ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.01.2025Справа № 910/14712/24
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальнісю "ВИННА ГАЛЕРЕЯ УКРАЇНА"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДІОНІС КУЛЬТ"
про стягнення 418 105,12 грн
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальнісю "ВИННА ГАЛЕРЕЯ УКРАЇНА" (далі - позивач, ТОВ "ВИННА ГАЛЕРЕЯ УКРАЇНА" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДІОНІС КУЛЬТ" (далі - відповідач, ТОВ "ДІОНІС КУЛЬТ") про стягнення 418 105,12 грн на підставі Договору поставки № б/н від 25.10.2023, з яких: 329 999,95 грн оснвного боргу, 29 066,93 грн інфляційних нарахувань, 9 181,97 грн 3% річних, 49 856,27 грн подвійної облікової ставки НБУ.
Позовні вимоги обгрунтовані порушенням відповідачем умов Договору поставки № б/н від 25.10.2023 щодо оплати за поставлений позивачем товар.
Позовну заяву та додані до неї документи сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суду".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.12.2024 №910/14712/24 позовну заяву ТОВ "ВИННА ГАЛЕРЕЯ УКРАЇНА" залишено без руху, встановлено позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати письмові пояснення, в яких навести виклад щодо наявнсті/відсутності укладених між позивачем та відповідачем інших договорів на поставку товару, окрім Договору поставки № б/н від 25.10.2023, та щодо поставки товару за спірними видатковими накладними саме на підставі Договору поставки № б/н від 25.10.2023;
- зазначити докази на підтвердження здійснення відповідачем часткових розрахунків за товар, поставлений позивачем згідно спірних видаткових накладних, у разі якщо такі докази не додані до позовної заяви - надати належним чином засвідчені їх копії для долучення до позовної заяви.
Наведеною ухвалою суду встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (ч. 6 ст. 242 ГПК України).
Ухвала Господарського суду міста Києва від 05.12.2024 у справі №910/14712/24 була надіслана до електронного кабінету позивача - ТОВ "ВИННА ГАЛЕРЕЯ УКРАЇНА" та до електронного кабінету представника позивача - адвоката Хрустальової Наталії Миколаївни, яка підписала позовну заяву на підставі ордеру на надання правничої допомоги серія АІ № 1737206.
Відповідно до сформованих в КП "Діловодство спеціалізованого суду" повідомлень про доставлення процесуального документа до електронного кабінету особи підтверджується, що ухвала Господарського суду міста Києва про залишення позовної заяви без руху від 05.12.2024 у справі №910/14712/24 була доставлена до електронних кабінетів позивача та представника позивача 05.12.2024 о 17:26, дата отримання судом інформації про доставку документа в електронний кабінет позивача та представника позивача 05.12.2024 о 17:35.
Отже, встановлений судом 5-денний строк для усунення недоліків поданого позову (з урахуванням ч. 1 ст. 116, ч. 6 ст. 242 ГПК України) сплинув 11.12.2024.
За змістом ч. 7 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Позивачем не надано суду у визначений строк (до 11.12.2024 включно) жодних документів на усунення вказаних в ухвалі Господарського суду міста Києва від 05.12.2024 недоліків позовної заяви.
Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведених приписів процесуального законодавства, з огляду на невиконання позивачем вимог ухвали суду від 05.12.2024 щодо усунення недоліків позовної заяви, відповідна заява вважається неподаною і підлягає поверненню особі, що звернулася із позовною заявою.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 174, ст. 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву вважати неподаною та повернути заявникові.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06.01.2025 та може бути оскаржена у порядку та строки, визначені статтями 254-257 та підпунктом 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124229157 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні