Справа № 712/7426/24
Провадження № 2/712/2486/24
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2024 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
Головуючого судді ТОКОВОЇ С.Є.
при секретарі БІЛИК О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Черкаська міська рада, ОСББ «Руднєва 97» про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулися з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: Черкаська міська рада, ОСББ «Руднєва 97» про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Просить суд визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , таким, що втратив право користування кімнатою АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 20 червня 2017 року її визнано наймачем житлової кімнати АДРЕСА_1 . У даній кімнаті окрім неї зареєстрований ще ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який кімнатою не користується, за комунальні послуги не сплачує. Жодної участі в утриманні житла не приймає.
У зв`язку з реєстрацію відповідача у кімнаті, вона змушена нести додаткові витрати на оплату комунальних послуг таким чином, вона звернулася до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 29 липня 2024 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Відповідачу було запропоновано протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву та протягом п`яти днів - заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач у встановлений судом строк не надіслав відзив на позов.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, скерував до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник третьої особи Кирман В. в судове засідання не з`явився, скерував до суду заяву про розгляд справи без його участі. У вирішенні справи покладався на розсуд суду.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явився. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи у його відсутність до суду не надходило.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогокодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.
Відповідно до вимог ч. 1ст.280ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
У зв`язку вищевикладеним, на підставі ст. ст.223, 280, 281ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку заочного розгляду на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши матеріали справи, надані докази, дослідивши їх всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, з`ясувавши всі обставини справи, суд приходить до наступного.
Згідно ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, не визнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч.1 ст.15 ЦПК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 20 червня 2017 року Позивача ОСОБА_1 визнано наймачем житлової кімнати АДРЕСА_1 .
Відповідно до відповіді Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Черкаської міської ради, станом на 10.04.2024 за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровані ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Згідно з актом опитування сусідів № 1470 від 11 червня 2024 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не проживає і ніколи не проживав за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ст. 61 ЖК України, користування житловим приміщення державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму житлового приміщення. Договір найму житлового приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається у письмовій формі на підставі ордеру на житлове приміщення між наймодавцем і наймачем.
У відповідності дост. 327 ЦК України, у комунальній власності є майно, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Згідност.72 ЖК Українивизнання особи такою,що втратилаправок користуванняжитловим приміщеннямвнаслідок їївідсутності понадвстановлений закономстрок,провадиться всудовому порядку.
Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З наданих суду доказів убачається, що відповідач протягом тривалого часу не користується житлом за місцем своєї реєстрації, але відповідно до законодавства України добровільно не знявся з реєстраційного обліку та не зареєстрував своє нове місце перебування, не бере участі в його утриманні, що відповідно до ст.71,72 ЖК Україниє підставою для визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
Керуючись ст.ст.12, 13, 259, 263-265, 268, 280-289 ЦПК України, ст.ст. 71,72, 150 ЖК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , таким, що втратив право користування кімнатою АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуто Соснівським районним судом м.Черкаси за письмовою заявою відповідача.
Заяву пропереглядзаочногорішення можебутиподановідповідачем доСоснівськогорайонногосуду м.Черкасипротягомтридцятиднів здняйогопроголошення.Учасниксправи,якомуповнезаочне рішеннясудунебуло врученеуденьйого проголошення,маєправона поновленняпропущеногострокуна поданнязаявипройого перегляд-якщотаказаява поданапротягомдвадцятиднів здняврученняйому повногозаочногорішеннясуду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду, шляхом подання через Соснівський районний суд м.Черкаси апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення зазначених строків або після розгляду справи в апеляційному порядку Черкаським апеляційним судом, якщо таке рішення не буде скасовано.
ГОЛОВУЮЧИЙ:
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124247151 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Токова С. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні