ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
"31" грудня 2024 р. м. Хмельницький Справа № 924/1136/24
Суддя Господарського суду Хмельницької області Шевчук О.І., розглянувши в порядку наказного провадження
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Райєвробуд Україна" (29015, Хмельницька обл., м.Хмельницький, вул. Марка Кропивницького, 7, ЄДРПОУ 42765120)
про видачу судового наказу про стягнення з Благодійного фонду "Відродження Хмельниччини" (29000, Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Ярослава Галана, 7, ЄДРПОУ 38303595) заборгованості в сумі 250 000(двісті п`ятдесят тисяч) гривень, яка виникла за договором позики від 01.03.2023
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Хмельницької області 26.12.2024 засобами поштового зв`язку надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Райєвробуд Україна" (29015, Хмельницька обл., м.Хмельницький, вул. Марка Кропивницького, 7, ЄДРПОУ 42765120) про видачу судового наказу про стягнення з Благодійного фонду "Відродження Хмельниччини" (29000, Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Ярослава Галана, 7, ЄДРПОУ 38303595) заборгованості в сумі 250 000(двісті п`ятдесят тисяч) гривень, яка виникла за договором позики від 01.03.2023.
Дослідивши обставини справи та оцінивши надані докази, суд бере до уваги таке.
Відповідно до ч.2 ст.12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Порядок розгляду вимог у наказному провадженні унормований Розділом ІІ «Наказне провадження» Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.
Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.1 ст. 148 ГПК України).
Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір (ч.2 ст.148 ГПК України).
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві про видачу судового наказу повинні бути зазначені: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету.
Згідно ч.6 ст.6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Судом встановлено, що у заяві про видачу судового наказу заявником зазначено про відсутність у нього електронного кабінету в підсистемі "Електронний суд ЄСІТС" та неможливість його зареєструвати з огляду на хакерській атаки на сайти Національних інформаційних систем України (НАІС) та Міністерства юстиції України.
Судом встановлено, що заявник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Райєвробуд Україна" (29015, Хмельницька обл., м.Хмельницький, вул. Марка Кропивницького, 7, ЄДРПОУ 42765120) є юридичною особою, що підтверджується відомостями з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У Товариства з обмеженою відповідальністю "Райєвробуд Україна" (ЄДРПОУ 42765120) відсутній електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційній системи, що підтверджується відповіддею №6189434 від 31.12.2024, сформованими засобами підсистеми ЄСІТС.
Разом з тим, суд не приймає твердження стягувача про неможливість зареєструвати електронний кабінет у підсистемі "Електронний суд" Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі з огляду на хакерській атаки на сайти Національних інформаційних систем України (НАІС) та Міністерства юстиції України.
Відповідно до п.4 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення) власником програмного забезпечення ЄСІТС є держава в особі Державної судової адміністрації України ЄСІТС працює на базі основного та резервного (резервних) центрів обробки даних.
Суд звертає увагу, що згідно п.8 Положення, підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (id.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав. Доступ користувачів до підсистем (модулів) ЄСІТС, окрім Електронного кабінету, також може забезпечуватися за допомогою сервісу обміну даними між відповідними підсистемами (модулями) ЄСІТС та іншими інформаційними системами.
Цим же Положенням визначено процедуру реєстрації електронного кабінету юридичної особи, яка здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису керівника такої юридичної особи, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Керівник юридичної особи засобами програмного забезпечення Електронного кабінету може уповноважувати працівників юридичної особи (в тому числі себе) або інших фізичних осіб чи фізичних осіб - підприємців на перегляд, створення та надсилання електронних документів, а також вчинення інших дій від імені юридичної особи з використанням власних Електронних кабінетів таких фізичних осіб чи фізичних осіб - підприємців (п.11 Положення).
Стягувачем не долучено до матеріалів заяви про видачу судового наказу доказів, що унеможливлюють реєстрацію електроннного кабінету.
У відповідності до п.2-1 ч.1 ст.152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Отже, заявником порушено вимоги ч.6 ст.6 ГПК України, що згідно ч.2-1) ст.152 ГПК України є підставою для відмови в видачі судового наказу.
З огляду на наведене, у видачі судового наказу необхідно відмовити.
Відповідно до ч.1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 6, 12, 152, 153, 154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
У видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Райєвробуд Україна" (29015, Хмельницька обл., м.Хмельницький, вул. Марка Кропивницького, 7, ЄДРПОУ 42765120) про видачу судового наказу про стягнення з Благодійного фонду "Відродження Хмельниччини" (29000, Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Ярослава Галана, 7, ЄДРПОУ 38303595) заборгованості в сумі 250 000 (двісті п`ятдесят тисяч) гривень відмовити.
Заявнику роз`яснити зміст норм статей 151, 153 ГПК України, в силу яких:
- у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається;
- у разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви;
- відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів до Північно-західного апеляційного господарського суду згідно ст.ст. 255-257 ГПК України.
Ухвала підписана 31.12.2024.
СуддяО.І. Шевчук
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2024 |
Оприлюднено | 02.01.2025 |
Номер документу | 124185708 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Шевчук О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні