Справа № 583/6504/24
У Х В А Л А
03 січня 2025 року Охтирського міськрайонного суду Сумської області Сидоренко Р.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 у інтересах свого чоловіка ОСОБА_2 у особі представника, адвоката Яценка Артема Олеговича до ОСОБА_3 , третя особа : Лебединський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у сумському районі сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення батьківства та внесення змін до актового запису про народження,
встановив:
26.12.2024 року позивачзвернулась до суду із зазначеним позовом, згідно якого просить -
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (яка представляє інтереси свого чоловіка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованого; АДРЕСА_1 , проживаючого; АДРЕСА_2 , та діє на підставі Довіреності від 29.11.2024 року виданої приватним нотаріусом Охтирського районного нотаріального округу Лебедєвою Л.М.,) адреса реєстрації та проживання; АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ,) про встановлення батьківства та внесення змін до актового запису свідоцтва про народження Позивача.
Встановити, що, Позивач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрований; АДРЕСА_1 , проживаючий; АДРЕСА_2 , приходиться сином Загиблого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Внести зміни до актового запису №01 від 24 березня 2005 року, внесеного в Книгу реєстрації народжень Відділом реєстрації актів цивільного стану Лебединського районного управління юстиції Сумської області територіального управління юстиції в Сумській області, заінтересованою особою Лебединським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Сумському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, змінивши відомості в розділі Батько дитини з ОСОБА_5 на ОСОБА_4 .
Під час вивчення матеріалів позовної заяви судом встановлено їх невідповідність вимогам цивільно-процесуального законодавства України.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Встановлено, що вказана заява подана (підписана) представником, адвокатом Яценком А.О. від імені ОСОБА_1 , яка звертається із позовними вимогами від імені свого чоловіка ОСОБА_2 на підставі виданої довіреності від 29.11.2024 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Як убачається з ч. 1 та 2 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (само представництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Частиною 1 та 2 статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Оскільки вказана справа виникає не із трудових відносини, та у розумінні положень ст. 19 ЦПК України не відноситься до малозначних, як представником Єгорова Б.І. у цій справі може бути лише адвокат.
Згідно частини 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
До матеріалів заяви долучена довіреність Єгорова Б.І. згідно якої останній уповноважив свою дружину Єгорову А.С. бути представником у судах з усіма правами, наданими законом позивачу, відповідачу, третій особі. Із змісту вказаної довіреності не вбачається що вона видана, особі, яка є адвокатом, а такі відомості (документи, які підтверджують, що Єгорова А.С. є діючим адвокатом) у матеріалах справи відсутні.
За таких обставин суд доходить висновку, що вказана заява подана особою, яка не може бути представником свого чоловіка у даній категорії справ.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли її подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 у інтересах свого чоловіка ОСОБА_2 у особі представника, адвоката Яценка Артема Олеговича до ОСОБА_3 , третя особа : Лебединський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у сумському районі сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення батьківства та внесення змін до актового запису про народження повернути особі, яка її подала.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Охтирського міськрайонного суду Р.В.Сидоренко
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124213312 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Сидоренко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні