КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 488/4831/24
Провадження № 2-о/488/140/24
У Х В А Л А
про виправлення описки
02.01.2025 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді Щеглової Я.В.,
із секретарем судового засідання Годуновим Т.О., без виклику учасників справи, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві питання про виправлення описки в рішенні суду у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Корабельний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головне управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області, про встановлення факту, що має юридичне значення (родинних відносин),
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Корабельного районного суду м. Миколаєва від 26.11.2024 була задоволена заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи Корабельний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головне управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області, про встановлення факту, що має юридичне значення (родинних відносин).
При складенні рішення суду було допущено описку, зокрема, у другому абзаці резолютивної частини рішення суду помилково вказано «Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_1 , як між матір`ю та сином, а саме встановити, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Тоді як, відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що Корабельним відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) 22.07.2024 складено актовий запис №529.
Вказане свідчить про наявність описки у рішенні суду, яка підлягає виправленню згідно зі ст. 173, 269 ЦПК України.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно з положеннями частин 1, 2, 4 статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Таким чином, суд вважає за належне виправити описку допущену в рішенні від 26.11.2024 у цивільній справі № 488/4831/24.
Відповідно до ст. 268 ЦПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує ухвалу без її проголошення. Датою ухвалення судового рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст. 269, 353, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Виправити описку, допущену у резолютивній частині рішення Корабельного районного суду м. Миколаєва від 26.11.2024 у цивільній справі № 488/4831/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Корабельний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Головне управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області, про встановлення факту, що має юридичне значення (родинних відносин), та викласти абзац другий резолютивної частини рішення у наступній редакції:
«Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_1 , як між матір`ю та сином, а саме встановити, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена учасниками справи в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.
Суддя Я.В. Щеглова
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124196717 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Щеглова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні