печерський районний суд міста києва
2-з-122/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 січня 2025 року
Суддя Печерського районного суду міста Києва Єрмічова В. В., вивчивши заяву ОСОБА_1 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що діє в інтересах малолітньої ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , що діє в інтересах малолітніх ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , що діє в інтересах малолітньої ОСОБА_14 , про забезпечення позову,
УСТАНОВИВ:
До Печерського районного суду м. Києва надійшла вказана заява про забезпечення позову.
Дослідивши заяву про забезпечення позову та додані до неї матеріали, суддя дійшов такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником.
Відповідно до пунктів 12, 20 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис, що дає можливість однозначно встановити фізичну, юридичну особу або представника (ідентифікувати).
Згідно з ч. 8 ст. 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про електронний цифровий підпис» електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки) у разі, якщо: електронний цифровий підпис підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису; під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису; особистий ключ підписувача відповідає відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті. Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 4 Закону України «Про електронний цифровий підпис» електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів. Електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
Установлено, що заява про забезпечення позову надійшла до Печерського районного суду м. Києва на електронну адресу суду, в заяві зазначено, що це колективна заява, скріплена електронним цифровим підписом заявника ОСОБА_1 , іншими позивачами заява не підписана, що вказує на недотримання заявниками норм, означених вище; щодо пред`явлення цивільного позову разом із заявою про забезпечення позову, то такі відомості у суду відсутні.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч. 7 Закону України "Про судовий" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Як убачається, до заяви додано квитанцію про сплату судового збору лише одним заявником у розмірі 605 грн 60 коп., водночас із заявою звертається сім заявників, тому судовий збір, у встановленому порядку і розмірі, не сплачено.
Згідно з ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, а також у разі подання заяви особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі статтей 4, 7 Закону України "Про судовий", пунктів 12, 20 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги", ст. 3, частин 1, 3 ст. 4 Закону України «Про електронний цифровий підпис», керуючись ч. 8 ст. 43, ч. 1 ст. 151, ч. 10 ст. 153, ч. 7 ст. 185, п. 1 ч. 1 ст. 258, частинами 4, 5, 8 ст. 259, ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 261, ч. 2 ст. 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що діє в інтересах малолітньої ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , що діє в інтересах малолітнього ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , що діє в інтересах малолітніх ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , що діє в інтересах малолітньої ОСОБА_14 , про забезпечення позову, повернути заявникам.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В. В. Єрмічова
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.01.2025 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124197219 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Єрмічова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні