Справа № 359/12683/24
Провадження № 2/359/3930/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05грудня 2024 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські Фінансові Операції» до ОСОБА_1 про стягнення заборго-ваності за кредитним договором, -
ВСТАНОВИВ :
25 листопада 2024 року через систему «Електронний суд» від представника позивача Дідух Є.О. до Бориспільського міськрайонногосуду Київськоїобласті надійшов позов, в якому просить суд : стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Українські Фінансові Операції» заборгованість за Договором № 5735582 станом на 17 вересня 2024 року у розмірі 22736 грн., а також судові витрати у розмірі 2422,40 грн. та витрати на правову допомогу у розмірі 10000,00 грн.
З метою досудової підготовки справи, судом на виконання вимог ч. 6ст. 187 ЦПК Україниздійснено запит для з`ясування зареєстрованого місця проживання відповідача. Так, 26 листопада 2024 року до суду з Відділу реєстрації місця проживання виконавчого комітету Бориспільської міської ради надійшла відповідь щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача, згідно якої встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
Позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним в ст. 175, 177 ЦПК України. Так,згідно ч.1ст.177ЦПК Українипозивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Судом встановлено, що при подачі позовної заяви позивач не дотрималося вищезазначених вимог, а саме не надало доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копії позовної заяви.
Крім того, ст.177 ЦПК України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовийзбір» за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру стягується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що позивачем надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2422,00 грн. однак, при перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України та формуванні виписки, підтвердження сплати судового збору судом не знайдено.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України«Про судовийзбір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв`язку.
Відповідно пункту 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року за № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» документи на підтвердження сплати судового збору позивачем подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
На підставі викладеного, позивачу необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору до суду.
Відповідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на це, позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства зобмеженою відповідальністю«Українські ФінансовіОперації» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитнимдоговором - залишити без руху.
Встановити строк для виправлення недоліків, вказаних в ухвалі, тривалістю 10 днів з дня отримання даної ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Повернення позовної заяви не перешкоджає позивачу повторно звернутись до суду з даним позовом після усунення підстав, що зумовили її повернення.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://bpm.ko.court.gov.ua/sud1005.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Яковлєва Л.В.
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124234253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Яковлєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні