2-о/612/5/25
У Х В А Л А
Іменем України
03 січня 2025 року смт Близнюки
Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Лобановська С.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Лозівської районної військової адміністрації Харківської області, ОСОБА_2 ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про усиновлення дитини, в якій просить дозволити йому бути усиновлювачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внести зміни в актовий запис цивільного стану про народження:
- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому в графі «по батькові» записати « ІНФОРМАЦІЯ_3 » замість « ОСОБА_3 », в графі «відомості про батька» вказати: батько - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_1 , місце народження смт Близнюки Близнюківського району Харківської області, місце проживання: АДРЕСА_1 », прізвище дитини змінити з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Подана заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 294 ЦПК України, під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи. Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Дослідивши зміст заяви, долучених до неї документів, суддя приходить до висновку про необхідність залишення заяви без руху на підставі ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 311 ЦПК України, заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
В порушення вказаної норми закону заява про усиновлення не містить відомостей про стан здоров`я дитини. Також в доданих документах відсутні відомості про стан здоров`я дитини.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 311 ЦПК України, до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи.
Однак до заяви про усиновлення, яка подана до суду 25.12.2024, заявником надана довідка ВЧ НОМЕР_2 про грошове забезпечення від 31.10.2024 № 22/4941 за період з 01.03.2024 по 31.08.2024. Тобто за період з вересня 2024 року по грудень 2024 року відомості про заробітну плату заявника відсутні.
Крім того, згідно ч.ч. 2, 3 ст. 312 ЦПК України, Орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
До висновку органу опіки та піклування мають бути додані:
1) акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання;
2) свідоцтво про народження дитини;
3) медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток;
4) у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров`я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.
Суд у разі необхідності може вимагати подання інших документів.
В порушення вказаної норми закону заявником до висновку органу опіки та піклування не додано акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток.
Також суд звертає увагу заявника, що в матеріалах справи відсутні документи, які характеризують заявника, зокрема характеристики з місця проживання та роботи.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вказаної норми закону у заяві не зазначено відомі адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, а саме: відомі адреси електронної пошти заявника та заінтересованої особи ( ОСОБА_2 ); відомості про наявність або відсутність електронного кабінету заявника та заінтересованих осіб.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з тим, відповідно до Акту про відсутність вкладень від 02.01.2025, при перевірці доданих до заяви документів було виявлено, що у трьох примірниках відсутні такі додатки: довідка про склад сім`ї заявника, відомості про стан здоров`я дитини, копія характеристики заявника.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При таких обставинах позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити заявника та надати йому строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня вручення ухвали.
Зазначені вище недоліки заяви про усиновлення заявнику слід усунути шляхом подання до суду належним чином оформленої уточненої заяви з додатками відповідно до вимог ст.ст. 175-177, 311 ЦПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 293, 311 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Лозівської районної військової адміністрації Харківської області, ОСОБА_2 - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.М. Лобановська
Суд | Близнюківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124208487 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Близнюківський районний суд Харківської області
Лобановська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні