Ухвала
від 06.01.2025 по справі 357/16589/24
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/16589/24 Провадження № 2/358/274/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2025 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Лебединець Г.С., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Третя Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Третя Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно.

Дослідив позовну заяву з додатками, суд приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ст.177 ч.4 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповіднодо ст.133 ч.2 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно дост.4ч.2Закону України«Про судовийзбір»,за поданнядо судуфізичною особоюпозовної заявимайнового характерусплачується судовийзбір заставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2024 року встановлено у розмірі 3028 гривні.

Так, позивач при звернені до суду заявлено наступні вимоги майнового характеру, а саме:

1.визнати за позивачем право власності на частку спадкового майна, що складається з земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

2.визнати за позивачем право власності на частку спадкового майна, що складається з житлового будинку з господарськими спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

3.визнати за позивачем право власності на частку спадкового майна, що складається з земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;

4.визнати за позивачем право власності на частку спадкового майна, що складається з житлового будинку з господарськими спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, позов містить чотири вимоги майнового характеру.

Згідно з положеннями п.10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №10 від 17.10.2011 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за кожну вимогу майнового характеру.

Крім того, згідно з п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст.176ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» від 22.12.1995р. під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості, яка визначається відповідним звітом (експертизою) про оцінку майна.

Як вбачається з матеріалів позову, позивачем заявлено чотири вимоги майнового характеру.

Відповідно до вимог п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1211,20 грн), та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (15 140,00 грн.). Отже, розмір судового збору за вимогу майнового характеру становить 1% від ціни позову, яку повинен встановити позивач у своїй заяві.

Таким чином, вимоги про визнання права власності на майно повинні бути оплачені судовим збором в розмірі 1% його вартості, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В порушення п.9.ч.1.ст.176 ЦПК України, позивачем не додано до позовної заяви документу про оцінку нерухомого майна, щодо дійсної його вартості на час звернення до суду.

Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів, визначенийпостановою Кабінету Міністрів України "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" від 21 серпня 2014 року N 358.

Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору - це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні").

Таким чином, позивачу необхідно визначити дійсну вартість нерухомого майна на час звернення до суду та сплатити судовий збір за кожну вимогу майнового характеру у розмірі 1% від ціни позову.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 і 177 цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.185,260,261,353 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Третя Білоцерківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно -залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання даної ухвали.

В зазначений строк позивачу необхідно визначити дійсну вартість нерухомого майна на час звернення до суду та сплатити судовий збір за кожну вимогу майнового характеру у розмірі 1% від ціни позову.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачам.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: суддя Г. С. Лебединець

СудБогуславський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.01.2025
Оприлюднено08.01.2025
Номер документу124233703
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —357/16589/24

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Лебединець Г. С.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Лебединець Г. С.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Бондаренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні