ЄУН 193/1631/23
Провадження 2-во/193/1/25
У Х В А Л А
про виправлення описки у судовому рішенні
07 січня 2025 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Томинець О. В. розглянувши заяву керівника Криворізької східної окружної прокуратури Шелеста Романа Миколайовича про виправлення описки в ухвалі Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 06.08.2024,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Софіївського районного суду Дніпропетровської області перебувала цивільна справа за позовом прокурора Криворізькоїсхідної окружноїпрокуратури ШелестаРомана Миколайовичав інтересахдержави в особі Дніпропетровськоїобласної державної адміністрації до Криворізької районної державної адміністраціїДніпропетровської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Фермерського господарства "ПріоритетАгро", третя особа без самостійних вимог:Управління культури, туризму, національностей і релігії Дніпропетровської обласної державної адміністрації, про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні пам`яткою археології таземельними ділянкамина якійвона розташована.
Ухвалою суду від 06.08.2024 провадження у справі було закрито у зв`язку з відсутністю предмету спору. Крім того, цією ж ухвалою, на підставі ч. 1 ст. 142 ЦПК України, постановлено повернути Дніпропетровській обласній прокуратурі судовий збір у розмірі 27 913,60 грн., сплачений позивачем при зверненні до суду із згаданим позовом відповідно до платіжної інструкції № 2758 від 20.09.2023.
03.01.2025 до суду від представника позивача надійшла заява в якій останній просить виправити описку в ухвалі суду від 06.08.2024, оскільки у третьому абзаці резолютивної частини ухвали невірно вказана назва органу, який повинен провести повернення судового збору, в зв`язку з чим, зокрема просив зазначити замість «Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області» вірну назву органу казначейської служби - «Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області».
Відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала, тому сторони до суду не викликалися.
Згідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Судом встановлено,що у резолютивній частині ухвали, в третьому абзаці судом помилково зазначена назва установи як «Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області», тоді як вірна назва є саме «Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області», а тому суд приходить до висновку про необхідність виправлення допущеної описки судовому рішенні.
Зазначені описки є технічними та не впливають на суть прийнятого судом рішення, проте має бути виправлена.
Керуючись ст.260, 269 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву керівника Криворізької східної окружної прокуратури Шелеста Романа Миколайовича про виправлення описки в ухвалі Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 06.08.2024 - задовольнити.
У третьому абзаці резолютивної частини ухвали Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2024 року в частині повернення судового збору, вважати правильним назву казначейської служби - «Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду.
Суддя О. В. Томинець
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124248643 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Томинець О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні