Справа № 396/2397/24
Провадження № 2-о/396/14/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.01.2025 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Цесельська О.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Маркова Наталія Володимирівна, заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, про встановлення факту батьківства дитини,
В С Т А Н О В И В:
До суду в інтересах заявниці ОСОБА_1 звернулася представник заявника - адвокат Маркова Н.В., прохаючи встановити факт батьківства ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3
Пред`явлена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 175, 177 ЦПК України, з огляду на наступне.
Статтею 130 СК України передбачено, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 цього Кодексу.
Як роз`яснено у п. 7 постанови Пленум Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», де вказано, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зі ст. 135 СК України. Із заявою про встановлення факту батьківства до суду мають право звернутися матір, опікун (піклувальник) дитини, особа, яка її утримує та виховує, а також сама дитина, котра досягла повноліття. Усі вони беруть участь у справі як заявники, а органи опіки та піклування й інші особи (залежно від обставин справи) як заінтересовані особи.
Згідно з ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують цей факт.
Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе за умови, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто, від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Натомість судом не встановлено мету звернення заявника до суду та встановлення факту батьківства.
Крім того, заявник не зазначила у поданій заяві про наявність чи відсутність у померлого інших членів його сім`ї. Зазначення у заяві відомостей про вказаних осіб необхідне у зв`язку з тим, що визнання факту батьківства може мати значення для спадкових правовідносин, у зв`язку з чим обов`язковим є залучення до справи близьких родичів померлого (батьків, братів, сестер, дітей тощо), тобто осіб, які є спадкоємцями померлого за заповітом або за законом, оскільки встановлення факту батьківства померлого впливає на права та обов`язки інших спадкоємців.
Оскільки відомостей про наявність чи відсутність таких осіб у заяві не вказано, суд позбавлений можливості встановити, чи вбачається або не вбачається у даній справі спір про право.
Тому вважаю, що заявниці слід визначитися із колом заінтересованих осіб у цій справі, на права та обов`язки яких вплине прийняте судом рішення. При цьому заявнику слід врахувати, що суб`єктний склад заінтересованих осіб у справі визначається в залежності від мети встановлення факту.
В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. 9, 42, 175, 185, 298, 299, 318 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Маркова Наталія Володимирівна, заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, про встановлення факту батьківства дитини - залишити без руху.
Повідомити заявницю про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею ухвали. Роз`яснити, що інакше заява буде вважатись неподаною та повернута, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: О. С. Цесельська
Суд | Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124195789 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні