ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01.01.2025 р. Справа № 914/3213/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Щигельської О.І., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄМД УА", м. Київ
до відповідача: фізичної особи підприємця Сайфутдінова Андрія Валерійовича, м. Львів
про стягнення 453 866,50 грн
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄМД УА" звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до фізичної особи підприємця Сайфутдінова Андрія Валерійовича про стягнення 453 866,50 грн, з яких 371 366,50 грн вартість втраченого вантажу та 82500,00 грн вартість сплачених митних платежів.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до положень п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява серед іншого повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до абзаців 1-2 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Судом встановлено, що у Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄМД УА" відсутній зареєстрований електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі). Вказане підтверджується відповіддю про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС №6189119 від 31.12.2024.
Абзацом 2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Варто зазначити, що згідно із абзацом 2 частини 6 статті 6 ГПК України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Таким чином, реєстрація електронного кабінету представником позивача адвокатом Сапроновим О.В., не звільняє позивача від обов`язку зареєструвати електронний кабінет.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Варто зазначити, що в тексті позову вказано, що 07.11.2024 р. на адресу ФОП Сайфутдінова Андрія Валерійовича, було направлено Лист-претензію вих.№01/10 від 29.10.2024 р., який вручено 09.11.2024 р. (копія, та докази направлення додається). Однак доказів направлення претензії позивач не долучив, лише відстеження поштового відправлення.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄМД УА" - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання заяви про усунення недоліків, про які зазначено у тексті цієї ухвали.
3. Попередити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124229459 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі перевезення, транспортного експедирування, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні