Справа № 587/1977/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 січня 2025 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням
судді - Черних О.М.,
з участю секретаря судового засідання Овчаренко М.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за заявою ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» (м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 1, корпус 28, 3-й корпус), первісний стягувач: ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» (м. Київ, вул. Дегтярівська, 27), боржник: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), третя особа: Сумський відділ ДВС у Сумському районі Сумської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (м. Суми, пр. Перемоги, 6) про заміну сторони у виконавчому провадженні,
ВСТАНОВИВ:
24 грудня 2024 року зазначена заява надійшла до Сумського районного суду Сумської області. В даній заяві представник ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» просить замінити сторону виконавчого провадження з ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» на ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», оскільки 27.03.2018 року між даними сторонами укладений договір факторингу, відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором № ВLаЖГА00070797 від 06.09.2011 року, укладеним між ПАТ «ВіЕйБі Банк» та ОСОБА_1 перейшло до ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал».
В судове засідання представник заявника не з`явився, хоч про розгляд справи повідомлявся.
ОСОБА_1 в судове засідання також не з`явилася, направив заяву про розгляд справи без його участі.
Представник ПАТ «ВіЕйБі Банк» також до суду не з`явився, направивши заяву про розгляд справи без їх участі.
Представник Сумський відділ ДВС у Сумському районі Сумської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в судове засідання також не з`явилася, хоч про розгляд справи повідомлялася.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» підлягає задоволенню.
В суді встановлено, що відповідно до рішення Сумського районного суду Сумської області від 20.10.2015 року з ОСОБА_1 на користь ПАТ «ВіЕйБі Банк» було стягнуто борг в сумі 55440,86 гривень та судові витрати в сумі 554,41 гривень.
27 березня 2018 року між ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» та ПАТ «ВіЕйБі Банк» укладено договір відступлення прав вимоги (факторингу) № 6795 відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором № ВLаЖГА00070797 від 06.09.2011 року, укладеним між ПАТ «ВіЕйБі Банк» та ОСОБА_1 , перейшло до ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал».
Відповідно до ч. 1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Відповідно до постанови судової палати у цивільних справах Верховного суду України від 20.11.2013 року у справі за № 6-122цс13 зазначено, що передання кредитором своїх прав іншій особі за договором відступлення права вимоги (договір цесії) є правонаступництвом і такий правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження.
Отже, суд вважає за необхідне замінити стягувача з ПАТ «ВіЕйБі Банк» на правонаступника товариство з обмеженою відповідальністю «фінансова компанія «Кредит-Капітал».
Керуючись ст. ст. 353, 442 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» (м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 1, корпус 28, 3-й корпус), первісний стягувач: ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» (м. Київ, вул. Дегтярівська, 27), боржник: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), третя особа: Сумський відділ ДВС у Сумському районі Сумської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (м. Суми, пр. Перемоги, 6) про заміну сторони у виконавчому провадженні - задовольнити.
Замінити стягувача згідно рішення Сумського районного суду Сумської області від 20 жовтня 2015 року в цивільній справі № 587/1977/15-ц з ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» на товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» (код ЄДРПОУ 35234236).
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити ухвалу суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Сумської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Черних
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124222431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Сумський районний суд Сумської області
Черних О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні