Ухвала
від 06.01.2025 по справі 335/107/25
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/107/25 2/335/963/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2025 року м.Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Універс» Запорізької обласної ради, Комунального підприємства «Готель «Україна» Запорізької обласної ради, про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

02.01.2025 року Позивач ОСОБА_1 в особі свого представника адвоката Сідельникової О.Л. звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою разом з клопотанням про звільнення від сплати судового збору за подачу позовної заяви. У позові просить суд стягнути солідарно з відповідачів середній заробіток за час затримки розрахунку за період з 17.12.2023 року по 03.12.2024 року, стягнути солідарно з відповідачів моральну шкоду та солідарно усі понесені позивачем судові витрати у справі. Позов сформований в системі « Електронний суд» 28.12.2024 року.

В клопотанні про звільнення від сплати судового збору позивач посилається на ст. ст. 5, 8 ЗУ «Про судовий збір» та зазначає, що з урахуванням того, що предметом позову є захист трудових прав позивача (стягнення належних сум середнього заробітку та індексації заробітної плати), вважає, що суд може своєю ухвалою звільнити позивача від сплати судового збору.

Вивчивши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, доходжу висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач у позовній заяві посилається на положення п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», якою встановлено пільги щодо сплати судового збору, зокрема, зазначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Разом із тим, у позовній заяві позивачем заявлено вимоги майнового характеру про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, моральної шкоди, що не вважається заробітною платою. Відтак, позивач не звільняється від сплати судового збору за позовними вимогами про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди.

Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1)розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача -фізичної особи за попередній календарний рік; або 2)позивачами є: а)військовослужбовці; б)батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в)одинокі матері(батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г)члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ)особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Відповідно до ч.2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

У розумінні приписів статті 8 Закону України «Про судовий збір» відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому, позивач має довести існування фінансових труднощів.

Водночас, позивачем не надано суду жодних доказів на підтвердження обставин щодо відсутності коштів на оплату судового збору, як підстави для звільнення від сплати судового збору.

Враховуючи те, що надані позивачем докази не підтверджують того, що її майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання Позивача про звільнення від сплати судового збору.

Зважаючи на вищевикладене, позовну заяву позивачем було подано до суду з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн., тобто за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі не менше 1211,20 грн.

Крім того, відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Таким чином, за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру в електронній формі сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 968, 80 грн.

Таким чином, відповідно до Закону України «Про судовий збір», позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовними вимогами майнового характеру- виходячи з ціни позову, про що надати суду відповідний підтверджуючий документ.

Судовий збір на день подачі позову підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Зап.обл/м.Зап. Вознес./22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37941997, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA098999980313101206000008513, Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Крім того, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 175 ЦПК України, у зв`язку з наступним.

Так, позивачем у позові не чітко викладені обставини та не зазначені докази, що підтверджують обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги до кожного з відповідачів, а саме позивачем не зазначено підстави заявлення вимог до відповідачів про стягнення сум середнього заробітку, моральної шкоди та витрат в солідарному порядку; не обґрунтовано залучення в якості відповідача КП «Готель «Україна» Запорізької обласної ради з урахуванням того, що як зазначено у позові, ухвалою суду від 27.10.2023 року замінено боржника на правонаступника КП «Універс» Запорізької обласної ради.

Крім того, позовна заява містить невідповідності п. 4,5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, а саме в ній не чітко викладені обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не в повному обсязі зазначено докази, що підтверджують вказані обставини.

Так, у позові не зазначено якими доказами підтверджується факт виплати позивачу заборгованості у грудні 2024 року, що є необхідним для вирішення позовних вимог; не надано засвідчену копію ухвали суду від 27.10.2023 року про заміну боржника у провадженні щодо виконання судового рішення про стягнення заборгованості з заробітної плати.

Відповідно до ч. ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом подання суду оновленої позовної заяви з зазначенням вищевикладених даних та поданням суду квитанції про сплату судового збору відповідно до вимог ст. 177 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.177,185 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Універс» Запорізької обласної ради, Комунального підприємства «Готель «Україна» Запорізької обласної ради, про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк на усунення недоліків терміном десять днів з моменту отримання копії ухвали з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві, що не позбавляє права повторного звернення до суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В.Калюжна

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення06.01.2025
Оприлюднено08.01.2025
Номер документу124243647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —335/107/25

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Калюжна В. В.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Калюжна В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні