Ухвала
від 06.01.2025 по справі 748/5284/24
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/298/25

Єдиний унікальний № 748/5284/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви бех руху

06 січня 2025 рокум. Чернігів

Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Костюкова Т.В. перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», про порушення прав споживачів та зобов`язання вчинити певні дії, вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 26.12.2024 через систему «Електронний суд» звернувся до Чернігівського районного суду Чернігівської області з позовною заявою в якій просить визнати відмову Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» у видачі переказу протиправною та зобов`язати Чернігівську дирекцію АТ «Укрпошта» виплатити позивачу отримані на його ім`я кошти за поштовим переказом 4805442129 від Державного казначейства.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.01.2025 року справу передано до провадження судді Костюковій Т.В.

Приписами ч.1 ст.187 ЦПК України визначено, що суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Крім того, згідно п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення даних норм позивачем не надано доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зокрема не додано повідомлення про надходження переказу, або його копію, яким обґрунтовується позов та виходячи з наявності якого позивач просить визнати відмову Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» у видачі переказу протиправною та зобов`язати відповідача виплатити позивачу отримані на його ім`я кошти за поштовим переказом 4805442129 від Державного казначейства.

Крім того, в силу приписів ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У разіподання досуду позовноїзаяви тадокументів,що додаютьсядо неї,в електроннійформі черезелектронний кабінетпозивач зобов`язанийдодати допозовної заявидоказ надсилання іншим учасникамсправи копійподаних досуду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст.43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи та документів, що до неї додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

В противагу даному, звернувшись до суду в електронній формі через електронний суд до позовної заяви позивачем не додано докази надсилання відповідачу копії позовної заяви з доданими до нею документів шляхом направлення до електронного кабінету Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» вказаних документів або у разі відсутності електронного кабінету у відповідача - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. У такій формі в цьому пункті втілене «право на суд», одним з аспектів якого є право доступу, тобто право на порушення провадження в суді за цивільним позовом. Однак, практика Європейського Суду з прав людини свідчить, що це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності позовних заяв.

У рішенні від 14 грудня 2011 року № 19-рп/2011 Конституційний Суд України встановив, що конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов`язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).

Згідно з ч.1ст.185 ЦПК України, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статей175 і 177 ЦПК України, суддя протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2ст.185ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ураховуючи наведені обставини та нормативно - правове обґрунтування, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути її недоліки: зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи; надати всі наявні докази по справі ( повідомлення про надходження переказу ) або клопотання до суду про витребування доказів, а також докази надсилання копії позовної заяви з доданими до неї документами ( доказами) до електронного кабінету відповідача, а у разі відсутності у відповідача електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

На підставі викладеного та керуючись ст185, 260 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта», про порушення прав споживачів та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху, надавши позивачу строк тривалістю десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.В.Костюкова

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення06.01.2025
Оприлюднено07.01.2025
Номер документу124225269
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —748/5284/24

Ухвала від 08.01.2025

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Костюкова Т. В.

Ухвала від 08.01.2025

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Костюкова Т. В.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Костюкова Т. В.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Костюкова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні