані «одностолові турніри», під час яких адміністрація вказаних закладів фактично організовує гру на гроші в покер, при цьому отримуючи дохід від незаконної діяльності.

В результаті такої діяльності організованої групи відбувалось отримання незаконного прибутку від діяльності закладу грального бізнесу, що розподілявся за вказівкою Особи № 1 між її учасниками - ОСОБА_6 , Особою № 2 та ОСОБА_5 , а також іншими невстановленими особами.

Таким чином, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вчинили незаконну діяльність з організації та проведення азартних ігор без ліцензії на проведення відповідного виду діяльності з організації та проведення азартних ігор, що видається відповідно до закону, у складі організованої групи осіб, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020) КК України.

Крім того, Особа № 1 організував вчинення і керування діями організованої групи осіб, до якої входять Особа № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , а також інші невстановлені особи, які фактично контролюють фінансово-господарську діяльність закладів для проведення азартних ігор в покер «FULL HOUSE ODESSA», що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15) та «FULL HOUSE KHRESCHATYK», що розташований за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18) щодо проведення фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що полягало в організації та проведення азартних ігор з покеру, та передувало легалізації (відмиванню) доходів на загальну суму 9 940 208,04 грн, що частково отримані злочинним шляхом, та є великим розміром.

Так, Особа № 1, усвідомлюючи злочинний характер своїх дій та бажаючи настання суспільно-небезпечнх наслідків, створив організовану групу осіб, до якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , а також інших невстановлених осіб, зокрема службових осіб та працівників ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069), ТОВ «ВІН ГЕЙМ» (код ЄДРПОУ 44382109), на яких поклав обов`язок з організації та проведення азартних ігор з покеру у спеціально обладнаних закладах, розташованих за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18) та м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15) під назвою «FULL HOUSE KHRESCHATYK» та «FULL HOUSE ODESSA».

Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі - Закон) до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом.

Згідно пп. 2 п. 1 ст.1 Закону, активи - кошти, у тому числі електронні гроші, інше майно, майнові та немайнові права.

Відповідно до п.п. 23 п. 1 ст. 1 Закону доходи, одержані злочинним шляхом, - будь-які активи, одержані прямо чи опосередковано внаслідок вчинення злочину, зокрема валютні цінності, рухоме та нерухоме майно, майнові та немайнові права, незалежно від їх вартості.

Відповідно до статті 193 ПК України одним із видів майна є валютні цінності. У свою чергу валютні цінності відповідно до статті 1 Закону України «Про валюту і валютні цінності» - це національна валюта (гривня), іноземна валюта та банківські метали.

З метою реалізації свого злочинного плану Особа № 1 створив (зареєстрував) на підконтрольних осіб ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» (код ЄДРПОУ 44002069), яке повинно надавати незаконні послуги з організації та проведення гри покер під виглядом проведення спортивного покеру за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18) та функціонувало під маркою «FULL HOUSE KHRESCHATYK».

Також Особа № 1 створив (зареєстрував) на підконтрольних осіб ТОВ «ВІН ГЕЙМ» (код ЄДРПОУ 44382109), яке повинно надавати злочинні послуги з організації та проведення гри в покер під виглядом проведення спортивного покеру за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15) та функціонувало під маркою «FULL HOUSE ODESSA».

Не маючи можливості одноосібно здійснювати злочинну діяльність Особа № 1, будучи фактичним бенефіціарним власником ТОВ «ФУЛ ХАУС ХРЕЩАТИК» та ТОВ «ВІН ГЕЙМ», маючи лідерські здібності, будучи комунікабельним та вміючи легко входити в довіру до людей, з корисливих мотивів, маючи злочинний намір, направлений на заняття гральним бізнесом, достовірно знаючи та усвідомлюючи, що організація та проведення азартних ігор усупереч вимогам Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14.07.2020 № 768-IX, переслідуючи мету наживи і незаконного збагачення, отримання неконтрольованого державою прибутку, умисно, протиправно, усвідомлюючи незаконність даного виду господарської діяльності без ліцензії, створив організовану злочинну групу, до складу якої залучив Особу № 2, ОСОБА_6 , та ОСОБА_5 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб.

Безпосередній контроль над діяльністю спортивних клубів під маркою «FULL HOUSE ODESSA» та «FULL HOUSE KHRESCHATYK» здійснювався Особою № 2. Відповідно до встановленої ієрархії ОСОБА_6 та ОСОБА_5 буди підзвітні Особі № 2 Водночас, Особі № 2 був підзвітній Особі № 1.

Відповідно до покладених обов`язків на Особу № 2 та ОСОБА_6 , окрім здійснення указаний функцій, вони зобов`язалися акумулювати на власних особистих рахунках незаконно отримані кошти для гри в покер, а також розпоряджатись ними шляхом розподілу між учасниками організованої групи, переведення на розрахункові рахунки гравців в покер, а також витрачання на супутні потреби діяльності закладів, що надають незаконні послуги азартних ігор.

З метою прикриття незаконної діяльності, діючи відповідно до відведеної ролі, Особа № 2 використав вже відкриті в АТ «КБ «ПРИВАТБАНК» на його ім`я карткові рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 .

Указані карткові рахунки використовувалися учасниками організованої групи для надання послуг із проведення азартних ігор в покер та після перерахунку коштів гравцем на указані реквізити гравцеві видавались фішки в еквівалентній сумі.

Так, Особа № 2, використовуючи картковий рахунок № НОМЕР_1 , за період з 22.12.2020 по 12.09.2023 отримав надходження грошових коштів на загальну суму 4 837 554,69 грн, а картковий рахунок № НОМЕР_2 за період з 16.01.2020 по 12.09.2023 - отримав надходження грошових коштів на загальну суму 448 619,44 грн.

Водночас Особа № 2, використовуючи картковий рахунок № НОМЕР_1 , за період з 22.12.2020 по 12.09.2023 здійснив витрати коштів на суму 4 760 603,54 грн та картковий рахунок № НОМЕР_2 за період з 16.01.2020 по 12.09.2023 - здійснив витрати коштів на загальну суму 448 619,44 грн.

Окрім того, Особа № 2 використовував розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «ОТП БАНК» для указаних вище цілей, за період з 01.01.2021 по 04.08.2023. Так, на рахунок № НОМЕР_3 надійшли кошти в сумі 358 086 грн та здійснено видаток на суму 357 986 грн.

Таким чином, з карткових рахунків, відкритих на ім`я Особу № 2 здійснено перерахунок коштів, що частково отримані від організації та проведення азартних ігор на загальну суму 5 567 208,98 грн. Указані кошти витрачено на особисті витрати, переведення з безготівкової форми у готівку, оплату послуг фізичним особам, переказ іншим фізичним особам.

Крім того, діючи відповідно до відведеної ролі, ОСОБА_6 використав відкриту в АТ «КБ «ПРИВАТБАНК» на його ім`я картку № НОМЕР_4 для акумуляції коштів гравців та подальшої видачі фішок у еквівалентній сумі.

Так, ОСОБА_6 використав відкриту на його ім`я картку № НОМЕР_4 та за період з 20.01.2021 по 12.09.2023 отримав надходження грошових коштів на загальну суму 4 310 245,51 грн.

Водночас з картки № НОМЕР_4 , відкритої на ім`я ОСОБА_6 , за період з 20.01.2021 по 12.09.2023 здійснено витрачання на загальну суму 4 372 999,06 грн.

Таким чином, з банківської картки, відкритої на ім`я ОСОБА_6 , здійснено перерахунок коштів, що частково отримані від організації та проведення азартних ігор на загальну суму 4 372 999,06 грн. Указані кошти витрачено на особисті витрати, переведення з безготівкової форми у готівку, оплату послуг фізичним особам, переказ іншим фізичним особам.

Особа № 1 усвідомлював, що проведення азартної гри без будь-якого прикриття перед контролюючими та правоохоронними органами неможливе. У зв`язку з чим Особа № 1 використовував надані йому повноваження ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ СПОРТИВНОГО ПОКЕРУ» для прикриття незаконної діяльності з гри в покер шляхом надання документів та створення видимості з проведення турнірів, які названо «одно столовий турнір».

Крім того, з метою прикриття такої незаконної діяльності, окрім проведення азартної гри з покеру, учасниками організованої групи проводились ігри із спортивного покеру.

Відповідно до «Правил спортивних змагань зі спортивного покеру», затверджених наказом Міністерства молоді та спорту №4/5.2/20 від 23.09.2020, змагання зі спортивного покеру проводяться згідно з положенням (регламентом) про проведення відповідного спортивного змагання зі спортивного покеру, який затверджується ВУФСП «Всеукраїнською федерацією спортивного покеру» та організатором змагань у встановленому законодавством порядку.

Змагання зі спортивного покеру проводяться з метою популяризації серед верств населення інтелектуального виду спорту - спортивного покеру, забезпечення прогресивних змін у розвитку інтелектуальних спортивних ігор, що дасть змогу підвищити їх роль в інтелектуальному та духовному розвитку громадян та інше.

На підставі договору про співпрацю № 25/5/18 від 13.12.2018, укладеного між Міністерством молоді та спорту України та Громадською організацією «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», остання є неприбутковою спілкою фізкультурно-спортивної спрямованості.

Крім того, відповідно до умов договору Міністерство молоді та спорту України уповноважує Громадською організацією «Всеукраїнська федерація спортивного покеру» щодо забезпечення розвитку спортивного покеру та надає виключне право представляти вид спорту на міжнародних спортивних змаганнях, також право на організацію та проведення офіційних міжнародних спортивних змагань з виду спорту спортивний покер на території України та всеукраїнських спортивних заходів.

Так, Особа № 1, перебуваючи на посаді керівника Громадської організації «Всеукраїнська федерація спортивного покеру», будучи наділеним правом з організації та проведення змагань з покеру, систематично організовував турніри з покеру, де надавались можливості доступу особам до азартних ігор та проводились так звані «одностолові турніри», під час яких адміністрація вказаних закладів фактично організовує гру на гроші в покер, при цьому отримуючи дохід від незаконної діяльності.

В результаті такої діяльності організованої групи отримували незаконний прибуток від діяльності закладу грального бізнесу, що розподілявся за вказівкою Особи № 1 між її учасниками - ОСОБА_6 , Особою № 2 та ОСОБА_5 , а також іншими невстановленими особами.

Таким чином, організована група осіб під керуванням Особи № 1, до якої входять Особа № 2, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , а також інші невстановлені особи, які фактично контролюють фінансово-господарську діяльність закладів для проведення азартних ігор в покер «FULL HOUSE ODESSA», що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 19 (м. Одеса, вул. Дерибасівська, 15) та «FULL HOUSE KHRESCHATYK», що розташований за адресою: м. Київ, Незалежності майдан, будинок 2 (м. Київ, вул. Хрещатик 18) з використанням картки № НОМЕР_4 , карткових рахунків № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , відкритих в АТ «КБ «ПРИВАТБАНК», та рахунку № НОМЕР_3 , відкритого в АТ «ОТП БАНК», здійснили фінансові операції з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що полягало в організації та проведення азартних ігор з покеру, та передувало легалізації (відмиванню) доходів на загальну суму 9 940 208,04 грн, що частково отримані злочинним шляхом та є великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вчинили розпорядження майном, відносно якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі, здійснення фінансових операцій особою, яка знала, що таке майно прямо, частково одержано злочинним шляхом, вчинених організованою групою, у великому розмірі, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019).

В ході досудового розслідування між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 за участі захисника ОСОБА_4 було укладено угоду про визнання винуватості 28 червня 2024 року в межах кримінального провадження № 72024110000000021 від 25.06.2024.

Відповідно до умов вищезазначеної угоди від 28 червня 2024 року ку, обвинувачений ОСОБА_5 у присутності захисника ОСОБА_4 та прокурора у кримінальному провадженні - прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 за спільною ініціативою та обопільною згодою у відповідності до ст.ст. 468, 469, 472 КПК України уклали дану угоду про визнання винуватості, в якій виклали формулювання обвинувачення та його правову кваліфікацію за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), яка ніким не оспорюється, зазначили істотні обставини для даного кримінального провадження, беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості, викриття винних осіб, у тому числі організатора вчинення злочину та співучасників, а також узгодили призначення покарання обвинуваченому: за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020) у виді штрафу у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на три роки; за за ч. 3 ст. 209КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України, у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки; без конфіскації майна, із звільненням від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України та з покладенням на нього, відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України обов`язків періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Крім того, в ході досудового розслідування між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_6 за участі захисника ОСОБА_4 було укладено угоду про визнання винуватості 28 червня 2024 року в межах кримінального провадження № 72024110000000021 від 25.06.2024.

Відповідно до умов вищезазначеної угоди від 28 червня 2024 року, обвинувачений ОСОБА_6 у присутності захисника ОСОБА_4 та прокурора у кримінальному провадженні- прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 за спільною ініціативою та обопільною згодою у відповідності до ст.ст. 468, 469, 472 КПК України уклали дану угоду про визнання винуватості, в якій виклали формулювання обвинувачення та його правову кваліфікацію за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), яка ніким не оспорюється, зазначили істотні обставини для даного кримінального провадження, беззастережне визнання обвинуваченим своєї винуватості, викриття винних осіб, у тому числі організатора вчинення злочину та співучасників, а також узгодили призначення покарання обвинуваченому: за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020) у виді штрафу у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на три роки; за за ч. 3 ст. 209КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України, у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки; без конфіскації майна, із звільненням від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України та з покладенням на нього, відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України обов`язків періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Перевіривши вищевказані угоди про визнання винуватості на їх відповідність вимогам КПК України, суд дійшов висновку, що зазначені угоди у повному обсязі відповідають вимогам чинного кримінального процесуального законодавства, оскільки вони містять всі необхідні реквізити, визначені статтею 472 КПК України, зокрема, найменування сторін, формулювання обвинувачення та його правову кваліфікацію із зазначенням частини статті закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, узгоджене покарання та згода сторін на призначення покарання, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди, дата її укладення та підписи сторін.

В ході судового розгляду обвинувачені ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , захисник ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 , кожен окремо, підтвердили суду, що угоди про визнання винуватості між ними укладена добровільно, не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Дослідивши угоду про визнання винуватості укладену між обвинуваченим ОСОБА_5 та прокурорм ОСОБА_3 в присутності захисника ОСОБА_4 , вислухавши доводи сторін, суд вважає, що укладена між прокурором та обвинуваченим у присутності захисника, угода, відповідає вимогам КПК України, суд вважає доведеним, що ОСОБА_5 вчинив інкриміновані йому кримінальні правопорушення та також кваліфікує дії обвинуваченого за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020), як здійснення незаконної діяльності з організації та проведення азартних ігор без ліцензії на проведення відповідного виду діяльності з організації та проведення азартних ігор, що видається відповідно до закону, у складі організованої групи осіб та за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), як розпорядження майном, відносно якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансових операцій особою, яка знала, що таке майно прямо, частково одержано злочинним шляхом, вчинених організованою групою у великому розмірі.

Дослідивши угоду про визнання винуватості укладену між обвинуваченим ОСОБА_6 та прокурорм ОСОБА_3 в присутності захисника ОСОБА_4 , вислухавши доводи сторін, суд вважає, що укладена між прокурором та обвинуваченим у присутності захисника, угода, відповідає вимогам КПК України, суд вважає доведеним, що ОСОБА_6 вчинив інкриміновані йому кримінальні правопорушення та також кваліфікує дії обвинуваченого за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020), як здійснення незаконної діяльності з організації та проведення азартних ігор без ліцензії на проведення відповідного виду діяльності з організації та проведення азартних ігор, що видається відповідно до закону, у складі організованої групи осіб та за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), як розпорядження майном, відносно якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансових операцій особою, яка знала, що таке майно прямо, частково одержано злочинним шляхом, вчинених організованою групою у великому розмірі.

При цьому, суд враховує, що умови угод не суперечать інтересам суспільства і не порушуються права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, оскільки обвинувачений не заперечує щодо погодженої міри покарання та затвердження угоди, кожен з обвиувачеих можуть виконати взяті на себе за угодою зобов`язання, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, узгоджена міра покарання відповідає загальним засадам призначення покарання, визначеним ст. 65 КК України. При призначенні покарання суд вважає за необхідне врахувати відповідно до ст. 66 КК України, обставини що пом`якшують покарання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , а саме те що вони щиро розкаялись, активно сприяли розкриттю кримінального правопорушення, викрили інших учасників злочину, а також добровільно зарахували в дохід держави кошти. Відповідно до ст. 67 КК України, обставин які б оббтяжували покарання обвинувачених судом не встановлено.

А тому ОСОБА_5 слід призначити основне покарання за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, а саме у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років, без конфіскації майна. При цьому необхідно призначити додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор на певний строк. Враховуючи, що судом призначено основне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, а також те, що виправлення ОСОБА_5 можливе без золяції від суспільства його слід звільнити від відбування основного покарання з випробуванням та іспитовим строком, на підставі ст. 75 КК України із покладенням певних додаткових обов`язків, передбачених ст. 76 КК України. Відповідно до ст. 77 КК України, враховуюч, що судом застосовано ст. 75 КК України та звільнено ОСОБА_5 від відбування основного покарання з випробуванням та іспитовим строком, додаткове покарання у виді конфіскації майна судом не призначається.

ОСОБА_6 слід призначити основне покарання за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, а саме у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років, без конфіскації майна. При цьому необхідно призначити додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор на певний строк. Враховуючи, що судом призначено основне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, а також те, що виправлення ОСОБА_6 можливе без золяції від суспільства його слід звільнити від відбування основного покарання з випробуванням та іспитовим строком, на підставі ст. 75 КК України із покладенням певних додаткових обов`язків, передбачених ст. 76 КК України. Відповідно до ст. 77 КК України, враховуюч, що судом застосовано ст. 75 КК України та звільнено ОСОБА_6 від відбування основного покарання з випробуванням та іспитовим строком, додаткове покарання у виді конфіскації майна судом не призначається.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що укладена між обвинуваченим ОСОБА_5 у присутності захисника ОСОБА_4 та прокурором ОСОБА_3 угода про визнання винуватості, підлягає затвердженню, а також укладена між обвинуваченим ОСОБА_6 у присутності захисника ОСОБА_4 та прокурором ОСОБА_3 угода про визнання винуватості, підлягає затвердженню.

Остаточне покарання ОСОБА_5 слід визначити на підставі ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, за правилами ч. 3 ст. 72 КК України, згдно із якими основне покарання у виді штрафу з іншими покараннями складанню не підлягаюь а тому, ОСОБА_5 слід визначити до відбутття покарнання остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна та покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн., яке необхідно виконувати самостійно.

Остаточне покарання ОСОБА_6 слід визначити на підставі ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, за правилами ч. 3 ст. 72 КК України, згдно із якими основне покарання у виді штрафу з іншими покараннями складанню не підлягаюь а тому, ОСОБА_6 слід визначити до відбутття остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна та покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн., яке необхідно виконувати самостійно.

Заходи забезпчення кримінального провадження у виді арешту майна слід скасувати.

Підстав для застосування обвинуваченим запобіжних заходів до вступу вироку в законну силу суд не вбачає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 374-376, 475 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

Угоду про визнання винуватості від 28 червня 2024 року, що укладена у кримінальному провадженні за № 72024110000000021 від 25.06.2024 по обвинуваченню ОСОБА_5 , у вчиненні у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), між прокурором у кримінальному провадженні - прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_5 , за участі захисника ОСОБА_4 - затвердити.

Угоду про визнання винуватості від 28 червня 2024 року, що укладена у кримінальному провадженні за № 72024110000000021 від 25.06.2024 по обвинуваченню ОСОБА_6 , у вчиненні у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), між прокурором у кримінальному провадженні - прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_6 , за участі захисника ОСОБА_4 - затвердити.

ОСОБА_5 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019) та призначити йому узгоджене сторонами покарання:

за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020) у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн., із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності, вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на три роки;

за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України, у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, за правилами ч. 3 ст. 72 КК України, остаточно визначити ОСОБА_5 до відбуття покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна та покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн., яке виконувати самостійно.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з випробуванням та іспитовим строком 1 рік.

На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_5 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації , повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

ОСОБА_6 , визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020); ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019) та призначити йому узгоджене сторонами покарання:

за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 КК України (в редакції Закону № 768-IX від 14.07.2020) у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності, вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на три роки;

за ч. 3 ст. 209 КК України (в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019), із застосуванням ст. 69 КК України, у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, за правилами ч. 3 ст. 72 КК України, остаточно визначити ОСОБА_6 до відбуття покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, із позбавленням права обіймати посади директора та засновника суб`єкта підприємницької діяльності будь-якої форми власності вид діяльності якого направлений на організацію проведення азартних ігор строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна та покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі 40 000 (сорока тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 000 (шістсот вісімдесят тисяч) грн, яке виконувати самостійно.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_6 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з випробуванням та іспитовим строком 1 рік.

На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_6 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.03.2024 в межах кримінального провадження № 4202200000001804 від 23.12.2022 у справі № 760/4806/24 з квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 , загальною площею 53.1 кв.м, що належить на праві власності ОСОБА_5 , із забороною відчуження, розпорядження, (вчинення реєстраційних дій).

Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 06.03.2024 (ухвала про виправлення описки від 11.04.2024) в межах кримінального провадження № 4202200000001804 від 23.12.2022 у справі № 760/4807/24 з частини двокімнатної квартири, загальною площею 49 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 , що належить на праві власності ОСОБА_6 , із забороною розпорядження майном у будь-який спосіб та відчудження.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.09.2024
Оприлюднено02.01.2025
Номер документу124177177
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

Судовий реєстр по справі —761/24370/24

Вирок від 05.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Голуб О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні