Ухвала
від 06.01.2025 по справі 911/3348/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"06" січня 2025 р. м. Київ Справа № 911/3348/24

Суддя Господарського суду Київської області Смірнов О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛК-ТРАНС» (04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12)

до відповідача: російської федерації в особі Міністерства юстиції російської федерації (119991, м. Москва, вул. Житня, буд. 14, буд. 1; russian federation код ISO ru/rus 643)

про стягнення 27604110,25 грн.

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛК-ТРАНС» звернулося до Господарського суду Київської області з позовною заявою до російської федерації в особі Міністерства юстиції російської федерації про стягнення 27604110,25 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.12.2024 наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Позивачем долучено до матеріалів справи попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, однак суми судових витрат у відповідному розрахунку позивачем не зазначено.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При засвідченні документів сторонам необхідно враховувати вимоги до змісту та розташування реквізитів документів, встановлені п. 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів" (затверджена Наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020р. № 144 з 2021-09-01) відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

За результатами дослідження доданих до позовної заяви документів, судом встановлено, що позивачем додано неналежним чином засвідчені копії додатків, оскільки засвідчувальний напис на них не містить вказівки - найменування посади особи, яка засвідчує копію.

Разом з тим, позивачем долучено до позовної заяви не засвідчену копію скріншоту з електронної пошти про направлення позовної заяви з додатками на електронну адресу: info@minjust.gov.ru.

Також позивачем в переліку, доданих до позовної заяви документів, зазначено, зокрема: копії договорів оренди нежитлових приміщень, де розташовані магазини ЛОТОК, доказів звернення позивача до поліції про вчинення кримінального правопорушення (протокол, пояснення, витяг з ЄРДР, повідомлення про прийняття, лист щодо внесення відомостей до ЄРДР), наказу про створення комісії та проведення інвентаризації, документів, що підтверджують фактичний ремонт 11 магазинів (рахунки, видаткові накладні, акти виконаних робіт, платіжні інструкції), договору на виконання ремонтних робіт з ФОП Байдик Л.С., договору на проведення експертизи разом з додатком, ПІ про оплату наданих послуг, доказів направлення позовної заяви на електронну пошту відповідача.

Водночас, позивач у переліку додатків до позовної заяви вказав, «копія звітів про оцінку матеріального збитку, завданого пошкодженням та/або знищенням рухомих речей внаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (продукція), копія звітів про оцінку матеріального збитку, завданого пошкодженням та/або знищенням рухомих речей внаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (ремонт та обладнання)», однак до позовної заяви були додані оригінали зазначених звітів.

Проте ані дат, ані номерів, ані кількості вказаних документів та їх характеризуючих ознак позивачем не зазначено.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовна заява разом із додатками була направлена позивачем на електронну адресу Міністерства юстиції російської федерації: info@minjust.gov.ru.

Отже, позов та додані до нього документи не були направлені позивачем на адресу місцезнаходження відповідача: 119991, м. Москва, вул. Житня, буд. 14, буд. 1; russian federation код ISO ru/rus 643.

Таким чином, позовну заяву разом із додатками необхідно направити відповідачу листом з описом вкладення через посольство Російської Федерації у Республіці Польща або через посольство Російської Федерації в іншій країні з наданням суду доказів надіслання вказаної кореспонденції відповідачу у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати:

- надати поіменний перелік документів долучених до позовної заяви, із зазначенням їх реквізитів;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- докази направлення позовної заяви та усіх додатків, згідно поіменного переліку, через посольство Російської Федерації у Республіці Польща або через посольство Російської Федерації в іншій країні (докази чого надати суду);

- надати належним чином засвідчену копію скріншоту з електронної пошти;

- зобов`язати позивача надати письмові пояснення щодо того, яку посаду обіймає особа, яка засвідчила копії додатків на відповідність оригіналам.

Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 162, ст. 164, ст. 174, 234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛК-ТРАНС - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені недоліки у строк до 10 днів з дня отримання позивачем ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та подати до суду відповідні докази, а саме:

- надати поіменний перелік документів долучених до позовної заяви, із зазначенням їх реквізитів;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- докази направлення позовної заяви та усіх додатків, згідно поіменного переліку, через посольство Російської Федерації у Республіці Польща або через посольство Російської Федерації в іншій країні (докази чого надати суду);

- надати належним чином засвідчену копію скріншоту з електронної пошти;

- зобов`язати позивача надати письмові пояснення щодо того, яку посаду обіймає особа, яка засвідчила копії додатків на відповідність оригіналам.

Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 06.01.2025 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.Г. Смірнов

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.01.2025
Оприлюднено07.01.2025
Номер документу124229396
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань, з них про відшкодування шкоди

Судовий реєстр по справі —911/3348/24

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Смірнов О.Г.

Ухвала від 06.01.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні