РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.01.2025 м. Турка
Справа № 458/1120/24
Провадження №2/458/40/2025
Турківський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Волинець М.З.
за участю секретаря судового засідання Матківської Р.Р.,
Учасники справи:
позивач ОСОБА_1 - не з`явилася, представник позивача адвокат Цап В.О. - не з`явився,
відповідач Боринська селищна рада Самбірського району Львівської області,
представник відповідача Зубрицька Г.О. - не з`явилася,
треті особи, які не заявляють самостійних
вимог на предмет спору:
Приватний нотаріус
Самбірського районного
нотаріального округу Львівської області Сивак М.І. - не з`явився,
ОСОБА_2 - не з`явилася,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в місті Турка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Цап Василь Осипович, до Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Сивак Микола Іванович та ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок та господарські споруди в порядку спадкування за заповітом, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Цап В.О., подала через систему «Електронний суд» до Турківського районного суду Львівської області позовну заяву до Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Сивак М.І. та ОСОБА_2 , в якій просила визнати за нею право власності у порядку спадкування за заповітом, після смерті баби ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами,що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позивач є спадкоємцем за заповітом своєї баби ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
14.08.2018 баба ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповіла все своє майно на випадок смерті позивачці ОСОБА_1 . Позивач, як спадкоємець за заповітом, у встановлений законом шестимісячний строк подала заяву до нотаріуса про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовлено в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно, яке за життя спадкодавець не оформила. У зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно вона не в змозі в нотаріальному порядку оформити спадкові права, а тому змушена звернутись до суду.
Позиція відповідача.
Боринська селищна рада Самбірського району Львівської області позов визнала, не заперечувала щодо прийняття рішення в підготовчому судовому засіданні, розгляд справи просила проводити без участі представника, про що вказала у поданому клопотанні від 09.12.2024.
Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
Ухвалою Турківського районного суду Львівської області від 28.11.2024 позовну заяву прийнято до провадження та відкрито провадження у справі, вирішено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 18.12.2024 о 11:00 год. та витребувано докази в справі.
17.12.2024 на адресу Турківського районного суду Львівської області від приватного нотаріуса Самбірського районного нотаріального округу Сивака М.І. надійшли письмові докази, які витребовувалися судом, а саме: копія спадкової справи №123/2023 до майна ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
18.12.2024 представник позивача ОСОБА_1 адвокат Цап В.О. через систему «Електронний суд» подав клопотання, в якому просив залучити до розгляду справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору дочку померлої спадкодавиці ОСОБА_3 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Турківського районного суду Львівської області від 18.12.2024 залучено до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , дочку померлої ОСОБА_3 , яка з урахуванням ст. 1241 ЦК України може мати право на обов`язкову частку у спадщині.
Позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Цап В.О. в підготовче засідання не з`явилися, представник позивача через систему «Електронний суд» подав заяву про розгляд справи без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримує та просив ухвалити рішення у підготовчому засіданні.
Представник відповідача Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області Зубрицька Г.О. в підготовче засідання не з`явилася, подала суду заяву, в якій просила суд розглядати справу без участі їх представника та ухвалити рішення у підготовчому засіданні, позов визнають.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_4 в підготовче засідання не з`явився, подала через канцелярію суду заяву, в якій просила суд розглядати справу без її участі, не заперечує щодо задоволення позовних вимог, вказала, що спору щодо спадкового майна не має.
Інших заяв, клопотань від сторін не надходило.
Водночас, у зв`язку з неявкою в судове засідання сторін у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З урахуванням того, що відповідач визнає позов, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній матеріалів у підготовчому засіданні.
Фактичні обставини, які встановив суд, та зміст спірних правовідносин.
З копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 від 22.08.1988 виданого Нижньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області, позивач ОСОБА_5 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , в графі батько зазначено запис ОСОБА_6 , а в графі мати - ОСОБА_2
24.02.2011 позивач уклала шлюб із ОСОБА_7 , і після укладення шлюбу її прізвище - « ОСОБА_8 », що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серія НОМЕР_2 від 24.02.2011, який зареєстровано Нижньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області, про що зроблено відповідний актовий запис за № 03.
Мама позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_9 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серія НОМЕР_3 , яке видане Нижньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області 09.07.1965, про що зроблено відповідний запис за № 57.Батьками ОСОБА_2 зазначено: в графі батько -прочерк, а в графі мати - ОСОБА_3 (по батькові вона була записана зі слів матері).
24.09.1983 ОСОБА_6 та ОСОБА_10 уклали шлюб, після реєстрації шлюбу прізвище дружини та чоловіка « ОСОБА_11 », що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серія НОМЕР_4 від 24.09.1983, яке видане Нижньояблунською сільською радою Турківського району Львівської області, про що зроблено відповідний актовий запис за № 39.
14.09.2018 баба позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , на випадок своєї смерті склала заповіт і зробила таке заповітне розпорядження: все майно, де б воно не було із чого б воно не складалось, і взагалі все те, що буде їй належати на день її смерті і на що за законом матиме право заповіла своїй онуці ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Заповіт зареєстровано в реєстрі за № 41.
До складу спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_3 як вказує позивач, входить право померлої на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до довідки по формі спадкування № 1193, виданої 21.08.2023 старостою села Нижня Яблунька виконавчого комітету Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області Куприч М.М., ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 до дня своєї смерті проживала і була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . На день її смерті за вказаною адресою проживали: дочка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зять - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , онуки - ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , правнуки - ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 та ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 . Від імені ОСОБА_3 виконавчим комітетом Нижньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області посвідчувався заповіт за № 41 від 14.08.2018.
ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 94 роки померла баба позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_5 від 08.06.2023, видане Турківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Самбірському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про що зроблено відповідний актовий запис № 169.
Згідно повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть, сформованого 22.08.2023 о 15:59:17, номер витягу 00041081838 ОСОБА_3 померла у віці - 94, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 , дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1 , причина смерті - ІНФОРМАЦІЯ_11 «Атеросклеротична хвороба серця не уточнених судин»; місце смерті - Україна, Львівська область, с. Нижня Яблунька, актовий запис - 169; дата складання - 08.06.2023.
Відповідно до довідки від 17.01.2024 № 194, виданої виконавчим комітетом Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області гр. ОСОБА_1 , згідно погосподарської книги №1 особ.рах. НОМЕР_6 її покійній бабі ОСОБА_3 належав житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . Житловий будинок побудований у 1986 році.
Відповідно до довідки від 17.01.2024 № 195, виданої виконавчим комітетом Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області гр. ОСОБА_1 , згідно рішення 7 -сесії ІІІ-демократичного скликання № 42 від26.06.2023 Нижньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області житловому будинку, в якому проживала до дня смерті ОСОБА_3 присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_2 .
Відповідно до довідки Самбірського МБТІ №1679 від 23.08.2023 згідно записів у реєстрових книгах Самбірського бюро технічної інвентаризації житловий будинок на правах особистої власності в АДРЕСА_2 не зареєстровано. Довідка видана станом на 01.01.2013
Позивачем ОСОБА_1 станом на 18.01.2024 виготовлено технічний паспорт на нерухоме спадкове майно, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_2 , виготовленого ФОП ОСОБА_17 інвентаризаційна справа № 11-2024, загальна площа всього по житловому будинку (літ.«А-1») складає 63,8 кв.м., житлова площа: 50,4 кв.м., з господарськими будівлями та спорудами: житловий будинок ( літ. А-1 ), веранда (літ. а-1), сходи (літ.а), літня кухня (літ. Б), веранда (літ б-1), погріб (літ. Пг), сходи (літ. б), стайня (літ. В), стодола (літ. Г), вбиральня (літ. Д), огорожа ( №1).
Відповідно до звіту № 2479 Про незалежну оцінку житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , що належав на праві приватної власності ОСОБА_3 , ринкова вартість житлового будинку становить - 120 000 (сто двадцять тисяч ) грн 00 копійок.
Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №73676922 від 22.08.2023 заповіт ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (номер у спадковому реєстрі - 62912446), є чинний.
Згідно витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі (номер витягу 73677155 від 22.08.2023) після смерті ОСОБА_3 приватним нотаріусом Самбірського районного нотаріального округу Сивак М.І. заведено спадкову справу №123/2023, номер у спадковому реєстрі 71128294.
З матеріалів спадкової справи № 123/2023, заведеної 22.08.2023 після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , видно, що постановою приватного нотаріуса Самбірського районного нотаріального округу Сивак М.І. від 15.01.2024, позивачу ОСОБА_1 відмовлено в оформленні спадкових прав, а саме -у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_2 , оскільки до спадкової справи не долучені необхідні документи, які підтверджують право власності на спадкове майно.
Таким чином, що між сторонами виникли правовідносини, які є спадковими, а позивач через відсутність правовстановлюючих документів на спірний спадковий будинок, позбавлена права на нотаріальне оформлення своїх спадкових прав, а тому звернулася до суду.
Вирішуючи спір суд виходить з таких мотивів та норм права.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України, ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦК України).
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно з ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті (ч. 1 ст. 1223 ЦК України).
Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті (ст. 1233 ЦК України).
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її (ч. 1 ст. 1268 ЦК України).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини (ч. 1 ст. 1269 ЦК України).
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 ЦК України).
На підставі поданих та досліджених доказів, суд встановив, що позивач ОСОБА_1 є внучка ОСОБА_3 .
Баба позивача ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1
До складу спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 входить право спадкодавця на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , був збудований у 1986 році, згідно погосподарської книги №1 особ.рах01-0119-1 належав померлій ОСОБА_3 (підстава - довідка №194 від 17.01.2024).
За життя 14.08.2018 бабця позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 склала заповіт, який було посвідчено 14.08.2018 секретарем виконавчого комітету Нижньояблунської сільської ради Турківського району Львівської області Куприч М.М. та зареєстровано в реєстрі № 41, згідно якого на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде їй належати на день її смерті і на що за законом матиме право, заповіла онуці - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, спадкування після смерті ОСОБА_3 здійснюється за заповітом.
Відповідно до ч.1 ст. 1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов`язкова частка).
З урахуванням зазначеної норми, судом залучено до справи доньку померлої ОСОБА_3 - ОСОБА_2 , з метою з`ясування ймовірності її права на обов`язкову частку у спадщині.
З поданої до суду заяви ОСОБА_2 суд встановив, що ОСОБА_2 не прийняла спадщину, із відповідною заявою до нотаріуса не зверталася, що спору щодо спадкового майна не має, а також не заперечила щодо задоволення позовних вимог.
Інших спадкоємців суд не встановив.
З огляду на викладене, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті баби ОСОБА_3 .
З оглянутих матеріалів спадкової справи № 123/2023, яка заведена 22.08.2023 після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивач ОСОБА_1 у визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк з часу відкриття спадщини подала заяву 22.08.2023 до приватного нотаріуса Самбірського нотаріального округу Сивака М.І. про прийняття спадщини за заповітом після смерті баби.
Згідно з ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цих прав та інтересів може бути визнання права.
Відповідно до п. 4.12 Глави 10 Розділу 2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затв. наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, свідоцтво про право на спадщину видається за наявності у спадковій справі всіх необхідних документів.
Право власності на вказаний житловий будинок не зареєстровано у встановленому законом порядку в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
При цьому, сам факт відсутності правовстановлюючих документів на ім`я спадкодавця не може бути підставою для відмови у задоволенні вимог про оформлення права власності, за умов доведення таких обставин як належність спадкодавцю цього майна.
Відповідно до вимог ст.68 Закону України «Про нотаріат» та п.4.15 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затв. наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 №296/5, свідоцтво про право на спадщину не може бути видано у разі відсутності у спадкодавця правовстановлюючих документів на нерухоме майно.
Відповідно до абз.3 п. 23 Постанови Пленуму ВС України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
У зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадковий житловий будинок з приналежними до нього господарськими будівлями і спорудами, нотаріус відмовив позивачу в оформленні спадкових прав.
За таких обставин спадкове право позивача може бути реалізовано лише в судовому порядку.
Як зазначено у п. 3.1. Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», при вирішенні спору про визнання права власності на спадкове майно потрібно розмежовувати час і підстави виникнення права власності у спадкодавця, які кваліфікуються відповідно до законодавства України чинного на час виникнення права власності та підстави спадкування зазначеного майна, що визначаються на час відкриття спадщини та згідно із п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК. Належність правовстановлюючих документів встановлюється судом відповідно до законодавства, яке було чинним на час набуття права власності на житловий будинок, споруду, зокрема, відповідно до Переліку правовстановлюючих документів, на підставі яких провадиться реєстрація будинків та домоволодінь у містах і селищах міського типу Української РСР, затв. Міністерством комунального господарства УРСР 31.01.1966 та погодженого з Верховним Судом УРСР 15.01.1966, який втратив чинність згідно з наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 13.12.1995 (далі - Інструкція).
Зазначені нормативні акти передбачали державну реєстрацію будівель, споруд, державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, проте виникнення права власності на будинки, споруди не залежало від державної реєстрації до часу набрання чинності ЦК та Законом України від 01. 07.2004 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
У період чинності зазначеної Інструкції державна реєстрація нерухомого майна не проводилась в сільській місцевості. Право власності на нерухоме майно, що знаходиться в сільській місцевості, може бути підтверджено довідкою виконавчого комітету відповідної ради.
Як зазначено у п. 3.3. згаданого вище Листа ВСС України, перші власники не оформляли документи на належне їм нерухоме майно та не реєстрували його в органах БТІ, а тому спадкоємець не може отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину і його право має бути визнано в судовому порядку.
Суд встановив, що спірний будинок з господарськими будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 ,був збудований в 1986 році, що підтверджується технічним паспортом, та такий не містить відмітки про самочинне будівництво, будинок знаходиться в задовільному стані, що доводиться звітом № 2479 «Про незалежну оцінку житлового будинку» від 12.02.2024.
Належність будинку померлій ОСОБА_3 підтверджується довідкою виконавчого комітету старости села Нижня Яблунька Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області ОСОБА_18 , де вказано, що згідно погосподарської книги № 1 особ.рах НОМЕР_6 , житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , належав померлій ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач, як єдиний спадкоємець за заповітом до майна померлої ОСОБА_3 підставно просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за заповітом, так як інший правовий механізм оформлення таких прав у неї відсутній.
При цьому, сам факт відсутності правовстановлюючих документів на ім`я спадкодавця не може бути підставою для відмови у задоволенні вимог про оформлення права власності, за умов доведення таких обставин, як належність спадкодавцю цього майна.
Відповідач у справі Боринська селищна рада Львівської області позов визнала.
Третя особа ОСОБА_2 подала до суду заяву, в якій не заперечила щодо задоволення позову.
Відповідно до положень матеріального та процесуального закону, змісту позовних вимог та їх обґрунтування, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи час побудови нерухомого майна, яке спадкується, відсутність ознак самовільного будівництва, суд вважає необхідним вжити заходи для захисту прав позивача в спосіб, передбачений ст. 16 ЦК України шляхом визнання права власності на спірне нерухоме майно в порядку спадкування.
Керуючись ст. ст. 4, 10, 12, 13, 76-81, 89, 200, 206, 247, 263, 265, 352, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Цап Василь Осипович, до Боринської селищної ради Самбірського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Сивак Микола Іванович, ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок та господарські споруди в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_7 в порядку спадкування за заповітом після смерті баби ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Повне найменування учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_7 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Боринська селищна рада Самбірського району Львівської області, ЄДРПОУ 05290787, місцезнаходження: 82547, Львівська область, Самбірський район, смт. Бориня, вул. Івана Франка, 4;
Треті особи:
Приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Сивак Микола Іванович, місцезнаходження: 82000, Львівська область, Самбірський район, м. Старий Самбір, вул. Героя України Сольчаника,4;
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_8 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Рішення складено та підписано 02.01.2025.
Суддя Марія ВОЛИНЕЦЬ
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124198215 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Турківський районний суд Львівської області
Волинець М. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні