Справа № 139/910/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
31 грудня 2024 року селище Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Ліщина Т.П., ознайомившись із матеріалами цивільної справи та доданими до неї матеріалами за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнянське» (місцезнаходження: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Рівне, вул. Центральна, буд. 6, код ЄДРПОУ 43722528), про розірвання договору оренди землі, -
УСТАНОВИВ:
27.12.2024 представник позивача за довіреністю Коломієць Максим Вікторович, звернувся до Мурованокуриловецького районного суду з позовною заявою від 07.10.2024 в інтересах ОСОБА_1 .
Предметом позову є заявлена вимога позивача про розірвання договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 0522886200:04:001:0164, який укладено 05.08.2020 року між ОСОБА_1 та ТОВ «Рівнянське». Підставою позову зазначено порушення відповідачем умов договору оренди землі в частині сплати орендної плати, що є систематичним невиконанням істотних умов договору.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до таких висновків.
Позов відповідно до ч. 2 ст. 27 і ч. 1 ст. 30 Цивільного процесуального кодексу України (далі у тексті ЦПК України) підсудний Мурованокуриловецькому районному суду Вінницької області, за формою та змістом відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Судовий збір сплачено у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір». Документ, що підтверджують сплату судового збору, доданий до позовної заяви.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі, передбачені ст. ст. 185-186 ЦПК України, відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи, що виникають з трудових відносин та справи про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
Заявлений позов не відноситься до перелічених у ч. 1 ст. 274 ЦПК України категорій справ.
У той же час ч. 2 ст. 274 ЦПК України дозволяє суду у порядку спрощеного позовного провадження розглянути будь-яку іншу справу, віднесену до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. Цей позов не відноситься до справ, зазначених у ч. 4 ст. 274 ЦПК України. Так, ціна позову не перевищує розмір, встановлений п. 5 ч. 4 ст. 274 ЦПК України; обраний позивачем спосіб захисту відповідає правовідносинам, які існують між сторонами; категорія подібних справ не є складною; сформована усталена судова практика з розгляду справ зазначеної категорії; обсяг та характер доказів у справі не потребують призначення експертиз, виклику свідків, витребування доказів тощо; у справі лише дві сторони позивач та відповідач; розгляд справи не має значного суспільного інтересу.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе відкрити провадження у справі, а її розгляд, з урахуванням положень ч. ч. 2, 3 ст. 274 ЦПК України, проводити за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 27, 30, 175, 177-180, 187, 189-191, 258 - 261, 274, 275, 277, 278 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнянське» про розірвання договору оренди землі, - прийняти до розгляду Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін протягом шістдесяти днів з дня відкриття у ній провадження.
Встановити відповідачеві строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов та заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів надсилається іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду; у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішуватись на підставі наявних у ній матеріалів. Крім того, відповідач має право подати заяву про визнання позову, пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив впродовж семи днів з моменту отримання відзиву.
Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив впродовж семи днів з моменту отримання відзиву.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://mr.vn.court.gov.ua.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві та відповідачеві (останньому разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами).
Учасникам справи роз`яснити, що з підстав, зазначених у ст. ст. 36, 37 і 38 ЦПК України, судді може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Сторони мають право звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.
У відповідності до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тарас ЛІЩИНА
Суд | Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2024 |
Оприлюднено | 02.01.2025 |
Номер документу | 124178323 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області
Ліщина Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні