Справа № 635/13662/24
Провадження по справі № 2/635/2768/2025
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 січня 2025 року сел. Покотилівка Харківського району Харківської області
Суддя Харківського районного суду Харківської області Лук`яненко С.А.., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Височанської селищної ради про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 пред`явила до суду позов до ОСОБА_2 , яким просить позбавити відповідача батьківських прав відносно її малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; призначити позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном малолітньої ОСОБА_3 ; стягнути з відповідача на користь позивача сплачений судовий збір в розмірі 1211,20 гривень.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 та ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.175ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
В порушення зазначених вимог, данна позовна заява не підписана позивачем - ОСОБА_1 та не містить дати подання позовної заяви.
Згідно з ч.4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач звертається до суду із позовом в якому об`єднано дві вимоги немайнового характеру (про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна відносно малолітньої дитини ).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України «Про судовийзбір» передбачена ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, а саме: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 04 грудня 2024 року становить 3028 гривень, а отже судовий збір складає 1211,20 гривень.
З квитанції №1405025736 від 28 жовтня 2024 року вбачається, що позивачем за подання до суду вищевказаної позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 гривень, тобто тільки за одну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку про те, що позивачем не доплачений судовий збір за подання позовної заяви, відповідно до Закону України «Про судовий збір», та оскільки позивачем частково сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 гривень, судовий збір, який необхідно доплатити за подання вищевказаної позовної заяви становить 1211,20 гривень.
Разом з тим, частиною п`ятою статті 177ЦПК України визначено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частиною другою статті 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (частини 4,5 ст. 95 ЦПК України).
В той час надані заявником докази не засвідчені належним чином. Крім того, відповідно до акту Харківського районного суду Харківської області від 02.12.2024 року у вищевказаній позовній заяві було виявлено наступні недоліки: відсутність дати та підпису позивача, відсутні копії ідентифікаційного коду відповідача та малолітньої дитини, а також відсутні копії паспорту позивача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків повідомивши, що відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суддя,-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Служба у справах дітей Височанської селищної ради про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна залишити без руху, надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.А.Лук`яненко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124196614 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Лук'яненко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні