УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2025 року справа № 580/13023/24
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Орленко В.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Національної поліції України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання права та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
30.12.2024 адвокат Ракоїд Людмила Вячеславівна звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовною заявою, в якій просить:
- визнати право ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на виключення квартири, за адресою: АДРЕСА_1 із числа службових для забезпечення постійним житлом та зобов?язати відповідачів: Головне управління Національної поліції в Черкаській області, Національну поліцію України, Міністерство внутрішніх справ України клопотати перед виконавчим комітетом Руськополянської сільської ради про виключення квартири за адресою АДРЕСА_1 із числа службових для забезпечення постійним житлом сім?ї ОСОБА_1 шляхом її подальшої приватизації.
Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161 КАС України, тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке.
Згідно з пунктами 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміють запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу згідно частини 1 статті 5 КАС України, які мають формулюватися чітко і зрозуміло. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися чітко, лаконічно, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології.
Таким чином, позовна зава має містити максимально чіткі і зрозуміло сформовані позовні вимоги, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Зі змісту прохальної частини позову вбачається, що позивач, зокрема, просить "визнати право", що не відповідає способам захисту, визначеним частиною 1 статті 5 КАС України.
Також, позивач просить зобов`язати відповідачів вчинити певні дії, проте не обґрунтовує бездіяльності відповідачів і не просить визнати таку бездіяльність протиправною, як передумову захисту порушеного права.
У тексті позовної заяви у якості третьої особи зазначено Виконавчий комітет Руськополянської сільської ради, проте не зазначено, на які права та/або обов`язки такої третьої особи може вплинути рішення у даній справі, не уточнено статус такої третьої особи (з самостійними позовними вимогами чи без самостійних позовних вимог, на стороні позивача чи відповідача належить залучити таку третю особу) та не додано клопотання про залучення до участі у розгляді справи такої третьої особи.
До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (частина 3 статті 161 КАС України). Судовий збір сплачується за кожну вимогу майнового і немайнового характеру. До позову не дадано квитанції про сплату судового збору чи доказу на підтвердження звільнення від сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI з подальшими змінами та доповненнями. Згідно із ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX встановлений прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2024 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня - 3028 грн. Відповідно до вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.2, 5, 160, 161, 169, 241-243, 248, 256, 294 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати позивачеві для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дати отримання копії ухвали.
Позивачем недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: позовної заяви в новій редакції із сформованими позовними вимогами відповідно до вимог частини 5 статті 160 КАС України, частини 1 статті 5 КАС України; оформленого у встановленому порядку клопотання про залучення третьої особи; наданням доказів сплати судового збору у сумі 1 211,20 грн.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з дати підписання та не оскаржується.
Суддя Валентина ОРЛЕНКО
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124239565 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Валентина ОРЛЕНКО
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні