ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2025 року м. ДніпроСправа № 360/1683/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Качанок О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ОСОБА_1 , в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вартість предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився у розмірі 14588,30 грн.
За приписами пунктів 3, 5 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Оглядом позовної заяви в частині зазначення відомостей щодо відповідача суд встановив, що адреса реєстрації проживання відповідача зазначена: АДРЕСА_1 .
Водночас, на підставі положень частини шостої статті 171 КАС України, з метою визначення підсудності справи, суд зробив запит до Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання відповідача.
Згідно з відповіддю № 1009637 від 06.01.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Отже, адреса зареєстрованого місця проживання відповідача, зазначена в позовній заяві, не співпадає з адресою зареєстрованого місця проживання відповідача, вказаною у вищезазначеній відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву, в якій уточнити відомості щодо місця проживання відповідача.
Також відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 161 КАС України суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову в паперовій формі зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Суд зазначає, що позовну заяву подано до суду в паперовій формі.
До матеріалів позовної заяви в якості доказів її надіслання разом з доданими до неї документами відповідачу, додано скріншот з електронної пошти відділу правового забезпечення позивача ІНФОРМАЦІЯ_3 , що також вказана як адреса представника позивача в позові.
Проте суд зазначає, що з вказаного скріншоту неможливо встановити зміст надісланого відправлення.
Отже, позивачу необхідно надати належні докази надіслання позовної заяви з додатками відповідачу, з яких суд міг би встановити повний зміст такого надіслання та документи, які надсилаються.
До того ж, з вказаного скріншоту вбачається, що документи надіслано на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_4
Позивач у позовній заяві вказує, що на вказану електронну адресу також направлявся наказ про звільнення відповідача від 29.11.2024 № 1594 о/с.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частиною другою статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Відповідно до частин першої, другої статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до пункту 8 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд зазначає, що жодних належних доказів на підтвердження належності відповідачу електронної пошти roma52860@gmail.com, до матеріалів справи не додано, а витяг з сайту НАЗК щодо подання відповідачем декларації, що датований 19.03.2018, не є таким доказом.
Тож, позивачу необхідно надати докази на підтвердження належності відповідачу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також належним чином засвідчені копії усіх сторінок особової картки відповідача, в тому числі тих, що стосуються зазначення власноруч відповідачем адреси його електронної пошти, а також усіх сторінок послужного списку відповідача тощо.
Крім того, позивач у наказі Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 29.11.2024 № 1594 о/с вказано, що підставою його видання є наказ Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 31 жовтня 2024 року № 290.
Водночас, належним чином засвідчену копію вищевказаного наказу від 31 жовтня 2024 року № 290, позивачем до матеріалів справи не надано.
До того ж, до позовної заяви також додано копії двох сторінок роздавальної відомості № 51-13 на предмети однострою неналежної якості, а тому з цього документу неможливо встановити наявні в ньому відомості.
Вказуючи на належність виготовлення та засвідчення копій документів суд зазначає, що копія має бути належної якості, з чітким відображенням наявних реквізитів документа, щоб поля документа не було порушено, та щоб з документа можливо було б встановити необхідні відомості, з відповідною відміткою про засвідчення копії документа особою, яка його посвідчує.
Окрім того, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб`єктом владних повноважень сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Отже, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Позивачем судовий збір в сумі 3028,00 грн не сплачений, жодних заяв або клопотань з цього питання до позовної заяви не надано.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Суд зазначає, що недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, оформленої у відповідності до статей 160, 161 КАС України, в якій уточнити відомості щодо місця проживання відповідача;
- доказів на підтвердження належності відповідачу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також належним чином засвідчених копій усіх сторінок особової картки відповідача, в тому числі тих, що стосуються зазначення власноруч відповідачем адреси його електронної пошти, та усіх сторінок послужного списку відповідача;
- належним чином засвідченої копії наказу Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 31 жовтня 2024 року № 290;
- належним чином засвідченої копії роздавальної відомості № 51-13 на предмети однострою, придатну для сприйняття змісту документу (належної якості, яка містить чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів);
- належних доказів надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, з яких можливо було б встановити повний зміст такого надіслання та документи, які надсилаються;
- документа про сплату судового збору в розмірі 3028,00 грн, сплаченого за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Луг.обл./МТГ м.Сєвєр/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37991110; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA288999980313101206084012499; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу - *; 101; ____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); Судовий збір, за позовом ____ (назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.
Керуючись статтею 77, 79, 160, 161, 169, 241, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п`яти календарних днів з дати отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви у спосіб, визначений ухвалою.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО.М. Качанок
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124237690 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.М. Качанок
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні