ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.01.2025 р. Справа № 914/40/25
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви
позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротеп», м. Київ,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Джеоекспо», м. Львів,
предмет позову: стягнення 69 091, 47 грн,
підстава позову: порушення зобов`язань по договору про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом,
встановив:
02.01.2025 до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротеп» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Джеоекспо» про стягнення 69 091, 47 грн.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, як додаються до позовної заяви.
Зокрема згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позовної заяви позивач заявлені вимоги обґрунтовує порушенням зобов`язань за договором про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом від 12.10.2023, однак до позовної заяви долучає договір про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом від 12.02.2024.
Крім цього, згідно з положеннями ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
До позовної заяви позивач долучив квитанцію №9KAS-3M2A-QULE про сплату судового збору у розмірі 3 028, 00 грн, однак при перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, суд встановив, що підтвердження такого зарахування немає.
Положення ч. 10 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Крім цього, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. А відповідно до абз. 2 ч. 2 вказаної статті якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Позивач є юридичною особою, тому відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України має обов`язок зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Позовна заява подана через систему «Електронний суд» представником позивача - адвокатом Завидняк В.І., при цьому відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін, включно з позивачем, не зазначено.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротеп» без руху та надати можливість усунути допущені недоліки у спосіб надання доказу, що підтверджує обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема, договору про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом від 12.10.2023; підтвердження зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України; зазначення інформації про наявність або відсутність в сторін електронного кабінету, у випадку відсутності електронного кабінету в позивача - зареєструвати такий та повідомити про це суд.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротеп» у справі №914/40/25 залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Агротеп» строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб надання
- доказу, що підтверджує обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги - договору про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом від 12.10.2023;
- підтвердження зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України;
- зазначення інформації про наявність або відсутність в сторін електронного кабінету, у випадку відсутності електронного кабінету в позивача.
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124229508 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі перевезення, транспортного експедирування, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні