Справа №345/6999/24
Провадження № 1-кс/345/13/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.01.2025 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12024091170000645, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в:
слідчий СВ Калуського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме: судових справ, які перебували та перебувають у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 за 2023, 2024 роки щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 ; судових рішень про притягнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що в АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів, терміном на 1 місяць.
Клопотання обґрунтовує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 28.11.2024 о 08:30 в АДРЕСА_3 був зупинений транспортний засіб Volkswagen Passat, державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , який позбавлений права керувати транспортним засобом строком на один рік відповідно до постанови ІНФОРМАЦІЯ_3 № 345/2690/24, провадження № 3/345/807/2024 від 17.05.2024, чим умисно не виконує вказане рішення суду.
На даний час, з метою повного та всебічного встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме: судових справ, які перебували та перебувають у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_1 за 2023, 2024 роки щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 ; судових рішень про притягнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що в АДРЕСА_2 .
На підставі викладеного, для забезпечення повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, дослідження обставин вчинених кримінальних правопорушень та враховуючи, що вказані документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що в АДРЕСА_2 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних речей та документів з можливістю їх вилучення.
У судове засідання слідчий СВ Калуського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явився, однак подав заяву, в якій просить провести його розгляд без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Слідчий суддя, ознайомившись із клопотанням і доданими до нього документами, дійшов таких висновків.
Положеннями ст.ст. 2, 7 КПК України визначені завдання кримінального судочинства, відповідно до яких, зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких зокрема відносяться: верховенство права, недоторканність права власності, забезпечення права на захист, доступ до правосуддя, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до положень ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Вказана норма узгоджується зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу в контексті норм закону.
Частина 1 ст. 159 КПК України встановлює, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Слідчий суддя вважає, що клопотання не в повній мірі відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК, а саме:
у клопотанні не конкретизовано унікальний номер кожної судової справи тимчасовий доступ до якої просить надати слідчий;
клопотання містить загальне формулювання щодо надання доступну до всіх судових справ про притягнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , за 2023 і 2024 роки, без належного мотивування цього доводу для надання тимчасового доступу;
у клопотанні не зазначено підстав вважати, що у 2023 і 2024 роках ІНФОРМАЦІЯ_4 розглядались судові справи про притягнення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , окрім справи № 345/2690/24;
у клопотанні не зазначено, яке значення мають судові справи за 2023 і 2024 роки за участю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , для встановлення обставин у кримінальному провадженні № 12024091170000645, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України;
слідчий не навів вагомих доводів, що свідчили б про неможливість отримати відомості у інший спосіб, ніж шляхом тимчасового доступу до речей та документів;
слідчий не обґрунтував необхідність вилучення копій документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до практики Європейського суду з прав людини (п. 175 рішення ЄСПЛ у справі «Нечипорук та Йонкало проти України» (Nechiporuk and Yonkalo v. Ukraine), яка згідно положень ч. 5 ст. 9 КПК України застосовується у кримінальному процесуальному законодавстві України, термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Слідчий суддя також зазначає, що жодній особі в рамках вказаного кримінального провадження не було повідомлено про підозру.
Отже, оскільки на теперішній час слідчий суддя не встановив, а слідчий не довів, що відомості, про тимчасовий доступ до яких він просить надати, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не довів обставини, передбачені п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, та не навів вагомих доводів, що свідчили б про неможливість отримати відомості у інший спосіб, ніж шляхом тимчасового доступу до речей та документів, то у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 110, 131, 132, 159, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУ НП України в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12024091170000645, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124193193 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Юрчак Л. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні