ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.01.2025 р. Справа № 914/3256/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Ділай У.І.й, розглянувши матеріали
за позовом Приватного підприємства «СВІТЧАЙ», с.Підберізці Львівського району Львівської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСМАРТ СМ», с.Ставчани Львівського району Львівської області
про стягнення 543829,15 грн основного боргу, 16116,96 грн інфляційних втрат та 3552,69 грн 3% річних за договором поставки №230323/01П від 23.03.2023.
Встановив:
31.12.2024 на розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Приватного підприємства «СВІТЧАЙ» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСМАРТ СМ» про стягнення 543829,15 грн основного боргу, 16116,96 грн інфляційних втрат та 3552,69 грн 3% річних за договором поставки №230323/01П від 23.03.2023.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу справи від 31.12.2024 справу передано на розгляд судді У.І.Ділай.
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
По-перше, частиною 5 ст.164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов`язки особи, яку він представляє.
Стаття 244 Цивільного кодексу України, визначає, що представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню (частина 1, 2 статті 245 Кодексу).
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява підписана представником позивача - Качмар Анною Іванівною. Однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження права Качмар А.І. підписувати та подавати позовну заяву від імені ПП «СВІТЧАЙ», представником лише долучено свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.
Відтак, зважаючи на вказане, суд приходить до висновку про відсутність належних доказів на підтвердження права Качмар А.І. підписувати та подавати позовну заяву від імені Приватного підприємства «СВІТЧАЙ».
По-друге, згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
З врахуванням наведених положень господарського процесуального кодексу України та Закону України «Про судовий збір», позивач мав сплатити 6762,00 грн судового збору за подання позовної заяви до господарського суду Львівської області.
Однак, докази сплати ПП «СВІТЧАЙ» судового збору за подання до Господарського суду Львівської області позовної заяви в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відтак, зважаючи на наведене, суд приходить до висновку, що подану позовну заяву слід залишити без руху, та надати позивачу час для виправлення недоліків, які вказані судом.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, ч.11 ст. 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Надати позивачу строк 7 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:
-надати докази на підтвердження права ОСОБА_1 на підписання позовної заяви та подання позову від імені ПП «СВТЧАЙ»;
-надати докази сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Уляна ДІЛАЙ
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124198616 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Ділай У.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні