Справа № 201/7/25
Провадження № 1-кс/201/1/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у залі суду в м. Дніпро клопотання т.в.о. дізнавача СД відділу поліції № 2 Дніпровського РУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Правобережної окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання дізнавача, погодженого з прокурором, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024042020000142 від 10.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
В клопотанні дізнавача зазначено, що невстановлені особи шляхом використання завідомо підробленого документу здійснили реєстрацію права власті на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, розташовану по вул. Садовій у смт. Обухівка, Дніпровського району, Дніпропетровської області.
За даним фактом Правобережною окружною прокуратурою м. Дніпра Дніпропетровської області 10.12.2024 розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що під час опрацювання відкритих даних щодо утримання та збереження полезахисних лісових смуг на території Дніпропетровської області Дніпропетровською окружною прокуратурою було встановлені можливі порушення вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про землеустрій», закону України «Про Державний земельний кадастр» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» під час оформлення права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 1221455400:02:009:0813.
Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 22.08.2024 №21-4-0.1-4652/2-24 зазначена земельна ділянка, яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт Обухівка, по вул. Садовій, із цільовим призначенням 01.03 для ведення особистого селянського господарства, була зареєстрована в Державному земельному кадастрі у Львівській області на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розробленого ТОВ «Український земельно-правовий центр», який розроблено на підставі рішень Кіровської (наразі Обухівської) селищної ради від 30.07.2010 № 767-32/V «Про внесення змін до рішень».
У подальшому право власності було зареєстровано 17.09.2021 державним реєстратором Виконавчого комітету Солонянської селищної ради, Дніпропетровської області за ОСОБА_5 на підставі поданого рішення Кіровської (наразі Обухівської) селищної ради від 19.11.2020 № 119-6/VII.
Разом з тим, встановлено, що рішення Кіровської (наразі Обухівської) селищної ради від 30.07.2010 № 767-32/V відсутнє в переліку рішень, що приймались 30.07.2010 на 32 сесії V скликання.
Рішення Кіровської селищної ради від 17.07.2015 № 645-35VI також відсутнє в переліку рішень, що приймалися 17.07.2015 на 35 сесії VI скликання.
Рішення про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки у власність чи користування Кіровською (наразі Обухівською) селищною радою не надавались, а також протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про землеустрій» (в редакції від 03.07.2020, яка була чинна на момент здійснення державної реєстрації земельної ділянки) розробники документації із землеустрою зобов`язані дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.
Таким чином, розробником документації із землеустрою ТОВ «Український земельно-правовий центр», в особі сертифікованого інженера-землевпорядника ОСОБА_6 , можливо було використано недостовірні рішення органу місцевого самоврядування, як підстави для розроблення проекту землеустрою та внесені недостовірні дані до Державного земельного кадастру.
Враховуючи вищезазначені обставини, вбачається можливе порушення вимог законодавства у результаті використання недостовірних рішень органу місцевого самоврядування, як підстави для розроблення проекту землеустрою, внесення недостовірних даних до Державного земельного кадастру та реєстрації права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 1221455400:02:009:0813 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
У зв`язку із вищевикладеним, зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин, котрі підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, в ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме: оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_5 з кадастровим номером 1221455400:02:009:0813 по вул. Садовій, смт. Обухівка Дніпровського району, Дніпропетровської області для ведення особистого селянського господарства, розробленого на підставі договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №Д-09-В від 06.08.2020; оригінал договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № Д-29-В від 06.08.2020; інші документи, на підставі яких розроблено вказаний проект землеустрою, які знаходяться у володінні ТОВ «Український земельно-правовий центр», код ЄДРПОУ 39231946 юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Карла Маркса, буд. 98, що має суттєве значення для проведення досудового розслідування.
Дізнавач надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Враховуючи неприбуття сторін у судове засідання для розгляду клопотання, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, приходить до таких висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання дізнавача, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Також з наданих суду документів вбачається, що існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення такого ступеню тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.
Очевидно, що без отримання тимчасового доступу до документів про які просить дізнавач неможливо отримати ці документи і, відповідно, неможливо визначити коло осіб причетних до злочину, а отже завдання для виконання якого дізнавач звертається з клопотанням, може бути виконане, а потреби досудового розслідування виправдовують ступінь втручання в підприємницьку діяльність.
Отже дізнавачем надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідною в даному кримінальному провадженні, а дані які необхідно здобути слідчому мають суттєве значення для виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення кола причетних осіб, а також ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні, а тому клопотання підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 91,93 110,131-132, 159-160 163166, 309, 369372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати т.в.о. дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 2 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, а саме копій:
проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_5 з кадастровим номером 1221455400:02:009:0813 по вул. Садовій, смт. Обухівка Дніпровського району, Дніпропетровської області для ведення особистого селянського господарства, розробленого на підставі договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №Д-09-В від 06.08.2020;
договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № Д-29-В від 06.08.2020;
інших документів, на підставі яких розроблено вказаний проект землеустрою, які знаходяться у володінні ТОВ «Український земельно-правовий центр», код ЄДРПОУ 39231946 юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Карла Маркса, буд. 98.
Ухвала оскарженню не підлягає та підлягає негайному виконанню.
Строк дії ухвали становить 2 місяці з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124250210 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Покопцева Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні