ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/1394/21
провадження № 1-кп/753/401/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" грудня 2024 р. Дарницький районний суд міста Києва у складі:
головуючий суддя ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
учасники судового провадження:
прокурор ОСОБА_3 ,
захисник ОСОБА_4 ,
обвинувачений ОСОБА_5 ,
у судовому засіданні в залі суду в м. Києві у об`єднаному кримінальному провадженні, внесених до ЄРДР за № 12020100020002106 та №12020100020004996, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, суд,
встановив:
У провадженні Дарницького районного суду м. Києва перебуває вказане кримінальне провадження на стадії допиту свідків.
У судове засідання неодноразово викликалися свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , однак до суду не з`явилися, про поважність причин своїх неявок суд не повідомили. Зокрема, 23 грудня 2024 року свідки будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду кримінального провадження у судове засідання повторно не з`явилися.
Під час судового засідання прокурор ОСОБА_3 заявив клопотання про здійснення примусового приводу вказаних свідків, які були повідомлені про дату та час судового засідання. Крім цього, наголосив на важливості допиту вказаних свідків, оскільки останні допитувались під час досудового розслідування.
Захисник та обвинувачений заперечили проти задоволення клопотаня.
У судовому засіданні, обговоривши вказане клопотання, заслухавши думку учасників, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 66 КПК України свідок зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду.
У ч. 1 ст. 138 КПК України наведено вичерпний перелік поважних причин неприбуття особи на виклик, а саме:
1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;
2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;
3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);
4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;
5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;
6) смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;
7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;
8) інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
Із системного аналізу наведених норм убачається, що беззаперечним обов`язком свідка є його явка за викликом до суду, а в разі наявності поважних причин неможливості прибути за викликом до суду у визначений час, передбачених ст. 138 КПК України, свідок зобов`язаний заздалегідь про це повідомити суд.
Як встановлено судом, до суду свідки викликалися неодноразово. Однак, у визначений в час у Дарницький районний суд міста Києва не з`явилися, чим не виконали свій обов`язок прибути за викликом до суду, передбачений п. 1 ч. 2 ст. 66 КПК України.
Під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Проведення судового провадження в розумні строки забезпечує суд.
Відповідно до ст. 140 КПК, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу під час судового провадження приймається судом за клопотанням сторони кримінального провадження. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований, у тому числі, до свідка.
Як вже зазначалось судом, свідок зобов`язаний прибувати за викликом до суду. Судом встановлено, що свідки неодноразово викликалися у судове засідання і, будучи належним чином повідомленими, не прибули до суду без поважних причин.
Суд зазначає, що необхідність допиту цих свідків у кримінальному провадженні обумовлена забезпеченням змагальності кримінального провадження.
На переконання суду, є підстави для застосування приводу. До того ж, це сприятиме досягненню мети застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження - безпосереднього допиту свідків у судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 333, 369-372 КПК України, суд,
постановив:
Клопотання прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Застосувати до свідків:
1) ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
2) ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
3) ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 ;
4) ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_4 ;
5) ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_5 ,
6) ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який проживає за адресою: АДРЕСА_6 ;
7) ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який проживає за адресою: АДРЕСА_7 ,
привід для забезпечення їх явки у судове засідання, призначене на 11 год. 30 хв. 12 лютого 2025 року, у приміщення Дарницького районного суду м. Києва за адресою: вул. Севастопольська, 7/13, каб. 15, місто Київ.
Виконання ухвали покласти на Дарницьке УП ГУНП у м. Києві.
Контроль за виконання ухвали покласти на прокурора Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_13
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124224775 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Бондаренко М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні