Справа №485/23/25
Провадження №1-кс/485/9/25
УХВАЛА
06 січня 2025 року м. Снігурівка
Слідчий суддя Снігурівського районного суду Миколаївської областіЯворський С.Й., секретар судового засідання Камінський Б.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Снігурівка клопотання в.о.начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" В`ячеслава Короля щодо вирішення питання про передачу заборонених предметів в дохід держави ,
встановив:
В.о. начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" В`ячеслав Король звернувся до суду з клопотанням, в якому просив вирішити питання про передачу заборонених предметів в дохід держави.
Вказане клопотання мотивував тим, що 15.10.2024 року під час проведення загального обшуку відділення СПС №5 в локальній дільниці, начальником відділення СПС майором внутрішньої служби ОСОБА_1 , спільно з молодшими інспекторами відділу нагляду і безпеки прапорщиком внутрішньої служби ОСОБА_2 та прапорщиком внутрішньої служби ОСОБА_3 було виявлено та вилучено 3 (три) мобільних телефони:
- марки «Samsung», модель GТ-Е11200(SЕК), іmeil1: 356003/06/780874/5;
- марки «Samsung», модель GТ-S7272(SЕК), іmeil1: 356442/05/938809/4, imeil2: 356443/05/938809/2;
- марки «Хіоmі», іmeil- встановити не вдалося.
В.о. начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" В`ячеслав Король просив розгляд клопотання проводити без представників адміністрації "Снігурівська виправна колонія (№5)".
Прокурор в судове засідання не з`явився та не повідомив причини своєї неявки.
Оглянувши клопотання та долучені до нього матеріали, приходжу до наступного висновку.
Згідно протоколу вилучення від 15.10.2024 року та висновку від 24.10.2024 року, затвердженого начальником Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)", особу (осіб) котрій належать данні телефони- не встановлено.
Відповідно до п.18 ч.1 ст.3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, та у випадку, передбаченому статтею 247 цього Кодексу, - голова чи за його визначенням інший суддя відповідного апеляційного суду.
Відповідно до положень ч.3 ст.26 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст. 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Виходячи зі змісту ч.7 ст.102 Кримінально-виконавчого кодексу України вбачається, що Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положеньрозділу VIIIКримінального процесуального кодексу України.
Аналіз наведених вище правових норм свідчить про те, що до компетенції слідчого судді віднесено здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, а також вирішення питання про конфіскацію вилучених саме у засуджених.
В даному випадку має бути встановлено особу (її анкетні дані (число, місяць, рік народження), за допомогою яких можливо ідентифікувати дану особу), у якої виявлено та вилучено речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях.
Як вбачається з матеріалів клопотання, такі речі виявлені та вилучені не у засуджених, адміністрацією колонії не встановлено власників таких.
Отже, слідчий суддя, розглядаючи клопотання, приймає рішення або про задоволення клопотання, або про відмову у його задоволенні, і не наділений правом з власної ініціативи вирішувати питання, які віднесені до компетенції посадової особи установи викання покарань.
На підставі вищенаведеного, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.
Керуючись "Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань", затвердженихнаказом Міністерства юстиції України №2823/5 від 28.08.2018 року, ст.ст.59,102 КВК України, ст.ст.370-371,395,537 КПК України, слідчий суддя
постановив:
В задоволенні клопотання в.о. начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" В`ячеслава Короля щодо вирішення питання про передачу заборонених предметів в дохід держави, відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали складено 06.01.2025.
Слідчий суддя С.Й. Яворський
Суд | Снігурівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124231330 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого |
Кримінальне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Яворський С. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні