Ухвала
від 07.01.2025 по справі 947/778/25
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 947/778/25

Провадження № 2-о/947/110/25

УХВАЛА

про залишення заяви без руху та усунення недоліків

07.01.2025 року

суддя Київського районного суду м. Одеси Куриленко О.М., розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - ОСОБА_2 , служба у справах дітей Одеської міської ради та Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про усиновлення дитини,

ВСТАНОВИВ:

06 січня 2025 року до суду надійшла заява, в якій заявник просив постановити рішення про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов`язати Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 №309, складеного 18.12.2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Болградського районного управління юстиції в Одеській області, а саме: в графі батько змінити з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_1 »; прізвище дитини змінити з « ОСОБА_5 » на « ОСОБА_6 ». по-батькові дитини змінити з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 ».

Перевіривши матеріали заяви та долучених до неї документів, суддею встановлено такі недоліки.

Відповідно до ст. 310 ЦПК України заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання.

У своїй заяві ОСОБА_1 зазначає, що дитина - ОСОБА_3 проживає разом з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Однак, в заяві адреса проживання заявника зазначена: АДРЕСА_2 , що також підтверджується копією паспорта заявника.

Адреса заінтересованої особи - ОСОБА_2 з заяві зазначена: АДРЕСА_3 , що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади від 03.04.2024 року. Така ж адреса ОСОБА_2 зазначена в нотаріально посвідченій заяві про надання згоди на усиновлення від 28.03.2024 року.

З матеріалів справи вбачається, що дитина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади від 03.04.2024 року.

В акті обстеження житлово-комунальних послуг Служби у справах дітей Одеської міської ради від 27.06.2024 року зазначено, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проживають за адресою: АДРЕСА_1 .

В копії договору оренди від 26 квітня 2024 року зазначено, що ОСОБА_2 орендує квартиру за адресою: АДРЕСА_1 . Однак, строк оренди цієї квартири з 26.10.2024 року до 26.10.2024 року. Таким чином, на момент звернення до суду строк дії договору оренди закінчився.

У звязку з наведеним, заявнику необхідно надати докази, що підтверджують місце проживання дитини - ОСОБА_3 станом на дату звернення до суду із заявою про усиновлення дитини. Вказані відомості необхідні для визначення підсудності цієї справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Заява ОСОБА_1 не містить зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тих самих підстав.

Суд звертає увагу, що розгляд справи про усиновлення дитини проводиться за обов`язковою участю заявника, органу опіки та піклування або уповноваженого органу виконавчої влади, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров`я усвідомлює факт усиновлення, з викликом заінтересованих та інших осіб, яких суд визнає за потрібне допитати (частина 1 статті 313 ЦПК).

Як вбачається із змісту заяви, заявник не зазначає в якості заінтересованої особи відповідний орган опіки та піклування, який повинен скласти висновок про доцыльнысть усиновлення.

Також звертається увага, що серед заявлених вимог, заявник просить, зокрема, внести зміни до актового запису про народження усиновлюваної дитини, а саме просить змінити прізвище та по батькові усиновлюваної дитини.

В ч. 1 ст. 229 СК України визначено, що особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи.

В ч. 1 ст. 231 СК України визначено, що якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини.

Відповідно до ч. 2 ст. 231 СК України якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.

У зв`язку з цим, заявнику необхідно обґрунтувати наявність правових підстав для внесення змін до актового запису про народження усиновлюваної дитини в частині зміни прізвища дитини із врахуванням того, що в цій справі вирішується питання виключно щодо усиновлення чоловіком, а не одночасно жінкою та чоловіком.

Окремо звертається увага не те, що з-поміж іншого, заявник просить суд зобов`язати Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , що не відповідає вимогам ст. 311 ЦПК України, а саме в частині можливості зобов`язання внесення відповідних змін до актового запису. Відтак, прохальна частина заяви підлягає уточненню відповідно до вищезазначених вимог. У випадку залишення такої вимоги, додатково слід оплатити судовий збір за таку вимогу у розмірі та порядку, зазначених вище.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.

Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків з урахуванням положень частини другої статті 317 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 293, 317 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи - ОСОБА_2 , служба у справах дітей Одеської міської ради та Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про усиновлення дитини, - залишити без руху.

Встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вимог ухвали, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Куриленко О. М.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено08.01.2025
Номер документу124247064
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —947/778/25

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Куриленко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні