Ухвала
від 30.12.2024 по справі 369/20141/24
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/20141/24

Провадження №2/369/9037/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.12.2024 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ритуальна служба» Чабанівської селищної ради про відшкодування моральної шкоди завданої кримінальним правопорушенням, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вищевказаним. Просив суд прийняти позов у кримінальному провадженні. Стягнути з цивільного відповідача КП «Ритуальна служба» Чабанівської селищної ради на користь цивільного позивача ОСОБА_2 у якості компенсації за завдану шкоду відповідачем моральну шкоду у розмірі 500000 грн. Зобов`язати відповідача, у якості компенсації матеріальної шкоди виділити позивачеві, для його майбутнього поховання найближче на момент винесення рішення по цій справі, вільне місце неподалік від могили його сина на кладовищі смт. Чабани та надати позивачі відповідні документи.

Відповідно до поданого позову ОСОБА_1 вбачається, що він поданий у кримінальному провадженні в порядку ст. 128 КПК України.

Частина 1ст. 19 ЦПК України передбачає, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Частина 1ст. 61 КПК України передбачає, що цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов.

Тобто статус цивільного позивача виникає після пред`явлення особою цивільного позову в порядку, встановленому КПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 61 КПК України права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Ч. 1ст.128 КПК України передбачає, що особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду залежить від стадії кримінального провадження. У випадку здійснення досудового розслідування цивільний позов має бути поданий до органу досудового розслідування, а при розгляді кримінального провадження судом по суті до суду, який здійснює розгляд кримінального провадження.

Суд, ухвалюючи обвинувальний вирок, постановляючи ухвалу про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, залежно від доведеності підстав і розміру позову задовольняє цивільний позов повністю або частково чи відмовляє в ньому (ч. 1ст. 129 КПК).

Можливість пред`явити цивільний позов в порядку цивільного судочинства передбачена ч. 7 ст. 128 КПК України лише у випадку, якщо особа не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, або якщо цивільний позов у кримінальному провадженні був залишений без розгляду.

Таким чином цивільний позов потерпілого у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування має бути пред`явлений органу досудового розслідування. КПК України не ставить право пред`явити позов в залежність від обставин пред`явлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Пунктом ч.1 ст.186 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкриття провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Враховуючи, що КПК України визначено порядок пред`явлення цивільного позову до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, то суд дійшов висновку, що поданий позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ритуальна служба» Чабанівської селищної ради про відшкодування моральної шкоди завданої кримінальним правопорушенням, підлягає розгляду в порядку кримінального судочинства, а тому у прийняті його позову до слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.61,128,129 КПК України, ст.ст.186,259-260 ЦПК, суддя,-

п о с т а н о в и в :

Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Ритуальна служба» Чабанівської селищної ради про відшкодування моральної шкоди завданої кримінальним правопорушенням.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Наталія ПІНКЕВИЧ

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.12.2024
Оприлюднено07.01.2025
Номер документу124223878
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

Судовий реєстр по справі —369/20141/24

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні