ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02.01.2025 р. Справа № 914/3267/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви
позивача: Державної екологічної інспекції у Львівській області, м. Львів,
до відповідача: Комунального підприємства «Рава-Руське будинкоуправління № 2» Львівського району, м. Рава-Руська, Львівська область,
предмет позову: стягнення 91 369,05 грн збитків,
підстава позову: відсутність спеціального дозволу на користування надрами,
встановив:
31.12.2024 до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції у Львівській області до Комунального підприємства «Рава-Руське будинкоуправління №2» Львівського району про стягнення 91 369,05 грн збитків.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, як додаються до позовної заяви.
Зокрема згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позовної заяви стверджує про надсилання відповідачу претензії від 25.10.2021, однак, долучено тільки претензію, а докази надіслання не подані.
Крім цього, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд зауважує, що акт від 07.10.2021 складений стосовно Комунального підприємства «Рава-Руське будинкоуправління № 2» при Рава-Руській міській раді Львівського району Львівської області, однак, позивач визначив відповідачем Комунальне підприємство «Рава-Руське будинкоуправління № 2» Львівського району. Крім цього, позивач не зазначив відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
Суд зауважує, що не має повноважень змінювати чи уточнювати особу відповідача, адже визначення відповідачів, предмета та підстав позову є правом позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Державної екологічної інспекції у Львівській області без руху та надати можливість усунути допущені недоліки у спосіб надання доказів, на які покликається позивач у позовній заяві - докази надсилання відповідачу претензії від 25.10.2021, зазначення інформації про повне юридичне найменування відповідача та наявність або відсутність в нього електронного кабінету.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1. Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Львівській області у справі № 914/3267/24 залишити без руху.
2. Встановити Державній екологічній інспекції у Львівській області строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб надання доказів, на які покликається позивач у позовній заяві - докази надсилання відповідачу претензії від 25.10.2021, зазначення інформації про повне юридичне найменування відповідача та наявність або відсутність в нього електронного кабінету.
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124198636 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні