СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/15109/24
пр. № 2-о/759/784/24
11 листопада 2024 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва
під головуванням судді Сенька М.Ф.,
за участю заявника ОСОБА_1 , заінтересованих осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , секретаря судових засідань Пушкарського О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім"ї Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, Святошинський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції,
встановив:
Неповнолітня ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про надання їй права на укладення шлюбу з ОСОБА_2 .
Заява мотивована тим, що укладення шлюбу буде відповідати інтересам заявниці.
Провадження за заявою відкрите відповідно до ухвали судді від 09.08.2024 року, справу призначено до розгляду в порядку окремого провадження.
Заявниця в судовому засіданні на вимогах заяви наполягала, і пояснила, що вона та ОСОБА_2 фактично створили сім`ю, надання права на шлюб, дозволить їм зареєструвати шлюб та набути прав подружжя.
ОСОБА_4 підтримав заяву.
Мати заявниці ОСОБА_3 не заперечувала проти задоволення заяви.
Інші заінтересовані особи своїх представників в суд не направили, письмових заперечень на заяву не надходило.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Запоріжжя (див. свідоцтво про народження), тобто на час подання заяви їй виповнилось 16 років.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Статтею 22 СК України передбачено, що шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам (ст. 23 СК України).
Як зазначено у пункті 2 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» № 11 від 21 грудня 2007 року, головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Судом встановлено, що заявниця, її мати та ОСОБА_2 проживали в м. Запоріжжі, у зв`язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації були вимушені виїхати до м. Києва, батьки заявниці в квітні 2017 року розлучились, відносини з батьком заявниця не підтримує, мати заявниці створила нову сім`ю.
ОСОБА_3 в суді заявила, що намір дочки побратись шлюбом з ОСОБА_2 є виваженим і відповідає її інтересам, фактично діти тривалий час проживають разом як чоловік та жінка без реєстрації шлюбу.
ОСОБА_2 пояснив, що бажає укласти шлюб із заявницею, з метою створення повноцінної сім`ї.
Наведе дає суду підстави прийти до висновку, що надання заявниці права на шлюб, дозволить їй, окрім безпосередньо укласти шлюб з ОСОБА_2 , ще і набути повну цивільну дієздатність, а відповідно повною мірою реалізувати права громадянина України, в тому числі право на роботу, право на соціальний захист, тощо, що в тих умовах в яких вонга перебуває буде відпповідати її інтересам.
Отже суд, з урахуванням відсутності заперечень, знаходить заяву обґрунтованою і такою, що може бути задоволеною.
Судові витрати на розгляд справи в порядку окремого провадження розподілу не підлягають.
На підставі ст.ст. 22-24 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 77-80, 259, 263-265, 294, 303, 304 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про надання права на шлюбзадовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому копії рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Можливість отримати інформацію щодо справи, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://sv.ki.court.gov.ua.
Головуючий Сенько М.Ф.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124197269 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Сенько М. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні